In Flames v Meetfactory

In Flames v Meetfactory

místo: MEETFACTORY – PRAHA
datum: 7.10.2011

Na koncert do místa konání jsem dorazil poměrně snadno, a z mého pohledu poměrně i na čas. Přesto se první předkapela loučila s fans a děkovala za skvělý koncert. Pro mě tím pádem zůstala naprosto bezejmenou, neznámou partou, za což se jí, i všem ostatním, trochu omlouvám.Fakt jsem přišel v čas, ale chtěl bych tímto požádat kohokoliv, zda mi mi jméno kapely neodtajnil, nebo zda dokonce kapela sama. Díky moc.

Druhou předkapelu už jsem vzal celou, ale nejsem si úplně jistý, zda to ve mě zanechalo nesmazatelný dojem. Jasně, kluci ze slovinské bandy NOCTIFERIA makali jak o život, ale přesto se do toho vložilo několik technických kdyby. Kdyby byl zvuk lepší, kdyby byl prostor větší, kdyby nevypadával zpěvákův hlas, kdyby byly slyšet víc kytary. Kdyby se zpěvák mermomocí zbytečně nesnažil zdvojovat při jedné skladbě bicí, (pro mě osobně naprosto zbytečná exhibice), kdyby by bylo vícero, ale nechci tady klukům prát prádlo. Navíc si myslím, že si to i pár nových fans našlo, takže co víc si přát? Navíc předskokan to nikdy nemá snadné, tak to nechci klukům ještě víc dramatizovat.

Když jsem slyšel, že hlavní učinkující večera, švédští IN FLAMES, patří v poslední době k nejlepším živým kapelám, tak jsem měl v případě prostoru klubu trošku obavy. Pánové zmákli už nejedno asi i větší podium a pro mě osobně díky prostoru jejich kumšt dá se říct i docela zanikl. Ponechám stranou jejich pódiové provedení alá diskotéka 80. let, kdy se v dýmu před zářivkovými lízátky pohybuje pár beztvářných stínů. To je volba kapely. I když mě osobně to k jejich muzice moc nejde. Ale co se týká muziky, stal se z ní, díky zvuku, jeden chrčící kafemlýnek, který mě osobně tedy ani omylem neoslnil. Nevím jak to vnímali ostatní návštěvníci, ale osobně bych se klonil pro větší prostor a tím pádem i pro snad lepší zvuk. Nečitelná hluková koule co se valila sálem ve mě moc líbivý dojem nezanechala. Nemyslím si, že by to bylo v rukách muzikantů, naopak, ti si myslím odvedli dost poctivou práci. Ale dojem, že to bylo marné snažení mi asi nikdo nevezme. Zajímá mě názor vás ostatních. Muzkika super, zvuk takříkajíc z ……, ale je to jen má subjektivita, takže směle do názorů.

In Flames v Meetfactory 7 komentářů reakcí

 1. Petr says:

  Nic než pravda. In Flames byli naprosto tragický! první dvě předkapely jsem si užil daleko více než je, které jsem nebyl schopný dokoukat ani do konce a naštvaně jsem odešel! Příšerná show!
  První předkapela byli čeští Dievision.

 2. Honza says:

  Tak s timhle názorem si dovolim nesouhlasit. Stál jsem asi v 15. řadě urostřed a zvuk mi přišel vynikající, slyšel jsem všechno, kytary ani zpěv nezanikaly, takže spokojenost. A show jakou „flejmy“ předvedli byla parádní. Je teda fakt, že by pro příště měli hrát ve větších prostorách, ten klub byl na ně fakt malej a ze začátku byla pěkná tlačenka.

 3. Fido says:

  Také nesouhlasím s článkem. Podle mého soudu to bylo velice vyvážné a koncert jsem si opravdu užil. Byl jsem sice v „poolu“, tudíž jsem zcela určitě tolik nehledal chyby jako autor, ale snad právě o tom metalová muzika je. Přijít na koncert a užít si ho a ne přijít a snažit se nalézt chyby. Ale abych autorovi oplatil jeho mincí. Když už chcete publikovat články, tak si zopakujte, prosím, českou gramatiku. Ve třetím a šestém pádě se píše MNĚ (I když mě osobně to k jejich muzice moc nejde. Ale co se týká muziky, stal se z ní, díky zvuku, jeden chrčící kafemlýnek, který mě osobně tedy ani omylem neoslnil.). Toto souvětí je přímo urážkou českého jazyka. Takže asi opravdu raději pouze hledejte chyby na úspěšných kapelách…

 4. Jirka says:

  Netvrdim, že zvuk byl vynikající, ale taková katastrofa, jak to líčí autor, to zas nebyla. Noctiferia mě bavila tak prvních 5 minut, pak jsem přešlapoval na místě a koukal na hodinky. In Flames hráli skvěle, setlist byl parádní a kapela si to evidentně užívala. Navíc mě moc potěšila Liberation, kterou zahráli na turné teprv po druhý. :)

 5. SKOBÁK says:

  Díky, díky za názory. Proto je tu k nim prostor. Jsem rád, pokud má každý možnost ten svůj vyjádřit, navíc se svobodnou vůlí. K tomu poslednímu, jen malou poznámku. Nechodím na koncerty abych na nich hledal chyby, natož abych se stal kritikem. Pokud jdu na koncert, tak se stejným záměrem jako ostatní. Tj užít si ho, pobavit se, podívat se, poslechnout si. Ta poslední varianta se prostě včera nedostavila v takové míře, abych mohl být spokojen. Pokud jsou ostatní, je to v pořádku. A netřeba oplácet, nejsme ve školce. :-)) Přesto díky, polepším se.

 6. Jirka says:

  Mimochodem, nevíte o někdo něco o tom videu, jak ho točila ta holka při Only for the weak?? Já jenom, že ho nemůžu nikde najít a byla by škoda, kdyby se nedostalo na YT

 7. Simona says:

  Ahoj Jirko, na video muzes mrknout u me na webu: http://metalpictures.net/index.php/articles/in-flames-only-for-the-weak-prague-2011.html …bohuzel kvalita nic moc, ale co nadelam :) kdybys vedel o nekom kdo by mel fotky/video, tak dej prosim vedet, diky! :)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Ztracený ráj rozkvetl v Meetfactory

Ztracený ráj rozkvetl v Meetfactory

Text a foto: Radim „Henry“ Valo.    Nostalgickou atmosférou byl nasáklý Meetfactory pod režií Paradise

In Flames a spol. míří do Roxy.

In Flames a spol. míří do Roxy.

IN FLAMES (swe) WHILE SHE SLEEPS (uk) WOVENWAR (usa) 29.9.2014, Praha – Roxy IN FLAMES

Van Canto rozvibrují na MDŽ i Prahu.

Van Canto rozvibrují na MDŽ i Prahu.

8.3. 2014 – Meetfactory – Praha Německá a capella bande VAN CANTO „hraje“ klasický heavy,

Udo Dirkschneider a jeho band U.D.O. už v únoru u nás – v Čechách i na Moravě!

Udo Dirkschneider a jeho band U.D.O. už v únoru u nás – v Čechách i na Moravě!

Německá metalová stálice U.D.O. prošla velkými změnami. Skoro po 15 letech z ní kvůli střetu pracovních

„Veto Tour 2013“ 1.12.2013 v MeetFactory !!

„Veto Tour 2013“ 1.12.2013 v MeetFactory !!

  HEAVEN SHALL BURN (ger) HYPOCRISY (swe) DYING FETUS (usa) BLEED FROM WITHIN (sco)  1.12.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved