Festival Votvírák letos s celou řadou novinek

Festival Votvírák letos s celou řadou novinek

15. června v odpoledních hodinách se otevřou brány festivalového areálu na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích a současně s tím začne v pořadí již šestý ročník multižánrového hudebního festivalu Votvírák.

Oficiální otevření letní festivalové sezóny, jak je také Festival Votvírák organizátory i svými příznivci nazýván, letos návštěvníky opět v mnoha směrech překvapí. Zaměření Festivalu na českou a slovenskou hudební scénu, a žánrově především na oblast rocku, popu a hip hopu zůstává sympaticky zachováno, kromě osvědčených stálic hudebního nebe se představí také několik nových jmen, které si možnost vystoupení na Votvíráku museli vybojovat u fanoušků Festivalu v soutěži Votvírák Talent.

Páteční hudební program festivalu je zaměřen především na  klasické festivalové publikum, každé podium Festivalu se věnuje, tak jak jsou návštěvníci Votvíráku zvyklí,  převážně tomu svému žánrů.  Oproti loňskému roku pak navíc přibyla další hudební stage nazvaná podle partnera Festivalu HelpMusic stage.  Ta je zaměřena zejména na mladé kapely a menšinové žánry.

Fanouškům se v pátek na Festivalu představí třeba čerstvý držitel Andělů a dnes asi v českém éteru nejhranější tuzemská kapela skupina Mandrage, Mňága a Ždorp, skvělí šoumeni Jiří Macháček a Mig 21, Sto zvířat se svojí „zvířecí“ muzikou, oblíbení UDG, populární skupina Tleskač a vůbec poprvé také Václav Neckář. Rock a punk bude znít festivalovým areálem opravdu naplno,  letos „třicetiletou“ skupinu Arakain na podiu postupně vystřídají Harlej, Škwoři, NVU, Doga  nebo Alkehol. Těšit se můžeme také na hosty ze Slovenska – vynikající skupinu Desmod nebo na Blue effect.

Hip hop stage rádia Spin nabídne především unikátní novinku a v Čechách v tomto rozsahu ještě nikdy nerealizovaný projekt „živého hraní“ kapely Livě band, která doprovodí hned šestici vystupujících ( Majka Spirita, Prago Union, Moju Reč, Vec,  Mc Gey nebo Champion Sound ). Přípravu kapely na takto náročný projekt můžete průběžně sledovat na festivalovém webu.

V nově zřízené HelpMusic stage ve festivalovém stanu se pak můžeme těšit na vystoupení tradičního účastníka festivalu Votvírák Báry Zemanové nebo kapel  Volant, Ticho de pre Cupe či Crossband.  Na jejich vystoupení naváže rockotéka rádia Hey, kterou ukončí až svítání.

V sobotu bude Votvírák opravdu rozmanitý, na své si dozajista přijdou i hudební pamětníci nebo ti fanoušci české hudby, kteří na festivaly běžně nejezdí.  Na Centrální stage hlavního partnera Festivalu společnosti Tonava totiž vystoupí ve své jubilejní padesáté sezóně nestárnoucí Petr Janda se skupinou Olympic. Skupina Chinaski zahraje lineup sestavený v hlasování fanoušků pouze pro Votvírák 2012. Nový projekt představí Lešek Semelka.  Mladší hudební generaci pak budou reprezentovat především Charlie Straight  a objev roku kapela Goodfellas. Také rocková stage Festivalu bude ve znamení „souboje  generací“. Ine Kafe, Rybičky 48 nebo třeba skupina Segment se zde budou střídat s legendárním Visacím zámkem nebo skupinou Citron.  A ve festivalovém nonstop stanu se představí Xindl X, Petr Bende, Juicy Freak, Five O´Clock Tea nebo písničkář Pokáč. A spolu s nimi Jaroslav Uhlíř či kapela, která se jmenuje sice skromě,  ale výstižně – Legendy.

Hip hop stage rádia Spin nabídne v sobotu velký návrat Lipa, skvělého Bonuse či Sodomu Gomoru, mající již na loňském Votvíráku u publika obrovský úspěch.  Spolu s nimi se v sobotním programu představí i Oliver Lowe, Strapo či Tafrob. A po vystoupení Gramo Rokkaz přijde projekt Ty nikdy label showcase a samozřejmě také Ektor.

K dobré náladě návštěvníků festivalu každoročně přispívá rozmanitý sortiment občerstvení. Pro letošní rok  organizátoři opět obohatili festivalovou nabídku, svou premieru na Votvíráku bude mít společnost KFC, pivo z Plzně bude nabízeno včetně všech novinek ( tedy i piva s netradičními příchutěmi nebo Frisco), na krásné bary a kavárny s vynikající kávou Vás bude lákat společnost Coffee&Co. V historicky největším festivalovém stanovém městečku, jehož služby budou moci využít návštěvníci Festivalu letos zdarma, bude každé ráno pro všechny ubytované připravena ke koupi čerstvá snídaně. Majitelé VIP vstupenek budou zase moci ve VIP stanu  koupit veškeré občerstvení  ve zvýhodněné cenové relaci.

Festival Votvírák nabízí svým návštěvníků pravidelně i různorodý doprovodný program. Tradiční pouťové atrakce a adrenalinové campy letos doplní i  opravdové sportovní klání. V rámci festivalu se totiž uskuteční také  paintbalový turnaj – třetí kolo české ligy paintbalu a současně i mezinárodní paintbalový turnaj.

V rámci akce Čistý festival, jenž je tradičně realizován ve spolupráci se společností Mamiart, bude rozšířen počet míst, kde bude možno třídit odpad. Na Festivalu Votvírák je každoročně vytříděna více než polovina veškerého odpadu.

Řadu dalších novinek a důležitých informací najdete  na www.votvirak.cz.  Jak je vidět,  je  i letos spousta skvělých důvodů,  proč být  15. nebo 16. června v Milovicích na Festivalu Votvírák.

Vstupenky na Festival můžete zakoupit v předprodejní síti společností Ticketstream a Ticketpro.

Festival Votvírák letos s celou řadou novinek 2 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Votvírák 2012 otevřel letní festivalovou sezónu

Votvírák 2012 otevřel letní festivalovou sezónu

Festival Votvírák otevřel o víkendu 15. – 17. června festivalovou sezonu roku 2012. Nabitý line-up

Votvírák 2012

Votvírák 2012

Také letos Votvírák úspěšně otevřel festivalovou sezónu a přilákal tisíce lidí odpočinout si při živé

Festival Votvírák 2012 má hudební program již téměř kompletní

Festival Votvírák 2012 má hudební program již téměř kompletní

Svátek české a slovenské hudby – festival Votvírák – konaný tradičně v polovině měsíce června (letos v

Festival Votvírák zveřejnil další kapely

Festival Votvírák zveřejnil další kapely

Harlej a Debill Heads, Visací zámek a Dukla Vozovna, nebo také Desmod, Anna K,  Mandrage

Festival Votvírák 2012 se opět otevře 15. června

Festival Votvírák 2012 se opět otevře 15. června

Svátek české a slovenské populární hudby a jejích skvělých  fanoušků – Festival Votvírák – se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved