In Flames a spol. míří do Roxy.

In Flames a spol. míří do Roxy.

IN FLAMES (swe)

WHILE SHE SLEEPS (uk)

WOVENWAR (usa)

29.9.2014, Praha – Roxy

IN FLAMES jsou na švédské metalové scéně v pozici veteránů, kteří v hlubokých devadesátých letech společně At the Gates a Dark Tranquility splodili to, čemu dnes fanoušci a recenzenti říkají melodický death metal. Po jistou dobu Göteborg platilo za synonymum pro melodický death metal a ze všech jeho reprezentantů to IN FLAMES dotáhli určitě nejdál, ale jak známo, v hudební evoluci se přes tato svá syrovější ‚göteborská‘ léta posunuli o úroveň dále, což jim dopomohlo ke statutu jedné z největších metalových značek současné Evropy a díky čemuž se IN FLAMES mohou opírat o přízeň svých dlouholetých fanoušků, stejně tak ale úspěšně oslovují i mladé generace posluchačů odkojených moderním metalem.

In Flames foto1

Na podobný pomyslný titul ovšem pouhé zásluhy nestačí, IN FLAMES mají navíc pověst jedné z nejlepších koncertních kapel vůbec, k čemuž pomáhá důraz na precizní zvuk, vypiplaná světelná show, ale i charizma perfektní frontmanské umění energického zpěváka Anderse Fridéna. Přidejte perfektní sehranost (kapela má na krku skoro pětadvacet křížků a většinu zásadních nahrávek a koncertů odehrála ve stejné sestavě) a dostatečnou zásobu hitovek, kterých se v jejich bohaté diskografii nachází víc než dost a už není divu, že se po skromných devadesátkových začátcích dnes mohou IN FLAMES vyhřívat na piedestalu slávy na stejných pódiích s těmi největšími hvězdami, jako např. na Sonisphere festivalu. Stejně tak pozice jednoho z headlinerů předposledního ročníku festivalu Brutal Assault jasně dokázala, že ve svojí současné hymničtější a svobodomyslnější etapě partě kolem Fridéna a Gelotta velká pódia jen svědčí a že si je zaslouží. Formu kapely si uvědomují i její fanoušci a proto se předprodeje na tento koncert opravdu rozjely na plné obrátky, proto důrazně doporučujeme jednat rychle!

Jako support si IN FLAMES přivezou nástupnickou kapelu AS I LAY DYING, jejichž členové se rozhodli nepokračovat pod stejným jménem po odsouzení zpěváka Tima Lambesise za plánování nájemné vraždy, jak ostatně všichni fanoušci patrně tuší. Tato událost dala vzniknout WOVENWAR. Čtyřlístek Jordan Mancino, Phil Sgrosso, Nick Hipa, Josh Gilbert, posílený vokalistou Shanem Blayem odchylují od metalcorového diktátu do mnohem přístupnějších žánrových vod, kde převládá důraz na melodické vokální linky a hitové ambice na pomezí heavy metalové agility a hard rockové nadýchanosti. Podle dostupných záznamů z živých vystoupení WOVENWAR se jednalo o krok správným směrem a potrvdila se tak vysoká očekávání, která fanouškům nadělily poslední desky AILD. Přijďte se na WOVENWAR podívat ze startu jejich kariéry, jejich budoucnost totiž slibuje ještě velké věci!

Třetí kapelou v pořadí budou nastupující metalcorové hvězdy z anglického Sheffieldu – WHILE SHE SLEEPS, kteří tak svým fanouškům složí reparát za na poslední chvíli odřeknuté vystoupení, které měli odehrát před dvěma lety před jinými hvězdnými brity – Architects. WHILE SHE SLEEPS, kteří mají za sebou příběh jak z metalové pohádky o partě kámošů, která spolu brnkala v garáži a pak se rozhodla všechno obětovat pokusu o proražení v hudební branži, což jim nakonec skvěle vyšlo, sázejí na ostrý metalcore se silným důrazem na melodie. Navíc dokáží ze zesilovačů vytáhnout správnou zarývající se melodiku, doplněnou o návykové aranže a v pěveckých linkách se prezentují jednoduchým živelným tahem na branku.. Pokud se toho budou WHILE SHE SLEEPS držet, mají všechny předpoklady pro úspěšnou kariéru.

Akce se koná 29. září v pražském Roxy, vstup do klubu bude od 18.00 hodin a první kapela spustí již kolem sedmé, sleduje facebookový event pro aktuální info, které se může změnit!

Plakát_In Flames

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Biohazard ruší evropské turné včetně Prahy

Koncert Biohazard, který se měl odehrát 2. května v pražském Futuru, se bohužel ruší. Kapelu

Jarní edice Never Say Die! navštíví Prahu v čele s Emmure, Northlane a Despised Icon

Emmure (USA), Northlane (AUS), Despised Icon (CAN), Chelsea Grin (USA), Hundredth (USA), Hellions (USA) 25.

Death metalová nálož v podání Cannibal Corpse a Krisiun v Praze

Cannibal Corpse (USA), Krisiun (BRA), Hideous Divinity (I) 27. 4. 2016 MeetFactory, Praha Dvě velká

Sick Of It All oslaví v Praze 30 let

Sick Of It All (USA) Special guest: Broken Teeth (UK) 13. 3. 2016 Palác Akropolis

Lednové rozšíření kapel pro letošní Brutal Assault

Brutal Assault potvrzuje VOIVOD, EYEHATEGOD nebo DIE KRUPPS 10. – 13. srpna 2016, Vojenská pevnost


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved