Deep Purple omráčili Olomouc

Deep Purple omráčili Olomouc

Na tuhle středu (27.10.2010) se nedočkavě těšilo několik tisíc lidí. Už během odpoledne se v centru Olomouce začaly po lavičkách hojně povalovat postavy v křiváku, které čekaly na večerní show Deep Purple.

Britská legenda během aktuálního turné poctila svou návštěvou nejen obligátní Prahu, ale i olomoucký zimní stadion, který byl víc jak týden dopředu beznadějně vyprodán. Proto není divu, že bylo prostranství před stadionem již po šesté hodině v obležení nedočkavců a s množstvím návštěvníků se pojily i obvyklé fronty před vstupní prohlídkou. Příjemným překvapením pro mě bylo, že se na rockovou legendu nepřišli podívat výhradně jejich vrstevníci, ale podstatná část návštěvníků byla o víc než generaci mladší.

Na prestižní post předskokana byla vybrána domácí kapela The Again. První tóny se ozvaly již pár minut před sedmou a odstartovaly necelý půlhodinový set jižanského rocku. Zajímavým tahem byly krátké sukně zpěvaček, které ale daly o to víc vyniknout strnutým „pohybovým“ kreacím jejich majitelek. Ikdyž snaha kapely rozhýbat publikum byla značná, zaujmout dav, který si nejvíc ze všeho přeje, aby už nastoupily hvězdy, je nesplnitelný úkol. Nejsilnějším pocitem z této části pro mě bohužel zůstává zima prokousávající se postupně celým tělem… Nutno podotknout, že ani osvětlovač se moc nesnažil předskokany podpořit a nespustil nic lepšího než bílé světlo, což byla škoda.

Po nutné úpravě pódia se stadion zahalil do tmy a začalo to, o čem mnozí možná ve skrytu duše pochybovali – opravdoví Deep Purple. Už první song (vlastně 4v1) všechny přesvědčil, že tihle pánové do starého železa rozhodně nepatří, šetřit se nebudou a nadšení publika si dovedou vychutnat. Kdo čekal nářez „starých“ fláků, mohl být z poloviny spokojený, neboť vystoupení tvořily jak novější věci z posledních tří alb, tak i čtyřicet let staré pecky jako úvodní Hard Lovin‘ man. Během koncertu tak dostaly prostor relativní „novinky“ Rapture of the Deep, Silver Tonque, Hounted, Evil Louie ale i klasiky Space Truckin‘, Lazy nebo Perfect Strangers. To vše lahůdkově proloženo improvizačními čísly pánů Morse, Glovera a Aireyho, který klaviaturou nechal proběhnout i úryvek Smetanovy Vltavy, což bylo odměněno bouřlivým potleskem a řevem.

Po víc než hodině koncertu se atmosféra na olomouckém zimáku dala porcovat a ve vzduchu visela nevyslovená obava – co když ji nezahrajou??? O několik okamžiků ale úvodní riff nenechal nikoho na pochybách a Smoke on the Water si v nadšeném opojení zazpíval celý stadion. Mezi přídavky se blýskl Almost Human z alba Abandon a po dalších dvaceti minutách nabitých energií byla show u konce. Deep Purple bezezbytku dokázali, že jsou nejen živoucí legendou, ale i kapelou, která stále žije, hraje a hlavně – užívá si to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Legenda legend Deep Purple vystoupí v Olomouci

Legenda legend Deep Purple vystoupí v Olomouci

v rámci projektu Rocková Olomouc pod záštitou primátora Martina Novotného 27. 10. 2010 19:00, ZIMNÍ

Deep Purple v Praze aneb Nejvitálnější domov důchodců světa

Deep Purple v Praze aneb Nejvitálnější domov důchodců světa

Netrvalo to ani tři roky a burácivá legenda Deep Purple znovu zavítala do českých luhů

V Ostravě vystoupí Deep Purple

Deep Purple je pojmem, a to nejen v ranku rocku či hard-rocku. Přes všechny těžkosti,

Deep Purple vystoupí v ostravské ČEZ aréně

Živoucí hardrocková legenda se po letošních úspěšných koncertech v Brně a Liberci vrací potěšit domácí


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved