Pražské saunování s Waltari

Pražské saunování s Waltari

místo: Rock Café – Praha
datum: 17.10.2012

Opravdu se nějak v poslední době roztrhl pytel s dobrými akcemi a pořadatelům za ně díky. Další oslava jubilea, tam opět nelze chybět. Ale postupně večerem.

První v pořadí to přesně podle harmonogramu vzali do svých LORD BISHOP ROCKS. Přiznám se, že chvilku jsem hledal cestu, jak přijít jejich muzice na chuť, ale zadařilo se. Není to zcela můj oblíbenný sound, ale pro úvod večera je to přijatelné. Směs všech možných stylů a hudebních prvků dala i ostatním důvod, aby přišli blíže k pódiu, ke kterému je kytarista neustále zval. Je pravdou, že z počátku to vypadalo, že budou muzikanti v početní převaze, ale zhoustlo to. Navíc to ty předkapely opravdu nemají snadné.

Druzí v pořadí EGOTRIP mě příjemně překvapili. Neznal jsem je vůbec a navíc jsem k českým partám docela skeptický. Není to nic osobního ani nijak znevažujícího a už vůbec se nedívám přeobdivně za hranice. Jen mám drobný odstup. Ale Egotrip mě opravdu přesvědčili. Dobrý sound, dobrý výkon, příjemné. A to i v situaci, kdy označení žánru nu-metal a především jeho hraní, mi vyvolává husí kůži. Ale tím, že to byl spíše velmi dobře zpracovaný a i zahraný crossover, tak to vyznělo skvěle a byla to příjemná úvodovka na hlavní star. I DJové, kteří byli jako hosté, mi nevadili. Myšleno hudebně. Naopak, bylo to příjemné doplnění muziky. Za mě osobně spokojenost, i když člověk občas koukne netrpělivě na hodinky, kdy už začne to, proč přišel.

A to přišlo. A bylo to velké. A výživné. Představovat nyní – dá se říct – už legendu crossoveru WALTARI je tradiční nošení dříví do lesa. Myslím, že není mnoho těch, kteří by se s jejich muzikou alespoň někdy nesetkali. Já osobně jsem je bral nejvíc v éře desek Big Bang, So Fine, Yeah!yeah!Die!Die!Death metal symphony in deep C. (šílenej název). Pak se to nějak po Space Avenue vytratilo, co se zájmu týká, ale stále je to pro mě kapela, kterou stojí za to vidět live, neboť je to neskutečná nálož. Kärtsy totiž nenechá ani kousek prostoru pro nadechnutí a žene celou show neskutečným tempem. Skáče se (v prostoru podia v Rock Café málem nebezpečné), tleská se, tančí se – a to s takovým nasazením, že skutečně po pár skladbách vzniká zmíněná sauna. Proto asi i malinké zklidnění s rádiově profláklou Stage, při které se rosí nejen čela. Pak to opět dostává drive a je to opět mazec a začíná se nedostávat vzduchu. Vyklízím pole a jdu hledat vzdušnější místo k pobytu. Ten se dá sice krájet po celém prostoru, ale vzadu je přeci jen příjemněji. Nechci zde ani vyjmenovávat celý set, navíc jsem stejně čekal na oblíbené fláky, ale ohromně příjemným překvapením bylo zařazení songu ze zmiňované Death metal Symphony. Přiznám se, že to nyní názvem z hlavy nedám jakou. Navíc Symphony sjížím jako celek a jednotlivé party názvy ani skoro neznám. Opravdu mi ta encyklopedičnost nedělá dobře. Kdo si vzpomene na název má u mě pivko. Chyběl sice v songu ten ženský vokál, ale i tak velmi dobré. Pak přišla So Fine, kdy to dal celej sál a opět v sauně dost přitopili. Ale tím už se to nachýlilo k závěru a navíc jsem musel vysublimovat. Pokud mi někdo prozradí co se přidávalo a zda vůbec, budu rád. Stejně tak za vaše názory na koncert. Za mě osobně říkám, že oslava 25ti let na scéně, se vydařila a přeju klukům ještě jednou tolik. Nejmíň.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Waltari s novou deskou v Praze

Waltari s novou deskou v Praze

Finská crossover metalová kapela WALTARI přiveze letošní desku – „YOU ARE WALTARI“! Jediný koncert bude

Waltari a Support Lesbiens se zítra rozjedou s novým koncertním programem na společné turné.

„Bude to mejdan, přijďte si ho užít s námi“ zvou Support Lesbiens na jejich společné

Support Lesbiens a Waltari zdvojnásobují své turné.

Na četné žádosti příznivců obou skupin a pro zájem pořadatelů z ostatních měst, rozšiřují Support

Die Krupps zavítají do Rock Café.

Die Krupps zavítají do Rock Café.

 DIE KRUPPS (ger) Supports: VIGILANTE (chil) CHANT (usa)   15/02/2014, Praha – Rock Café  Velká

The Dreadnoughts v lednu v Praze.

The Dreadnoughts v lednu v Praze.

 Folk punk v podání kanadských The Dreadnoughts v lednu v Praze!  V Praze dne 26. listopadu 2013 – Další


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved