Kissin´ Dynamite odpálili Chmelnici

Kissin´ Dynamite odpálili Chmelnici

datum: 1.12.2012
místo: Nová Chmelnice – Praha

Koncerty mám rozdělené do tří kategorií. Tutovky, kde není co řešit a je to bomba. Pak kapely, které neznám a jsem na ně zvědavej. A nakonec kapely na doporučení známých. Poslední kategorii ještě dělím na poslech předem nebo totální překvapení. A tak jsem se na doporučení a bez poslechu předem, vydal na Novou Chmelnici.

Asi se začlao s předvánočními přípravami, protože lidí v sále bylo velmi poskrovnu. Jako první nastoupili tuzemští SLEAZY ROXXX a já nyní válčím s tím, jaké hodnocení a komentář zvolit. Nechci kapelu „zahrabat pod zem“(to skutečně není záměr), ale mám asi tisíce výhrad. Rozumím image, rozumím zvolenému žánru, rozumím, že extrémní show se na pár čtverečních centimetrech asi moc nezadaří. Ale má to právě své velké Ale. Ať se na mě kapela a její FB-friends nezlobí, ale vše to působilo (na mě) jen jakousi atrapou něčeho. Nemyslím si, že by to totálně zabil zvukař, i když tam s tím chvilku zápasil, nežli se zvuk umoudřil. Stejně tak kapela začínala bezmála do tmy, ale chybělo tomu něco podstatné. A tím je pro mě energie – pocit z kapely, že tím žije. A to se nedostavilo. Přišlo mi to jak v nádražní čekárně, „no tak když jsme tady a máme ty kytary, tak něco zahrajem“. Jen hra na něco, někoho. Definitivním potvrzením dojmu, že je něco jen jako, byla „tanečnice“ a její kreace. Nevím, jak to mají jiní, ale moje představa vilně-chlípné roštěnky je asi na míle vzdálená realit,ě se kterou jsem byl konfrontován. Bylo to zoufalé, místy až tristně laciné a když došlo na pseudoorgasmické hekání, dospěl jsem k závěru, že větší sex-appel má naše domovnice když táhne putnu s uhlím. Sorry, tohle fakt né, na seriózním koncertu nééé. Muzika fajn. Ale ten zbytek?? Pokud je nápad a příležitost, tak to dotáhněte k dokonalosti. Opravdu to bylo jen jako. A je to škoda, kapela potenciál má.

To co mi vadilo na předchozí kapele, mi zcela vynahradili přilítnuvší KISSIN´ DYNAMITE. Bylo to jak zjevení z jiného světa. Šli do lidí a do muziky tak naplno, že to cítím v kostech ještě nyní. Mělo to vše, co má muzika a především pořádnej koncert mít. Nebyla za celou dobu chvilka, kdy bych o kapele pochyboval nebo měl tendence se nudit. Muzika pořádně nabušenej rock a k tomu neustálé dění na podiu, které nedovolilo odtrhnout oči. Zpěvák nepolevil v hecování lidí ani na minutu. Bylo to opravdu bezmála neskutečné.

Jelikož koncert byl na doporučení známých, tak jako tradičně nedávám jednotlivé songy, ale celkově to bylo velmi příjemné překvapení. Snad jen název I Will be King mi trochu uvízl v paměti, když zpěvák přiběhl v plášti alá král. Asi i závěrečná Money, Sex & Power, která je taky dost dobrá pecka. I když nechci předbíhat, protože jsem zatím u průběhu dost dobrého koncertu. Bubeník si neodpustil celkem povedené sólo a páni kytaristé také příjemně hrábli do strun při osobní exhibici, kterou si efektně v půlce předali. Jednoduše řečeno, Kissin´Dynamite vytěžili z minima maximum. Málo lidí (opravdu je to škoda), málo místa, ale zvládli lítat po podiu jako blázni, málo tvůrčí inovativnosti, ale přesto muzika jak víno. Koncert byl super i kapela si ho užila a já doufám že dojde na jejich slib, že se vrátí.

Takže když to shrnu, koncert byl fajn. I když mám nějaké (ne špatně myšlené) výhrady k první kapele (makejte, dřete, máte na to), tak celkově to bylo dobré, velmi dobré. A jsem rád, že jsem tam byl a všem pro příště skutečně doporučuju. Stojí to za to.

Kissin´ Dynamite odpálili Chmelnici 2 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Japonci Loudness zavalí Prahu

Japonci Loudness zavalí Prahu

  LOUDNESS (Japan) + support Praha, Klub Nová Chmelnice – 16.11.2015 PRVNÍ ZASTÁVKA NEJSLAVNĚJŠÍ JAPONSKÉ

Metalfest 2014

Metalfest 2014

Pátek I bylo dáno jeti do města v západě Čech, neb po roce konala se

Pavlov´s Dog na Chmelnici.

Pavlov´s Dog na Chmelnici.

datum: 5.11.2013 místo: Nová Chmelnice – Praha Při každém úvodu do článku přemýšlím, jak úvod

Slaughterfest na Chmelnici

Slaughterfest na Chmelnici

místo: Nová Chmelnice – Praha datum: 18.10.2013 Opadávájící listí ohlásilo definitvní podzim a muzika se

Komorní Pain of Salvation v Praze.

Komorní Pain of Salvation v Praze.

datum: 5.4.2013 místo: Nová Chmelnice Praha Není to tak dávno, co jsem koketoval s myšlenkou,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved