Komorní Pain of Salvation v Praze.

Komorní Pain of Salvation v Praze.

datum: 5.4.2013
místo: Nová Chmelnice Praha

Není to tak dávno, co jsem koketoval s myšlenkou, dát nějaký koncert v lehčím tónu nežli drsně hutnej metal. Asi mi někdo z pořadatelů čte myšlenky a na Chmelnici dorazily zajímavé spolky. Nechci tady pitvat jistou zvukovou nešťastnost zmíněného klubu, a tak pojďme do víru událostí.

První, po trošku delším čekání na začátek, začala svůj set ANNEKE VAN GIERSBERGEN a celkem slušně plný sál zaplnil sound, jak přislazené kakao. Žádnou z kapel večera nemám naposlouchanou, ale její vystoupení se mi líbilo. Je dost složité popisovat hudbu a pocity z ní, ale měl jsem jen ty nejlepší. Setlist tradičně nedávám, ale mohl by někdo z vás…

Jako druzí hráli islandští ÁRSTÍDIR, kteří, když už byla Anneke na podiu, s ní dali úvodní song. To, že se obě „tělesa“ v pořadí koncertu prohodila, bylo zapříčiněno jakýmsi zádrhelem při cestě kapely z Polska. Zapomněl jsem na úvod říct, že podium bylo spíše ve stylu obýváku, nežli tradiční podium pro koncert. Docela působivé, a tak když kluci dali své písničky, tak to atmosférou velmi zapadlo. Mně osobně se ta muzika líbila velmi a navozovalo to při zavření očí x pocitových situací. Bohužel to celé pak narazilo na jeden zásadní problém. Nechci být opět za kritika, ale zatím jsem nějak nepochopil, proč jdou někteří jedinci na koncert, aby si tam pokecali s kámošema. O přestávkách chápu, to je dá se říct i nezbytné. Ale proč kecat a kecat, když hraje kapela moc nechápu. Potažmo pokud hraje akusticky, (tudíž poměrně potichu a komorně) to nechápu už vůbec. Tímto tedy zdravím toho blba, který měl neodbytnou potřebu půlku koncertu vyprávět svým kámošům, jak se kdesi před 14 dny ožral a nic si nepamatuje. Ale to jsem odbočil i když se přiznám, že mě to stále trošku leží v žaludku a skutečně mi uniká pointa, proč jde někdo takový vlastně na koncert.

Poměrně rychlá přestavba aparatury a jelo se dál ve vytyčeném duchu, tedy v nastaveném komorním tónu. Na začátku přišel Daniel Gildenlöw, sedl si do křesla a začal vyprávět. Sedí, povídá, povídá a za vámi někdo kecá, kecá a kecá. Sice vás to přivede k úvahám, proč jsou vlastně lidi hájení zákonem, ale z koncertu nemáte nic. Luxusní zážitek. Naštěstí dorazil na podium i zbytek PAIN OF SALVATION, a tak trochu hudby částečně „přehlušuje“ experta s nominací na granát mezi oči. Muzika naštěstí výtečná, takže se spíš snažím poslouchat kapelu i když to jde složitě. Při coveru od Lou Reeda – Perfect Day, jsem se raději přesunul jinam, abych zbytek života netrávil lepením pytlíků. Fakt stále nerozumím. Vlastní tvorbu kapely nemám tak naposlouchanou a doháním to nyní při psaní, ale osobně mě potěšil  cover od R.J.Dia – Holy Diver. Koncert pak lehce plynul v poklidném tempu dál, až do chvíle, kdy se v publiku našel další trouba, který se postaral o patřičné vzrušení a vyrušení, než ho další vyexpedovávali ze sálu. Ať nyní dělám co dělám, stále mi to hlava nebere a ani už si nevzpomenu, kdy jsem podobné „vychytávky“ na koncertě zažil. Snad mě to dalších x let nepotká znovu. Muzika výtečná, bylo to i fajně naservírované a je škoda, že se to trošku zamotalo.

Co vy? Jak se to líbilo vám? Tradičně názory, postřehy.

Komorní Pain of Salvation v Praze. 2 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Japonci Loudness zavalí Prahu

Japonci Loudness zavalí Prahu

  LOUDNESS (Japan) + support Praha, Klub Nová Chmelnice – 16.11.2015 PRVNÍ ZASTÁVKA NEJSLAVNĚJŠÍ JAPONSKÉ

Pavlov´s Dog na Chmelnici.

Pavlov´s Dog na Chmelnici.

datum: 5.11.2013 místo: Nová Chmelnice – Praha Při každém úvodu do článku přemýšlím, jak úvod

Slaughterfest na Chmelnici

Slaughterfest na Chmelnici

místo: Nová Chmelnice – Praha datum: 18.10.2013 Opadávájící listí ohlásilo definitvní podzim a muzika se

Progress rockoví Švédi Pain of Salvation zavítají spolu s Anneke van Giersbergen a islandskou bandou Árstídir na jaře do Prahy!

  5. 4. 2013 20:00 PRAHA, Nová Chmelnice   PAIN OF SALVATION patří mezi nejprogresivnější

Smrtící zářez od Vader na Chmelnici.

Smrtící zářez od Vader na Chmelnici.

datum: 13.12.2012 místo: Nová Chmelnice – Praha Nechme úvod úvodem a jdu rovnou ke krátkým


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved