Gotthard

Gotthard

Kdyby se učitelka zeptala dětí ve škole co všechno by se jim vybavilo když se řekne Švýcarsko, určitě by slyšela o fialové krávě z čokolády, nádherných horách, bernardýnech se soudem rumu u krku, přesných hodinkách a dost možná i o dobře uložených penězích v místních bankách. Ale dost těžko by se k ní doneslo, že nejen tímto nás švýcarsko zásobuje. Taky má několik velice dobrých rockových kapel a jednu z nich poslali na výzvědy , jakpak je to u nás s rockovými fanoušky.Musím říct,že GOTTHARD si určitě stěžovat nebudou.

Protože ten nefalšovaný hardrock kterým nás častují už pár let mám jako svoji „krevní“ skupinu, nemohl jsem v žádném případě chybět. A i když se naše původně pětičlenná výprava ještě ten samý den dopledne smrskla na dva kusy hudbyžíznivých, po našem letu (jinak se ta jízda po D1 a okolních cestách nazvat nedá) jsme ještě před začátkem stihli před Masters Of Rock Café prodat přebytečné lupení a hajdy dovnitř. Nezbytné pozdravení se všemi co křižují republiku za muzikou stejně jako my a jdeme juknout na předskokany. Teda předskokany a předskokanky, protože MEMORIA kromě pánské části oplývá i dvěma velice povedenými dámami (spíš slečnami ..řekl bych).

Ale protože až do dneška mi zůstala jejich tvorba utajená nemůžu říct že by mě přikovala úplně k zemi. Přesto avizovaný „atmosférický metal „ byl spíš dravějším rockem který pěkně doplňovaly housle a zajímavé samply které buď spouštěla kytara, nebo se braly z nějaké „kouzelné krabičky“. Po zdroji jsem moc nepátral. V každém případě velice solidní bicista i basák, spodek si vyšlapoval místy v krkolomných kličkách a zpěvačka se nijak zvlášť nebála do hlasu i opřít. Přesto místy ve vyšších polohách mi něco nesedělo……žeby důsledek okatého popíjení přímo z lahve whisky na pódiu????? hichi, ale vypadalo to sakra rockersky. Taky chápu že všichni míříme do Evropy, potažmo do světa, ale mám rád v českých ústech česká slova…howg. Toliko předkrm..čekáme nadupaný hlavní chod.
GOTTHARD

jsou opravdu světoznámou partičkou,proto mě překvapuje že není úplně vyprodáno, ale sešlo se nás požehnaně. Jejich předposlední desku LIPSERVICE jsem si v roce jejího vydání dokonce soukromě dal na jednu z nejvyšších příček domácí žebříčku oblíbených cd a novinka DOMINO EFFECT se taky pomalu a jistě tím směrem blíží. Před příjezdem samotných „G“ jsem taky pečlivě a hodněkrát skouknul jejich nádherné dvd se živým záznamem z turné k Lipservice. Mimořádně vyvedené…zvlášť bubeníkům doporučuji, zjistí že nejen zpěvem by se STEVE LEE uživil.

Ale zpět k reáliím.

Něco před půl desítkou sál pohasíná,žádné velké cavyky a už se nám rozjíždí rockový nářez otvíračkou z Domino Effect- MASTER OF ILLUSION. A nejen mistři iluzí, hlavně mistři svých nástrojů a výborní showmani do nás sypou další z nové desky GONE TOO FAR, pak se chvilku vrací do dřívějších dob aby nás vzápětí pořádně prozkoušeli s „párplovkým hitem“ HUSH. Sál bouří, zpívá chvíli nahlas, chvíli potichu, přesně jak si po nás žádá naprosto dokonale zpívající a velice sympaticky charismatický STEVE LEE. Zvlášť poté co odloží košili a zjeví se jen v nátělníku jistě některé z přítomných slečen a dam zatoužily po „výměně manželů“. Po prodeji několika milionů desek a úspěších v naplněných halách by je snad nemělo už nic překvapit, ale tak nějak se mi zdálo, že byli příjemně zaskočení naší aktivitou

..alespoň v to doufám. Protože úsměvy se z pódia hrnuly na všechny strany a nadšení kdyby bylo měřitelné taky je za hranicí sto procent jistojistě. Pod pódie snad většina zná všechyn písně,protože jak tak sleduju dění kolem skoro všichni si zpívají. Taky za to ty melodické chytlavky rozhodně stojí, do ucha se nám lísá například SISTER MOON, I WONDER, a mimořádně strhujícím způsobem pěkně akusticky zahraná balada ONE LIFE, ONE SOUL, kterou si oba kytaristi vychutnávají na španělky a STEVE dokazuje, že nás máv hrsti s každým tónem i pohybem. Sál zpívá jak jeden muž (i žena) a souznění s muzkanty se dá skoro nahmatat. Trocha zrychlení v podobě LET IT BE a DOMINO EFFECT, pak dochází na moji velice oblíbenou ALL WE ARE – první skladbu z Lipservice. To mě teda dostali, pořvávám si v koutě refrén a jsem na vrcholu spokojenosti. Jo, tak takhle si představuju skvělou poctivou rockovou jízdu. Když si potom v sólíčku na kytaru LEO LEONI v závěru střihne pěknej kus sóla za hlavou po schodech spokojenosti stoupám stále výš. S FREDDY SCHEREREM se v sólech pěkně prostřídají, i na dvoukrkou kytaru dojde, vůbec kytary se na scéně neustále mění a v zákulisí mají oba kytaroví technici pořád napilno. Ale najde se i čas na vtipkování a nezbytné popíjení našeho národního plzeňského moku Leo si tam hází s technikem plechovkou Pilsneru a je evidentně hodně spokojenej. Taky kytarové „souboje“ kdy proti sobě stojí jsou snad v každé skladbě a MARC LYNN s basou se jich aktivně účastní, když na něj nezbyde místo zaběhne si ke klávesákovi. O pohyb rozhodně není nouze, všichni kytaristi pomáhají velice vydatně v refrénech, taková DREAM ONE nebo FIRE DANCE jsou toho pěkným důkazem. Ještě MOUNTAIN MAMA a první pokus o odchod do šaten je po velice hopsavé ANYTIME ANYWHERE.

Přídavek rozjíždí na klávesy NICOLO FRAGILE a pak se přidává jen STEVE LEE, je to pomalá FAILING z poslední desky. Pak na chvílí míříme do rockového nebe s HEAVEN, zaskáčeme si na megahit LIFT U UP, a posledním kouskem na který se nechají vyvolat je MIGHTY QUEEN. Dlouhé ovace, rozhazování trsátek, focení s naší vlajkou na kterou fanoušci napsali CZECH SUPPORT GOTTHARD …a mizí. Tentokrát definitivně. My ještě chvíli bloumáme po sále a okukujeme zblízka nástrojovou aparaturu a bicí které celý večer obsluhoval věčně se usmívající HENA HABEGGER v naději že možná někde bude zapomenuté trsátko, palička či jiná „relikvie“,ale marně. Po chvíli nás ale ochranka jemně , ale důrazně vyprovodí do předsálí a tak zvedáme kotvy a nocí míříme zpátky do matičky stověžaté a přilehlého okolí. V záchvatu nefalšovaného nadšení jsme zakoupili pro kámoše aspoň tour trikot a pro sebe za příjemnou cenu dvojdigipack se záznamem již zmiňovaného koncertu MADE IN SWITZERLAND na dvd i cd. Jen nevím jak budeme vysvětlovat dětěm co to ty kravičky na obalu dělají..chi. Cestu nám zpestřuje cd DOMINO EFFECT, a my jen doufáme že se někdo někde přimluví , nebo že se snad naučíme modlit a modlitby budou vyslyšeny, protože kdyby se GOTTHARD znova objevili v naší rockové zemi, určitě by se našla spousta dalších co by přišli, a kdyby se nějak podařilo je dostat na proslulý festival MASTERS OF ROCK …tak to by byla určitě skvělá jízda….možná že zázraky se dějí. My jsme každopádně jeden rockový zázrak právě viděli a slyšeli. Díky všem kdo nám ho zprostředkovali a hlavně díky těm kdo jej způsobili…GOTTHARD. …na slyšenou!!!!!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Dýně zasypaly Fórum Karlín

Dýně zasypaly Fórum Karlín

čas:20.2.2016 místo: Praha – Fórum Karlín Musím hned na úvod přiznat, že cestou na koncert

Dvě již legendy společně navštíví Prahu i Zlín

Legendární HELLOWEEN přivezou nové album – na cestu do českých měst se vydají ve spojení

Masters of Rock – 2015

Masters of Rock  – 2015

místo: Vizovice – Areál likérky čas: 9. – 12.7.2015 ČTVRTEK  Tak a je to zase

Gotthard v Meetfactory

Gotthard v Meetfactory

datum: 19.11.2012 místo: MeetFactory – Praha Miluju cestování pražskou MHD, zvláště, pokud si spojení najdete

Gotthard hlásí reunion a zahrají i v Praze

Gotthard hlásí reunion a zahrají i v Praze

19. 11. 2012 20:00 PRAHA, MeetFactory Speciální host: Daniel Krob Před rokem ještě neuvěřitelné se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved