City Beach Festival 2012

City Beach Festival 2012

První ročník open-air festivalu v Brně? To byl City beach festival 2012. Nemohli jsme si to nechat ujít a přinášíme Vám unikátní reportáž … .

První ročník brněnského City beach festivalu, který se měl původně odehrávat ve zbrusu novém areálu poblíž ÚAN Zvonařka, se pouhé čtyři dny před samotným dnem konání přesunul do parku Lužánky na tenisové kurty. Díky mírným zmatkům způsobeným přesunem festivalu, se jeho začátek zpozdil o něco málo kolem půl hodiny. Tuto chvíli si návštěvníci většinou zkrátili zakoupením občerstvení v areálu.

Jako první vystoupila kapela s názvem Ginger a uvedla se písní „Street Fire“. Vystoupení  jim zabralo necelou hodinu a na závěr jsme se skupinou rozloučili písní „Big Boy“. Vzhledem k tomu, že festival začínal již odpoledne, kdy je většina lidí v práci a podobně, nebylo v tuto chvíli ještě v samotném areálu, kde se odehrával festival, mnoho diváků.

Po skupině Ginger měla podle plánu nastoupit kapela Charlie Straight, ale z nám neznámých důvodů došlo ke změně v programu a svoji zvukovou zkoušku tedy zahájil zpěvák sám se doprovázející na kytaru a to Jiří Schmitzer. Jeho samotná hudební produkce začala krátce po šesté hodině odpolední a přihlížející diváky svým vystoupením bavil necelé tři čtvrtě hodiny. Tomuto vystoupení byli nakloněni spíše návštěvníci z řad starších generací.

Jakmile odešel Jiří Schmitzer se svojí kytarou, nastoupila skupina Charlie Straight, na kterou se již přišlo podívat výrazně více lidí. Zde si naopak přišla na své hlavně generace dnešních teenagerů. Inu není se čemu divit, kluci z této kapely jsou v očích mnoha dívek opravdovými idoly krásy. Charlie Straight jako svoji první píseň tohoto festivalu zvolili skladbu s názvem „Changing trains“, se kterou sklidili velký úspěch. Více než hodinu trvající vystoupení završili hoši skladbou „Upside down“. Poté opět následovala výměna vystupujících a zvuková zkouška, tentokrát již kapely No name.

Právě kapela No Name byla na letošním City beach festivalu obrovským lákadlem, i přesto, že se jedná o slovenskou, tedy zahraniční skupinu. Během toho, kdy byla tato kapela na pódiu, bylo u něj doslova narváno. Začátek ovšem zkomplikoval silný déšť, protože Zolimu Sallaiovi, „klávesákovi“ No Name, napršelo do jedněch z kláves, a proto musel posléze hrát jen na jedny, ale i to zvládnul, avšak jak později sám Zoli uvedl, bylo to těžší, a tak bude nadále koncertovat raději se dvěma klaviaturami. No name zahráli například i své největší hity jako jsou skladby „Ty a Tvoje sestra“ nebo „Žily“.
Posléze se nám mělo představit ještě hudební trio Hana Robinson, ale z časových důvodů bylo z programu vypuštěno, takže kapela No name celý festival uzavřela krátce před půl jedenáctou.

I přes nepřízeň počasí se nenechali návštěvníci odradit a do pozdních večerních hodin na City beach festivalu vydrželi. Až na malé problémy, bez kterých by to snad ani nešlo ,to zvládli organizátoři festivalu celkem dobře. Doufejme, že se příští sezonu dočkáme dalšího ročníku City beach festivalu, a že přinese při nejmenším stejně nabitý program, jako letošní ročník.

City Beach Festival 2012 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Hrady CZ – Bouzov 2014

Hrady CZ – Bouzov 2014

Snad všichni festivaloví příznivci měli poznačený poslední prázdninový víkend. Ten, kdo během léta nestihl zajít

Hudební festival Hrady CZ se po Hradci nad Moravicí přesouvá na Bezděz

Hudební festival Hrady CZ se po Hradci nad Moravicí přesouvá na Bezděz

Hudební festival Hrady CZ se v pátek a sobotu 22. a 23. srpna přesouvá na

České a moravské hrady se opět rozezní hudbou

České a moravské hrady se opět rozezní hudbou

hudební festival Hrady CZ slaví letos desáté narozeniny a organizátoři v rámci jubilejního ročníku připravili pro

JamRock 2013

JamRock 2013

Počasí v posledních týdnech předvádí docela psí kusy, ale poslední červnový víkend se naštěstí umoudřilo, a

Trutnov Open Air 2012

Trutnov Open Air 2012

Letos se konal neuvěřitelný 25. ročník trutnovského festivalu. V minulosti toho pořadatelé mnoho zažili v


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved