Die Apokalyptischen Reiter

Die Apokalyptischen Reiter

22. října mě čekala po včerejším koncertu Tarji Turunen další zajímavá noc. Vypravili jsme se do klubu Rock Cafe, kde měli už dlouho očekávaný koncert němečtí borci Die Apokalyptischen Reiter spolu kapelami Mustasch a Honigdieb.

Byl to pro mě upřímně řečeno trošku (dost) skok do neznáma, protože jsem nebyla schopná si dopředu naposlouchat aspoň jedno album hrajících skupin. Die Apokalyptischen Reiter jsem díky totální únavě propásla ve Vizovicích na Masters of Rock a s přípravou na ostatní jsem ani nepočítala. Jestli si říkáte, že není možné, aby existoval takový ignorant, tak vězte, že i tací prostě chodí po světě. Rozhodla jsem se vsadit na první dojem, a ten rozhodně nebyl špatný.

Kvůli časové tísni a neznalosti prvních dvou kapel, která nás nenutila spěchat jako o život, jsme přišli zhruba do poloviny vystoupení švédských Mustasch. Oproti mým předchozím návštěvám v Rock Cafe mě příjemně překvapilo, že se tam dá bez problémů pohybovat ještě 2 metry před podiem. Chápu, že ten samý fakt už o dost míň těšil hrající kapely a pořadatele… Ale i přesto atmosféra byla vynikající a hlouček fanoušků sice nebyl ohromný, ale o to víc nadšený, že má své hvězdy doslova na dosah ruky. I když jsem tuhle partičku nikdy předtím neslyšela, tak se mi jejich rify vcelku úspěšně zarývaly pod kůži a nutily potřásat přinejmenším hlavou.

Po přestávce na přestavbu a pivko se na scénu začala tlačit hlavní hvězda večera Die Apokalyptischen Reiter. A bylo to opravdu impozantní. Nejdřív ozdoba skupiny, kytaristka Lady Cat-man a postupně za ní zbytek skupiny. Chudák klávesák Dr. Pest v sadomaso oblečku se do příchodu před diváky obul tak razantně, až uklouzl a narazil si zadní část těla přímo o roh odposlechu. Řekla bych, že ho tahle neblahá událost bohužel významně omezila v jeho aktivitách na podiu, protože ve chvílích kdy nehrál se nejčastěji houpal na lavičce a jen sem tam dal vyniknout svému umění v točení bičíkem, šklebení se a poulení očí do lidí. V samotném konci nástupu na scénu vtrhl Fuchs, popadl mikrofon a tím byl osud večera zpečetěn. Začalo nefalšované metalové peklo.

Hráli jako o život a mě pořád klepalo na mysl, že jsou mi ty věci nějaké povědomé. Nevím, kde se to vzalo, ale měla jsem pocit, že minimálně každou druhou znám a to bylo fajn. Ostatní nadšence takový pocit evidentně netížil a pařili jako o život. V tom je podporoval všemožně i zpěvák, který několikrát rozdělil publiku na dvě části a tak vyvolal pořádný kolečko. Mezi nejsilnější okamžiky koncertu patřila hned na úvodu Revolution s bláznivě vlající vlajkou, pak postupné vyzvednutí několika šťastlivců na podium, kteří si mohli dosytosti užívat pocit stars na podiu a hlavně společnost Dr. Pesta a jeho okovů na konstrukci u kláves. A na konci to bylo ještě lepší. Fuchs nechal ze zákulisí přinést 2 nafukovací bárky a všichni se málem nadšením zbláznili. Takže v průběhu následujícího songu pluly na rukách zbytku davu čluny s poměrně slušně živenými chlapíky než je vlna vyvrhla zpátky na podium. Na samotný konec nemohly nezaznít Heavy Metal a We Will Never Die. A pak už jen potlesk, řev, potřásání rukou, rozdávání podpisů a nepříjemné ticho.

Byl to suprový zážitek, který o 200% předčil i ta nejlepší očekávání. Show, kterou Die Apokalyptischen Reiter převedli se už víc popsat nedá. Jen zažít znovu. Takže až zase někdy zavítají do našich končin, nebudu váhat ani vteřinu.

Die Apokalyptischen Reiter 1 komentář reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Metalfest 2014

Metalfest 2014

Pátek I bylo dáno jeti do města v západě Čech, neb po roce konala se

Die Krupps zavítají do Rock Café.

Die Krupps zavítají do Rock Café.

 DIE KRUPPS (ger) Supports: VIGILANTE (chil) CHANT (usa)   15/02/2014, Praha – Rock Café  Velká

The Dreadnoughts v lednu v Praze.

The Dreadnoughts v lednu v Praze.

 Folk punk v podání kanadských The Dreadnoughts v lednu v Praze!  V Praze dne 26. listopadu 2013 – Další

Pražské saunování s Waltari

Pražské saunování s Waltari

místo: Rock Café – Praha datum: 17.10.2012 Opravdu se nějak v poslední době roztrhl pytel

Lacrimosa v Rock Café

Lacrimosa v Rock Café

Datum: 27.9.2012 místo: Rock Café Praha Léto už začíná patřit minulosti a muzika se opět


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved