Die Happy

Die Happy

Kdo z nás by si nepřál umřít šťastný. A co třeba na pražském koncertě německo-české skupiny Die Happy? Trošku morbidní přání, ale berme to s nadsázkou… A jak že takový živý koncert v podání Die Happy vypadá, se mohli všichni přesvědčit v úterý 29.11. v pražském klubu Roxy.

Do Roxy jsem dorazila až po předkapele, kterou byli pražští pop-punkoví Jaksi taksi. Ani jsem si nestačila vydechnout a z podia se začaly linout první tóny. Nastoupila čtyřčlenná kapela se zpěvačkou v čele a ihned rozjeli koncert rychlejší peckou. Bylo jasné, že ne všichni návštěvníci tohoto koncertu budou skalními fanoušky a budou nazpaměť zvládat anglické texty, ale i přesto se při druhé skladbě (Everyday is a weekend) v prvních řadách bravurně zpívalo. Následovala píseň Love To Hate You z nového alba Bitter to Better, ke kterému Die Happy právě nyní jedou šňůru po Evropě. Jelikož je Marta Jandová (dcera Petra Jandy ze skupiny Olympic) jediným česky hovořícím člověkem v kapele, tlumočila občas zbytku skupiny do Němčiny, aby měli alespoň ponětí, proč české publikum reaguje na její otázky a výzvy tak, jak reaguje. Tímto stylem uvedla následující skladbu Big big trouble, která je českému divákovi známá hlavně díky klipu, ve kterém, jak sama zpěvačka uvedla, celá kapela zemře, jen ona zůstane naživu – prý proto, že je Češka!

Při dalším známém hitu Big boy si zpěvačka vyžádala všechny ruce nahoře, takže se publikum roztleskalo nejen v sále, ale i na balkóně a na baru. Tento song je dobře známý i v našich končinách, a pokud se mohu odvážit tvrdit, byl to právě on, který dostal Die Happy do povědomí všech, kdo se zajímají o takovýto druh hudby v naší malé zemičce.

„ Před dvanácti lety jsem zavolala mému tátovi a řekla mu, že hraju v kapele. A on na to, že jedna ženská v kapele je vždycky ženská navíc. Tak jsem mu na to odpověděla, že jsem už s každým v kapele něco měla, a tím pádem bude všechno v pohodě“, těmito slovy Marta Jandová pobavila publikum a uvedla tak další věc z nové desky. Šlo o pomalejší kousek, při kterém dokonce pár odvážlivců vytáhlo zapalovače a navodilo atmosféru pravé rockové balady. Nutno podotknout, že celý koncert sledoval z balkónku právě její otec Petr Janda a myslím, že na výkon své dcery musel být náležitě hrdý. Sama jsem žasla nad úžasnou barvou jejího Use this quick health health and life insurance tax credit guide to help you understand the process or just use Kaiser’s calculator for a quick estimate on the cost assistance you and your family may receive through the marketplace. hlasu a hlavně nad upřímným projevem, který do celého vystoupení vkládala. Přiznala se, že před pražským koncertem měla docela trému, ale že ji z toho báječná atmosféra okamžitě doslala. Během vystoupení rozdávala největším fanouškům přímo pod pódiem vodu, aby jí prý při tom tanečním výkonu neumřeli. Téměř při každé písničce komunikovala s publikem a pokaždé se jí ho podařilo přimět ke zpěvu či jiné spolupráci….např. při rytmech raggae, jimiž začínala jedna ze skladeb, vyburcovala fanoušky a sborově si prozpěvovali: „Praha je krásná, nejkrásnější, a to publikum, je nejlepší!!“ Stejně tak při hitu Don´t Be Scared, kdy během chvíle rozdělila sál na dvě poloviny a každá z nich zpívala určitou pasáž.

Posledním kouskem byla opět novinka z desky Bitter to Better a kapela se rozloučila s publikem za mohutného potlesku. Samozřejmě by to nebyl pravý koncert bez pořádného přídavku… a nebyl jen jeden, ale hned dva. Před prvním přídavkem přišel na podium pozdravit pražské publikum kytarista Thorsten Mewes a anglicky všem v sále poděkoval. Poté vzal do rukou akustickou kytaru a na řadu přišly dvě přídavkové skladby, z nichž jednou byla píseň Supersonic speed, která právě před několika lety odstartovala kariéru skupiny Die Happy v Německu. Kapela se ještě v rychlosti vyfotila před rozjařeným publikem a přibyla jim další koncertní fotka do sbírky – tentokrát z města v srdci Evropy. Fanoušci však byli neodbytní a přáli si vidět a slyšet kapelu ještě jednou. Die Happy se tedy již definitivně přišli rozloučit s Prahou rockovou úpravou skladby z 80. let She´s a maniac.

Pokud chcete zažít spoustu skvělé rockové muziky a vidět vystupovat někoho, kdo upřímně žije svou hudbou a přistupuje ke koncertům s takovou lehkostí jako Marta Jandová a zbytek kapely, nenechte si ujít příští koncert. Die Happy bývají každoročními účastníky festivalu Masters of Rock ve Zlíně, takže např. tam si můžete ověřit má slova na vlastní oči…a uši!

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Dýně zasypaly Fórum Karlín

Dýně zasypaly Fórum Karlín

čas:20.2.2016 místo: Praha – Fórum Karlín Musím hned na úvod přiznat, že cestou na koncert

Dvě již legendy společně navštíví Prahu i Zlín

Legendární HELLOWEEN přivezou nové album – na cestu do českých měst se vydají ve spojení

Masters of Rock – 2015

Masters of Rock  – 2015

místo: Vizovice – Areál likérky čas: 9. – 12.7.2015 ČTVRTEK  Tak a je to zase

Gotthard v Meetfactory

Gotthard v Meetfactory

datum: 19.11.2012 místo: MeetFactory – Praha Miluju cestování pražskou MHD, zvláště, pokud si spojení najdete

Gotthard hlásí reunion a zahrají i v Praze

Gotthard hlásí reunion a zahrají i v Praze

19. 11. 2012 20:00 PRAHA, MeetFactory Speciální host: Daniel Krob Před rokem ještě neuvěřitelné se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved