Girlschool a výuka rocku

Girlschool a výuka rocku

místo: Praha – Nová Chmelnice
čas: 3.4.2015

Pověry a báje praví, že se na Velký pátek otvírají skály aby vydaly své poklady. Vsadil jsem raději na jistotu co se týká pokladu a stačilo k tomu otevření dveří klubu Chmelnice. Dvě dívčí kapely a z toho jedna zcela  legen – (počkej si) dární. Co víc si přát?
Začíná se na čas, aby se stihlo MHD a holky z The AGONY to berou velmi zodpovědně. Kdo to nebere zodpovědně je „Mistr“ zvuku, který ho tak domršil, že hůře už asi být nemůže. Musím říct, že to holkám hraje slušně, ale má to pro mě (jen jedno) ale. Muzika fajn,, zda show, nazvat show je na pováženou, ale stále nic špatně. Jen to malé ale mi „skřípe“ v hlavě. I když to není jen u nich, ale to se týká všech českých kapel, které „jedou“ anglické texty, (chápu pro případnou cestu ven) a proslovy k fans jsou v mateřštině. Nejde tak o obsah (holky byly i vtipné), jako spíš o formu. Dobrá tvrdá muzika, celkem slušná show a pak přijde „propad“. Holky, alá tvrdé rockerky, začnou mluvit stylem jak když se bázlivě omlouvají za rozbité okno. Nevím jak to vnímáte vy a zda vůbec, ale měl jsem z toho pocit, jak když Hells Angels vyděsí svým příjezdem celé město a pak kňourají u dveří, zda by se nenašla sklenka mléka. Je to jen můj úhel pohledu na „problematiku“ a navíc to nemělo na vystoupení holek vliv a dokonce je fans „napískali“ zpátky, aby přihodily ještě jeden song. Takže super, super, super. Jsem zvědavý, jak bude holkám slušet velká stage na letošním MOR. The Agony si ujít rozhodně nenechte!
Co říct ke druhé v pořadí a navíc legendě.  GIRLSCHOOL. To že holky umí a znají, bylo jasné už při zvukovce, kdy za bicí usedla „Paňmáma“ a jen tak cvičně prohrnula škopky stylem, že se mi málem srolovaly fusekle. O to víc jsem čekal co zbytek kapely a fakt to bylo celé luxusnííííí. Žádné dlouhé povídačky mezi skladbama a co song to rána na komoru. Show umírněná s přihlédnutím k velikosti stage, ale i tak byla Jackie Chambers při pohybu úchvatná. To bych ovšem odbíhal od muziky k jiným záležitostem. Tradičně set -list nehrozí, ale jen výčtem,,,,Demolition Man,Take it all away, C´mon let´s go, I spy,, a další. Přiznávám, že jsem opravdu jednotlivé skladby nesledoval, a spíš jsem bral celý koncert globálně. A fakt to bylo perfektní. Rock jak řemen. Zítra, spíš kdykoliv, klidně znovu. A kdo nebyl, o hodně přišel.
Shrnuto,, zatím pecka roku a i když nedošlo na mojí nej, nevadí. Dám si jí tady.

https://www.youtube.com/watch?v=k3PlJ7GTV0I

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Girlschool se vrací do ČR!!

Girlschool se vrací do ČR!!

GIRLSCHOOL (UK), Roxor, Iras Praha, Klub Nová Chmelnice – 19.11.2016 https://www.facebook.com/events/897947907004480/ NEJSLAVNĚJŠÍ ŽENSKÁ HEAVY ROCKOVÁ

Koncert legend se uskuteční i v Praze

Koncert legend se uskuteční i v Praze

BRITSKÉ HEAVY METALOVÉ LEGENDY MOTÖRHEAD, SAXON A GIRLSCHOOL ZAHRAJÍ SPOLEČNĚ V PRAZE Motörhead, Saxon a

Girlschool zavítají do Prahy

Girlschool zavítají do Prahy

Heavyrockové rekordmanky zpět v ČR! V Praze zahrají legendární GIRLSCHOOL! Praha – Nová Chmelnice / www.novachmelnice.cz 3.


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved