Ztracený ráj rozkvetl v Meetfactory

Ztracený ráj rozkvetl v Meetfactory

Text a foto: Radim „Henry“ Valo. 

 

Nostalgickou atmosférou byl nasáklý Meetfactory pod režií Paradise Lost a jejich doom metalu.

První předskokan v podobě Silent Stream of Godless Elegy měli na rozehřátí publika nějakou tu půlhodinu, ve které předvedli kousky z jejich několika alb. Mě osobně se nejvíc zamlouvala novější tvorba, konkrétně z posledního albumu Návaz. U publika měli smíšenou odezvu. Po skladbách diváci aplaudovali, ale u jednotlivých skladeb pozorovali výkony kapely spíše staticky.

Druhý do party byli německo anglický Lucifer, avizovaný jako jeden z objevů roku. Ačkoli se jejich zpěvačka dostala do pozornosti hlavně mužské části publika svým zevnějškem, tak po vokální stránce to bylo horší. Ne že by nebylo zajímavé zbarvení jejího hlasu, jenom se mi zdálo, že občas zpívá nesrozumitelně (bez textu). Jejich pseudo bigbít mi celkově nezapadal do konceptu večera, ačkoli se čtveřice snažila.

Příprava scény pro Paradise Lost zabrala asi dvacet minut, tak byl čas v klidu si zajít uhasit žízeň. Vzhledem k tomu, že v Meetfactory nebylo narváno, dalo se k blahodárným mokům dostat bez větších obtíží. Pánové si dali načas a objevili se na pódiu téměř přesně v deset večer, jak bylo avizované. A začali pěkně od podlahy, úvodní skladbou z novinky Plague Within. Tóny kytary Greg Mackintoshe se u No Hope in Sight začali linout klubem, což bylo k potěšení starších fanoušků, kteří se u podia shromáždili. Poctivá dávka doomu jako za starých časů se valila z beden a když se k tomu přidal Nickův záhrobní hlas, leckomu pobíhal mráz po zádech. Bez větších průtahů se pustili do další skladby, jež byla Widow z legendárního Icon, a to už bylo publikum ve svém živlu. I když byl Nick Holmes zdrženlivější projevů mezi skladbami, o to víc ze sebe vydával v jejich průběhu. Jednou z promluv hned na začátku byl vzkaz, že se bude hrát z převážně z novinky a komu se to nelíbí, prostě Just fuck it. Jelikož má novinka blíž k nejstarší tvorbě bylo se na co těšit. Angličtí gentlemani pak servírovali svoji produkci plně profesionálně. Zvukově se nedalo moc vyčítat, ale stál jsem u podia. Malou chybičkou krásy byl Nickův čistý vokál, který mu poslední leta moc nesedí. Jak jinak zněli ženské vokální partie spolu s klávesovými z playbacku. Zato Mr. Mackintosh zněl až přesvědčivě živě a dokonce byl ve skvělé formě, prostě muž na svém místě. Zhruba v polovině času Nick oznámil, že na řadě je nejrychlejší a po ní nejpomalejší song co Paradise Lost vydali a po dvojce Flesh from Bone a Beneath Broken Earthjsem jsem mu sel dát za pravdu. Pak přišla As I Die a to už zpívali téměř všichni. Před pauzou si pánové vysekli Requiem a pak se odporoučeli. Netrvalo moc dlouho, než se za skandování vrátili a vypustili další skvělou skladbu z novinky Return to the Sun. Poté následovala má oblíbená Faith Divides Us – Death Unites Us a pak byly moje potřeby ukojeny a mohl jsem odejít. Jenomže legendu v takhle dobrém rozpoložení jsem nemohl opustit a musel jsem, jsi to vychutnat až do konce. Ačkoli poslední skladba Say Just Words nepatří k mým srdcovým záležitostem, byla to dobrá tečka večera. Paradise Lost potvrdili svojí kvalitu a sázka na playlist převážně z novinky Plague Within se vyplatila.

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Paradise Lost udeří v ČR třikrát

Paradise Lost udeří v ČR třikrát

Gothic/doom metalové legendy Paradise Lost zahrají hned tři koncerty 20. 10. 2015 MeetFactory, Praha 24.

Van Canto rozvibrují na MDŽ i Prahu.

Van Canto rozvibrují na MDŽ i Prahu.

8.3. 2014 – Meetfactory – Praha Německá a capella bande VAN CANTO „hraje“ klasický heavy,

Udo Dirkschneider a jeho band U.D.O. už v únoru u nás – v Čechách i na Moravě!

Udo Dirkschneider a jeho band U.D.O. už v únoru u nás – v Čechách i na Moravě!

Německá metalová stálice U.D.O. prošla velkými změnami. Skoro po 15 letech z ní kvůli střetu pracovních

„Veto Tour 2013“ 1.12.2013 v MeetFactory !!

„Veto Tour 2013“  1.12.2013 v MeetFactory !!

  HEAVEN SHALL BURN (ger) HYPOCRISY (swe) DYING FETUS (usa) BLEED FROM WITHIN (sco)  1.12.

Skid Row poprvé v Praze.

Skid Row poprvé v Praze.

Cestou z koncertu jsem si říkal, jak bude snadné dát komentář na papír a zatím


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved