Epica Tour 2012 – zastávka Praha

Epica Tour 2012 – zastávka Praha

místo: KC VLTAVSKÁ
čas: 19.5.2012

Cestou na koncert jsem si tipoval účast fans s ohledem na hokejové události, ale přenosy nemají na návštěvnost naštěstí vliv. Moderní technika po kapsách umožňuje získávat informace i během kultury, takže sál byl poměrně slušně i přiměřeně zaplněný.

Roli prvního z večera vzala na svá bedra německá partička VOICES OF DESTINY. Pro mě do té doby zcela neznámé společenství. Co k nim říct? Je těžké začínat večer, když víte, že lidé jsou zde z jiného důvodu. Přesto si myslím, že se toho mládenci a děvče nezalekli. Mohu mít x výhrad k tvorbě, k image, k „objevnosti“ v žánru, ale nechtěl bych je smést ze stolu, protože k tomu není až tak moc důvod. Dle mého, k následným kapelám, celkem přiměřený otvírák večera a kapele se jejich set i vydařil. Možná si našli i cestu k novým fans.

Druhou v pořadí, skupinu XANDRIA, jsem již měl možnost několikrát slyšet, vidět a celkem se mi jejich muzika zamlouvá. Nejsem přímo fanouškem kapely ani nejsem zcela oddaným příznivcem žánru, ve kterém se pohybují, ale je mi jejich muzika ne zcela proti srsti. I je mi celkem sympatická absence kláves, které jsou v kapelách hrajících tento žánr, skoro tradiční záležitost. Ani tak moc nedochází na lehce zdrcující klišé, kterým je střídání ženského (jemného) vokálu s tím mužským (drsným). Některé kapely (příkladně první večera) jsou pak už tak čitelné a předvídatelné, že to vede k nádechu nudy. To se v případě Xandrie nestalo a docela dobře jsem se bavil, že při odchodu kapely jsem si říkal, že ten set byl i relativně krátký. Ještě musím podotknout, že kdo mě osobně z kapely zaujal nejvíc, byl bubeník, který s výrazem Pepka námořníka hrál s takovým klidem a nadhledem, že mě fakt bavil. Úžasnej chlap.

Přestavba pódia a po trošku delším intru přichází hlavní hvězda večera EPICA. Měl už jsem mnoho možností tuto holandskou partu slyšet i vidět. Někdy i v trochu neuctivých časech pro kapelu jejich oblíbenosti mezi fans. Ale festivalové časy jsou asi téma, do kterého bych nechtěl zabředávat. Zde Epica představila především své nové album, které je relativně čerstvým počinem. Samozřejmě, že došlo i na starší věci a lidé se dost dobře bavili. Jako tradičně set-list ponechám povolanějším. Klidně i na Vás. Mně osobně se koncert líbil, mělo to grády, patřičnou atmosféru a myslím si, že jsem se nebavil jen já. Nechci ale vkládat jen osobní názory, tak mě samozřejmě zajímají ty vaše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z největších festivalů

Xandria a Serenity se chystají na evropské turné – zastávku udělají i ve Zlíně!

  Poté, co na uvolněný post zpěvačky nastoupila holanďanka Dianne van Giersbergen, se Xandria díky

Masters of Rock – 2015

Masters of Rock  – 2015

místo: Vizovice – Areál likérky čas: 9. – 12.7.2015 ČTVRTEK  Tak a je to zase

Epica a Eluveitie na podzim ve Zlíně

Epica a Eluveitie na podzim ve Zlíně

  EPICA a ELUVEITIE vyrážejí na společné evropské turné! 30.10.2015 Zlín Symphonic metalová EPICA a

Masters of Rock 2014

Masters of Rock 2014

místo: Vizovice datum: 10.-13.7.2014 Čtvrtek Zapsáno a nadatlováno online do mobilního telefonu, tedy následující řádky


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved