Gotthard v Meetfactory

Gotthard v Meetfactory

datum: 19.11.2012
místo: MeetFactory – Praha

Miluju cestování pražskou MHD, zvláště, pokud si spojení najdete na netu. První zvolená tramvaj přijede dřív a tudíž jí vidíte jen odjíždět. Druhá přijede pozdě a vleče se jako slimák. A když vystupuju patřičně streslej, že jdu pozdě, tak zkuste hádat, která souprava stojí jako druhá ve stanici. Jasně, že je to ta samá co jí dojela. Fakt luxus.

A tak nějak jsem dorazil na koncert do Meetfactory trochu pozdě, kdy kapela kolem Dana KROBA už hrála. Dan se na své sólové dráze lehce posunul k melodičtějšímu rocku, nežli v dobách svého působení ve Feratu nebo Arakainu, ale nebylo to špatné. Asi si CD nekoupím, ale pro úvod ke kapele, které měla přijít to nebylo vůbec marné. Navíc parta Standa, Fanda, Danda odvedla kus poctivé práce, takže za mě plusovka.

Čím začít komentář k hlavní hvězdě večera? Smutným vzpomínáním na událost, která se stala, když odešel původní hlas kapely? Ano byla to pecka mezi oči, když se člověk dozvídá něco podobného. Ale jo, to je to ale, když nevíte co se má říct. Naštěstí pro fans to skupina GOTTHARD nezabalila a zvolila tu nej cestu, jak dál držet prapor dobrého rocku stále nahoře. Osobně si myslím, že Nic Meader je člověk, který do kapely perfektně zapadl a na koncertě to bylo i dost znát. Všichni si to náležitě užívali a z kapely sršela energie jako za starých dobrých časů. Jak nový, tak i starší materiál byl předkládán s patřičným drivem a mělo to super atmošku. V sále nebyl asi nikdo, kdo by se jen díval a šilo to s každým. Mě osobně nejvíc zaujal asi nejmladší fanoušek v sále, který celou dobu koncertu seděl na ramenou a „jel“ to po celý koncert. Neskutečnej číman, kterej navíc znal i texty a zpíval celou dobu jak o život. Fakt super.

Kapela sázela nové i starší songy, kdy došlo i na purplovskou Hush, stejně tak i na blbinky kolem songu AC/DC. A když pak po lehkém sólíčku na bicí došlo spíš na akustičtější formu, tak mě to posadilo na jednu z bílých kostek v pozadí sálu. Bylo to dobré, protože muzika dala evokovat situaci, kdy si u krbu lijete sedmiletou na led a ta plnoletá se tam na kožešinách povaluje v patřičném negližé úboru. Ale nebylo to jen vláčně romantické. Ty nové songy jsou dost výživné a chybělo už jen hučení nějaké pořádné mašiny po Road nr.66. Zvláště když došlo na hitovou Anytime Anywhere. Pralinky na zádech a pocit k nezaplacení. Jak jste na tom byli Vy? Já jsem rád, že jsem tam byl. A co Vy? Tradičně. Názor ke koncertu, kapele vítám. Co nový zpěvák? Za mě osobně plnohodnotná náhrada (to je blbý slovo), pokračovatel. Super koncert a kapele díky.

Gotthard v Meetfactory 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Dýně zasypaly Fórum Karlín

Dýně zasypaly Fórum Karlín

čas:20.2.2016 místo: Praha – Fórum Karlín Musím hned na úvod přiznat, že cestou na koncert

Ztracený ráj rozkvetl v Meetfactory

Ztracený ráj rozkvetl v Meetfactory

Text a foto: Radim „Henry“ Valo.    Nostalgickou atmosférou byl nasáklý Meetfactory pod režií Paradise

Dvě již legendy společně navštíví Prahu i Zlín

Legendární HELLOWEEN přivezou nové album – na cestu do českých měst se vydají ve spojení

Masters of Rock – 2015

Masters of Rock  – 2015

místo: Vizovice – Areál likérky čas: 9. – 12.7.2015 ČTVRTEK  Tak a je to zase

Van Canto rozvibrují na MDŽ i Prahu.

Van Canto rozvibrují na MDŽ i Prahu.

8.3. 2014 – Meetfactory – Praha Německá a capella bande VAN CANTO „hraje“ klasický heavy,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved