Jiří Schmitzer

V pátek 14. dubna se v sokolovně ve Bzí konal jeden z koncertů herce a muzikanta Jiřího Schmitzera. Jako před(a po)kapela si zahrála turnovská formace Hitmakers.

Po lehce krušnější blátivé procházce od zastávky autobusu (nevím proč jsme šli zkratkou…)jsme úspěšně objevili sokolovnu, v níž se už začínaly vytvářet tradiční fronty na cokoli- lístky, pivo (na to obzvlášť) atd. Strategicky jsme zabrali místo na balkonku naproti podiu, odkud byl i přes výzdobu dobrý výhled.

Na úvod se po osmé hodině představila kapela Hitmakers písněmi ze své vlastní tvorby. Hráli převážně svižný rock ikdyž nechybělo ani několik pomalejších skladeb. Jejich nejvýraznější postavou byla zcela jednoznačně zpěvačka, která předvedla parádní výkon, ale ostatní spoluhráči o mnoho nezaostávali. Zbytek kapely tvořil občas zpívající kytarista, basák a bicman. Písničkou, která se mi proháněla hlavou ještě notnou dobu po koncertu, je Světlo zůstane v nás. Ne že by se mi vyloženě nelíbila, ale stihla jsem si ji poslechnout při zvukařské zkoušce i normálním koncertu a to na mě bylo přeci jenom trochu moc (ale kytarové solo bylo pěkné!). Jinou pro mě zajímavější věcí byla píseň, která svým textem jasně odkazovala na geografický původ skupiny „…konečná je Turnov-město…“ V druhé tzn. poschmitzerovské části, kterou jsem už neslyšela, slíbili zahrát písně převzaté od největších hudebních legend rocku.

Jiří Schmitzer, hlavní hvězda večera, vstoupil na podium okolo půl desáté za doprovodu své dvanáctistrunné kytary. Kdo už zažil jedno z jeho vystoupení a zná alespoň některé písně věděl, co ho čeká. Zcela originální, někdy bláznivé až šílené skladby… a hlavně výborná zábava. K těm trhlejším songům bych zařadila například skladbu, která vznikla z deseti slov vybraných publikem(v rámci improvizovaného večera Ypsilonky), z nichž pak byla na místě vytvořena píseň. Jen pro představu ukázka z textu: „…Japonec, ty vole, Japonec…ty vole, zkus prdnout infinitiv…“ Zajímavá byla také píseň složená ze dvou částí, jejíž text podle upozornění pana Schmitzera vůbec nejde s tou první částí dohromady( škoda, že stejný pocit mívám i u skladeb jiných autorů, jimž to nevadí…). Nejen písničkami, ale i díky příběhům a komentářům mezi skladbami a během nich se publikum skvěle bavilo a věřím, že kdo se přišel na koncert podívat nelitoval.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Trutnov Open Air 2012

Trutnov Open Air 2012

Letos se konal neuvěřitelný 25. ročník trutnovského festivalu. V minulosti toho pořadatelé mnoho zažili v

Benátská noc 2012

Benátská noc 2012

Článek o Benátské noci nemůže začít ničím jiným, než připomenutím razantní změny, která přišla s

City Beach Festival 2012

City Beach Festival 2012

První ročník open-air festivalu v Brně? To byl City beach festival 2012. Nemohli jsme si to

City Beach festival 2012

City Beach festival 2012

Agentura Mersey a City Beach pořádají 8. června 2012 v areálu City Beach u nádraží

Jiří Schmitzer vystoupí s kapelou!

Jiří Schmitzer vystoupí s kapelou!

Jiří Schmitzer je jedním z nejvýraznějąích českých písničkářů. V republice snad není hudebního fandy, který


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved