Festival Votvírák 2012 má hudební program již téměř kompletní

Festival Votvírák 2012 má hudební program již téměř kompletní

Svátek české a slovenské hudby – festival Votvírák – konaný tradičně v polovině měsíce června (letos v termínu 15.–17. 6.) na letišti Boží Dar ve středočeských Milovicích již prakticky zkompletoval svůj hudební program. Ve hře tak zůstávají vlastně jen tři volná místa pro mladé kapely, které o ně v současné době bojují v soutěži Votvírák Talent 2012, konané ve spolupráci s magazínem HelpMusic. Jediným kritériem soutěže je přízeň hudebních fanoušků vyjádřená jednotlivým soutěžícím. (Více informací o soutěži Votvírák Talent 2012 najdete na www.votvirak.cz.)

 Festival Votvírák je festivalem multižánrovým, zahrnuje širokou škálu hudebních směrů a představuje svým návštěvníkům celou řadu kapel, které byste spolu na jedné akci určitě nečekali. Ve svém programu vždy překvapí zařazením zajímavých interpretů, kteří na festivalech běžně nevystupují. Pravidelně se na festivalu objevují i kapely či interpreti, kteří hlásí svůj návrat na scénu. Nejinak tomu bude i letos.

 V programu najdeme rovněž několik legend české hudební scény, které slaví významné jubileum. V sobotu se můžeme těšit na legendární skupinu Olympic, která slaví 50 let, ale hlásí: „Jedeme dál!“ Kulatých třicet let plných rocku oslaví se svými fanoušky i tradiční účastník festivalu Votvírák – legendární skupina Arakain.

        „Punk’s not dead!“ skandují fanoušci při vystoupení letos rovněž třicetileté punkové stálice – skupiny Visací zámek. Na festivalu se tak můžeme těšit na hity, jako je Známka punku, Padesát, Traktor či Cigára. Z Valašského Meziříčí přijede kapela Mňága a Žďorp, která letos slaví 25 let své úspěšné kariéry. Poprvé budou moci návštěvníci festivalu zažít legendu z největších. Muže, jenž se proslavil již v šedesátých letech jako člen formace Golden Kids. Jeho hity, jako Lékořice, Stín katedrál, Kdo vchází do tvých snů, má lásko a další, si našly cestu do srdcí fanoušků již několika generací. Ano, v pátečním programu festivalu vystoupí Václav Neckář se skupinou Bacily. Návrat na hudební scénu s novým projektem a partou mladých muzikantů naopak plánuje Lešek Semelka.

Největší kotel fanoušků na Votvíráku 2011 se sešel při vystoupení skupiny Chinaski, která letos výhradně pro festival Votvírák 2012 vystoupí s repertoárem sestaveným v hlasování hudebních fanoušků, kterého se můžete zúčastnit i vy, a to na webu www.votvirak.cz.

Na centrální stage festivalu Votvírák 2012 se představí dále čerstvý držitel Andělů – skupina Mandrage, Anna K, Jiří Macháček a Mig 21, Sto zvířat, Charlie Straight, UDG, objev roku skupina Goodfellas a řada dalších. Ve festivalovém stanu se pak můžeme těšit na vystoupení J. Uhlíře, Xindla X, P. Bendeho či Pokáče.

Rock a punk – to je muzika, kterou na Votvíráku zastupují také Iné Kafe, Harlej, Desmod, Škwor, Citron, Alkehol, Imodium, finalista televizního Talentu skupina Segment a vlastně všichni na rockové stage festivalu. Své příznivce na festival jistě přilákají i kapely Tleskač, Blue Effect, Rybičky 48 nebo Juicy Freak.

Pro fanoušky hip hopu je připraven opět velmi kvalitní a pestrý program na hip hopové stage rádia Spin. Tato stage na festivalu Votvírák je pravidelně přehlídkou toho nejlepšího a nejzajímavějšího z domova (a také ze Slovenska), co si může fantazie fanouška tohoto žánru vůbec představit. Nové věci z letos vydaných desek předvedou skvělí Prago Union a Livě Band, (živou kapelu s sebou budou mít i někteří další vystupující), slovenská Moja Rec i MC GEY, který se na festivalu představí spolu s DJ FATTEm. Na Votvíráku 2012 vystoupí také Vec nebo Champion Sound. A jistě se všichni budeme těšit i na TYNIKDY LABEL SHOWCASE a další vystupující v programu, který pojede až do časných ranních hodin.

Pro vytrvalce z řad návštěvníků festivalu je stejně jako v předchozích letech připravena Rockotéka Rádia HEY!, která končí až se svítáním.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Votvírák 2012 otevřel letní festivalovou sezónu

Votvírák 2012 otevřel letní festivalovou sezónu

Festival Votvírák otevřel o víkendu 15. – 17. června festivalovou sezonu roku 2012. Nabitý line-up

Votvírák 2012

Votvírák 2012

Také letos Votvírák úspěšně otevřel festivalovou sezónu a přilákal tisíce lidí odpočinout si při živé

Festival Votvírák letos s celou řadou novinek

Festival Votvírák letos s celou řadou novinek

15. června v odpoledních hodinách se otevřou brány festivalového areálu na letišti Boží Dar ve

Festival Votvírák zveřejnil další kapely

Festival Votvírák zveřejnil další kapely

Harlej a Debill Heads, Visací zámek a Dukla Vozovna, nebo také Desmod, Anna K,  Mandrage

Festival Votvírák 2012 se opět otevře 15. června

Festival Votvírák 2012 se opět otevře 15. června

Svátek české a slovenské populární hudby a jejích skvělých  fanoušků – Festival Votvírák – se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved