Jaksi Taksi vydávají nové Cd

Pražská skupina JAKSI TAKSI vydává přesně v den začátku školního roku dlouho očekávané CD s názvem „Zachovejte paniku!“. Po předchozím albu s názvem „Všechno dobrý“, které vyšlo u společnosti BMG a kterým se kapela zařadila do stejných žánrových vod jako Blink 182 či Green Day, tedy ke kapelám hrající tzv. pop-punk, slibuje nové album další krok vpřed.

Nová deska
Materiál byl natočen již v únoru tohoto roku v pražském studiu Hostivař a jeho nahrávání trvalo přesně jeden měsíc. S vydáním desky se ale tentokrát nespěchalo. Důvody byly dva. Prvním byla potřeba ponechat větší odstup od doby nahrávání pro sestavení pořadí a výběr skladeb, které budou na desku umístěny, druhým pak vydání na začátku školního roku, protože album obsahuje píseň s názvem „Škola“.

CD potěší všechny příznivce svižné kytarové muziky, kteří mají rádi české texty. Skladby na albu se vyznačují silnými – a jak už je u JAKSI TAKSI zvykem – často hitovými refrény.
Zpěv na desce by měl být trochu tvrdší než tomu bylo u předešlých alb, z desky by zazní občas i cizí jazyky jako francouzština, němčina a angličtina a větší pozornosti se dostalo také kytarové sekci a vokálům obecně.

Cenzura?
Album obsahuje jednu krátkou skladbu, která byla raději na albu cenzurována. Jde totiž o skladbu s poněkud větším počtem nepublikovatelných výrazů naskládaných ve velmi krátkém časovém úseku ( 35 vteřin ). Ale podle slov kapely to není samoúčelné a text v plné verzi má svůj smysl, který jednoduše popisuje nevydařený den. Plnou verzi si budou pak moci posluchači stáhnout ve VIP klubu.

VIP klub
Jako reakci na tolik diskutované téma okolo vypalování CD zvolila kapela poněkud netradiční cestu. Nosič neopatřila žádným ochranným softwarem, ani varováním o tom, že kopírování zabíjí hudbu. Naopak, jako poděkování pro všechny, kteří podpoří kapelu zakoupením originálního CD připravila vstup do tzv. VIP klubu JAKSI TAKSI. Na každém CD nosiči je totiž vytištěn specifický kód, který slouží pro vstup do zvláštní sekce na webových stránkách kapely. Po zaregistrování budou mít všichni členové klubu možnost získat mnoho informací, raritních nahrávek, fotografií či videí, které budou běžnému návštěvníkovi stránek skryty. Jako první bonus je připraven videoklip k písni „Všechno dobrý“ z předchozího stejnojmenného alba V brzké době bude zpřístupněn ke stažení klip k písni z nového alba „Ruce spojený“ a další budou následovat. Zároveň budou v této sekci probíhat různé soutěže a akce, takže všichni z již zmiňovaného klubu se mají na co těšit.

Pro ty, co ještě nemají přístup k internetu je již součástí obalu jako poděkování několik kupónů na slevu pro nákup v různých obchodech a tak se může posluchači investice do nákupu CD i několikrát vrátit.

Videoklipy
Jelikož k minulé desce byl natočen pouze jeden videoklip k pilotnímu singlu, tentokrát kapela slibuje nápravu. Hotovy jsou již dva videoklipy a nezůstane jen u nich. Ztvárnění v podobě videoklipu by se tak ve finále měly dočkat skladby „Ruce spojený“, „Škola“, „Jednou“ a čtvrtá píseň, která bude vybrána na základě vkusu posluchačů.

Snowboardonline.cz Tour 2005
S vydáním desky rovněž souvisí řada koncertů po klubech v celých Čechách pod názvem Snowboardonline.cz Tour 2005. Fanoušky tak čeká v průběhu podzimu téměř 40 koncertů, na nichž je slibováno mnoho překvapení. Samotný křest desky se pak uskuteční 22.9.2005 v pražském klubu Rock café na Národní třídě. Na většině koncertů bude spoluvystupovat skupina Mauritius z Kolína, na jejichž desce se producentsky podílí i někteří členové JAKSI TAKSI

Web
Poslední novinkou jsou pak webové stránky, které doznaly kompletní proměny. Návštěvník tak může ovlivnit skladbu koncetního repertoáru, který bude kapela hrát na svých vystoupeních, účastnit se různých soutěží, anket apod.

Adopce na dálku
Sympatickým krokem je, že kapela nezapomíná ani na odvrácenou stránku života a tak se členové rozhodli účastnit se projektu Adopce na dálku tím, že částí peněz za prodaná alba věnují jednomu chlapci v Thajsku, který tak dostane patřičnou péči a vzdělání.

Zbývá už jen dodat, že deska má pro kapelu nezvykle dlouhý čas – 48 minut a doporučená prodejní cena je 250,-. K dostání na webu kapely, v prodejní síti Bontonland a ve všech dobrých obchodech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Benátská noc 2012

Benátská noc 2012

Článek o Benátské noci nemůže začít ničím jiným, než připomenutím razantní změny, která přišla s

Basinfirefest 2012

Basinfirefest 2012

Datum: 29.6. – 1.7. 2012 Místo: Spálené Poříčí u Plzně Pokud má festival už desáté

Votvírák 2012

Votvírák 2012

Také letos Votvírák úspěšně otevřel festivalovou sezónu a přilákal tisíce lidí odpočinout si při živé

Jaksi Taksi vyrazí na Snowboardonline.cz Tour

Po úspěšné sérii koncertů z loňského roku 2005 kapela JAKSI TAKSI vyráží na jeho letošní

Hudební veletrh a křest nového alba Jaksi Taksi

Ve čtvrtek jsem si udělal výlet do Prahy, protože se sešly dvě akce, které stály


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved