Koncertní událost podzimu – Behemoth v Praze

Koncertní událost podzimu – Behemoth v Praze

Dominantní vůdci evropské death/black metalové scény, kontroverzní polská družina BEHEMOTH v čele s uhrančivým frontmanem Nergalem, vystoupí v rámci svého evropského turné „Neckbreakers Ball Tour“ v neděli 8. listopadu v Praze. Dalšími účastníky tohoto nevšedního koncertu pak budou kapely DEVILDRIVER, SCAR SYMMETRY a ARSIS.

arsis

BEHEMOTH v tomto roce vydali uchvacující album „Evangelion“, po jehož poslechu je navýsost jasné, kdo že je momentálně v daném žánru číslo jedna. O velikosti kapely a kvalitě desky svědčí i fakt, že za pouhý týden se jí v USA prodalo téměř 9000ks a BEHEMOTH se s ní vyškrábali až na 55. pozici v prestižní prodejní hitparádě Billboard Top 200, což je samo o sobě úspěch, o kterém si ostatní metalové kapely mohou nechat jen zdát.

Nutno dodat, že BEHEMOTH nyní sklízejí úspěch, který si stoprocentně zaslouží. Kapela, jejíž vznik se datuje až do roku 1991, se díky neuvěřitelné píli, stovkám odehraných koncertů a samozřejmě díky nezbytnému hudebnímu umu a invenci, vypracovala až do zasloužené pozice, kdy jim zobe z ruky pomalu celý svět.

Na albu „Demigod“ z roku 2004, se BEHEMOTH odklonili od čistého black metalu a začali inklinovat k spíše k death metalu, přičemž sami označili svou hudbu jako blackened death metal. Následovaly desky „Demonica“ (2006) a „The Apostasy“ (2007), které na metalové scéně zapůsobili jako zjevení. Ať už jde o typický atmosférický rozptyl zvuku, Nergalovo vokální a frontmanské mistrovstí, nelidské salvy bicích v podání Inferna, orientální prvky, to vše dělá BEHEMOTH kapelou, za kterou kráčí stále více oddaných fanoušků.

Ani při nahrávání  nové desky nenechali BEHEMOTH nic náhodě. Desku produkoval Daniel Bergstrand (Mushuggah, In Flames) a za mix se posadil uznávaný  Colin Richardson (Napalm Death, Carcass). Výsledkem je další smrtící zářez na pažbě těchto temných démonů, o němž kritika i fanoušci hovoří jako o jejich vrcholném díle.

Bude se jednat o jeden z koncertních vrcholů tohoto roku. Kdo zůstane doma, bude nadosmrti litovat.

Devildriver

Ještě  před vystoupením BEHEMOTH se představí další tři seskupení. Tím prvním je poměrně známá americká kapela DEVILDRIVER, kterou v roce 2002 založil Dez Fafara, známý též z formace Coal Chamber. DEVILDRIVER se tuzemským fanouškům připomněli nedávno svou účastí na turné společně se Slipknot, kde se těšili velmi příznivému přijetí ze strany fanoušků. Pro kapelu, libující si ve fúzi hardcoru a thrash metalu, však nebylo turné se Slipknot první velkou akcí, neboť se mohou pochlubit dřívější účastí např. na Ozzfestu nebo Download festivalu. Jejich nejznámějším albem je pravděpodobně „The Fury of Our Maker’s Hand“ z roku 2005, na něž navazují zbrusu novou deskou „Pray For Villains“ z tohoto roku.

Jako druzí  se představí Švédové SCAR SYMMETRY. Tato kapela dává  svou hudbou vzpomenout na jejich slavnější krajany SOILWORK, kteří zde viditelně slouží jako hlavní zdroj inspirace. Ať už se jedná o strukturu skladeb, melodické harmonie a střídání hrubého a čistého vokálu, SCAR SYMMETRY zkrátka své vzory nezapřou. Tak jako tak, jejich produkce rozhodně nepostrádá kvalitu a hráčské umění. Přesvědčit se o tom koneckonců můžete buď živě v Praze nebo poslechem jejich posledního alba „Dark Matter Dimensions“.

Behemoth poster

První  se na pódiu objeví Američané ARSIS, kteří představí  svůj technický deathmetal, ve kterém ovšem neopomíjejí  ani melodičtější vložky. Kapela zapsaná u labelu Nuclear Blast vydává na začátku roku novou desku, jejíž ukázky slibuje představit již na tomto turné.

Vstupenky na koncert BEHEMOTH jsou k dostání ve všech běžných předprodejích Obscure promotion. Více informací na webu www.obscure.cz nebo tel. číslech 775 095 666 a 774 220 183.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Behemoth a spol zatemní únorovou Prahu

Zimní metalová pařba té nejtvrdší muziky – Extreme Tour od BEHEMOTH, ABBATH, ENTOMBED A.D. a

Zimní metalová pařba té nejtvrdší muziky – Extreme Tour od Behemoth, Abbath, Entombed A.D. a Inquisition

V únoru příštího roku očekávejte pekelnou návštěvu! V Praze se chystá večírek nejtvrdší muziky –

Masters of Rock 2014

Masters of Rock 2014

místo: Vizovice datum: 10.-13.7.2014 Čtvrtek Zapsáno a nadatlováno online do mobilního telefonu, tedy následující řádky

With Full Force 2014

With Full Force 2014

datum: 4.-6.7.2014 místo: letiště Roitzschjora – Německo Jsou místa kam stačí přijet jednou a nikdy

Cradle of Filth a Behemoth na společné tour minou ČR. Nejbližší zastávka je Chemnitz – Südbahnhof.

Nevybízíme k migraci, ale i u sousedů se něco děje. A oba hlavní lídři Nergal


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved