Legenda legend Deep Purple vystoupí v Olomouci

Legenda legend Deep Purple vystoupí v Olomouci

v rámci projektu

Rocková Olomouc

pod záštitou primátora

Martina Novotného

27. 10. 2010 19:00, ZIMNÍ STADION OLOMOUC

DEEP PURPLE je pojmem, a to nejen v ranku rocku či hard-rocku. Je to pojem sám o sobě a i úplný neználek ve světě hudby ví, o koho jde. DEEP PURPLE přežili zdánlivě nekonečnou sérii změn v sestavě a dramatické hudební posuny od grandiózního progresivního rocku až k uši rvoucímu heavy metalu a zpět, až se vyvinuli v opravdovou instituci a živoucí legendu britského hard-rocku. V minulosti byli zapsáni i do Guinessovy knihy rekordů jako nejhlasitější kapela světa. Jejich neustálý kolotoč v sestavě nastartoval hudební kariéru nejednomu slavnému umělci, např. Ritchie Blackmoora, Davida Coverdalea či Iana Gillana.

Přes všechny těžkosti, které zákonitě po dlouhodobějším pobytu na vrcholu rockové slávy přicházejí, DEEP PURPLE přežili a s pompou a lehkostí se vrací za svými věrnými fanoušky i v dalším, 21. století! Hrají v pohodě, s radostí a rozdávají svým uměním moudrost a nadšení.

A pozor! DEEP PURPLE se opět vydávají na šňůru! Chystají zatím několik koncertů potvrzených ve 12 zemích světa 3 kontinentů! Česká Republika má tedy další, možná už jednu z posledních možností užít si jejich nezapomenutelnou show naživo!

27. 10. 2010 19:00, ZIMNÍ STADION OLOMOUC

Historie kapely DEEP PURPLE je tak bohatá, že její popis by zabral svazky. Počátky kapely spadají až do roku 1968, kdy ji ještě pod názvem Roundabout založil kytarista Ritchie Blackmoore. V zápětí mění svůj název na DEEP PURPLE a vydává první desku „Shades Of Deep Purple“. Nic víc výrazného se ovšem nestalo. Po první změně v sestavě, kdy do kapely v roce 1969 přichází za mikrofon Ian Gillan a k basse Roger Glover se vydáním desky „Deep Purple In Rock“ teprve rodí ti praví DEEP PURPLE. Tato deska je dodnes považována za základní kámen hard-rocku a přinesla kapele obrovský úspěch. V roce 1971 vzniká deska „Machine Head“ na které zazněla další, dnes již hardrocková hymna „Smoke On The Water“. Úspěch se střídal s ještě větším úspěchem, avšak obrovské množství live koncertů po celém světě a nároky kladené na jednotlivé muzikanty na pozicích hvězd způsobily další rozepře v kapele. V roce 1973 odchází Ian Gillan i Roger Glover a jsou nahrazeni dosud absolutně neznámým mladíkem Davidem Coverdalem a zpívajícím baskytaristou Glennem Hughesem. Právě díky Hughesovi se další alba kapely nesly daleko více v duchu soulu a funky. V roce 1975 od kapely nakonec odchází i Ritchie Blackmoore, aby založil vlastní kapelu RAINBOW. Ritchie byl nahrazen šikovným američanem Tommy Bolinem a kapela šlapala dál. Zlom přišel v roce 1976, kdy se kapela rozpadá po smrti Bolina na předávkování drogami.

Blackmoore a nakonec i Glover byli v Rainbow, Ian Gillan po experimentování s jazzrockovou hudbou natočil jedno album s Black Sabbath a David Coverdale dal dohromady Whitesnake.

Comeback DEEP PURPLE se uskutečnil až v roce 1984, kdy se dala dohromady neslavnější sestava kapely a vzniklo vynikající album „Perfect Strangers“. Úspěšné světové turné jejich návrat potvrdilo. Znovuobnovená sláva přinesla i další krize uvnitř kapely a na místo Iana Gillana se opět staví nový zpěvák – Joe Lynn Turner. V roce 1993 se však na počest 25 výročí kapely vrací Gillan. Krátce nato odchází z kapely definitivně Blackmoore. Na post kytaristy je angažován mladý američan Steve Morse, který se stává hnacím motorem kapely. Dodává kapele energii, inspiraci a chuť do hraní a vznikají jedny z nejlepších alb kapely „Purpendicular“ a „Abandon“. V roce 2002 změna na postu klávesisty, odchází dlouholetý člen Jon Lord a nastupuje Don Airey. Vycházejí další výborné desky „Bananas“ (2003) a „Rapture Of The Deep“ (2005).

DEEP PURPLE dnes, to je silný, odvážný, ohnivý, vášnivý, ale přesto uvolněný hard- rock vyznačující se dokonalou virtuozitou jednotlivých členů! Chyťte jejich vlnu a nenechte si je ujít! Bude to nádhera!

Předprodej vstupenek začíná 15. ledna 2010 v pořádající agentuře Petarda Production, Purkrabská 7, 772 00 Olomouc, telefon 585 204 460, email olomouc@petarda.cz, dále Informační centrum Olomouc, přes stránky www.mastersofrock.cz, v předprodejních sítích Ticketpro (www.ticketpro.cz), Ticketportal (www.ticketportal.cz) a Eventim (www.eventim.cz).

Koncert pořádají Petarda Production a.s., ve spolupráci s Live Nation a agenturou Pragokoncert.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Deep Purple omráčili Olomouc

Deep Purple omráčili Olomouc

Na tuhle středu (27.10.2010) se nedočkavě těšilo několik tisíc lidí. Už během odpoledne se v

Deep Purple v Praze aneb Nejvitálnější domov důchodců světa

Deep Purple v Praze aneb Nejvitálnější domov důchodců světa

Netrvalo to ani tři roky a burácivá legenda Deep Purple znovu zavítala do českých luhů

V Ostravě vystoupí Deep Purple

Deep Purple je pojmem, a to nejen v ranku rocku či hard-rocku. Přes všechny těžkosti,

Deep Purple vystoupí v ostravské ČEZ aréně

Živoucí hardrocková legenda se po letošních úspěšných koncertech v Brně a Liberci vrací potěšit domácí


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved