Dead End Festival

Dead End Festival

29 kapel, 6 hodin, 4 stage a nespočet vypitých litrů piva… To byl letošní Dead End Festival v Českých Budějovicích, který se konal na třech místech najednou. Těmi byly kluby Velbloud a Marty´s a velký dům Gerbera, kde byly soustředěny dvě hlavní stage, největší množství kapel i lidí. A z reakcí publika se dala vyčíst velká spokojenost.

Celá akce začala na všech místech ve stejný čas – úderem šesté večerní. Ovšem lidí zde bylo mnoho již před začátkem. Důvodem patrně byla akce, kterou organizátoři dochvilným fanouškům připravili. Od 17 do 18 bylo pivo za cenu jeho teploty! Já ji bohužel zmeškal, ale tak nevadí :)

V Gerbeře celý program odstartovali mladí, talentovaní Another Fake Heores, ze kterých vyzařovala mladistvá energie. V zápětí je vystřídali Rattle Bucket, jedna ze dvou kapel ze stáje BandZone týmu, které se představily na DEF. Mezi tím na druhém podiu již dohráli Inverted, druhá startující kapela. Toto pro ně bylo první představení v nové formaci. „Kapela se rozhodla vyměnit bubeník…“ jak nám prozradil kytarista Radek Dohnal. A po nich se spustila rychlá show v podání pražských Dirty Blondes. Vyčerpávající, ohnivé a velice kvalitní vystoupení předvedlo toto ne příliš staré uskupení. „Jsme sice pražská kapela, ale doma se cítíme daleko více tady na jihu než v Praze“ prásknul na sebe kytarista alias Bitch Blonde.

Na hlavní stagi celého festivalu mezitím naskočila druhá formace z BandZone týmu. Na české poměry velice zajímavá a extravagantní kapela – Hentai Corporation.  Na závěr představení se diváci dočkali písně No More Love, kterou spolu připravili Hentai Corporation a Atari Terror, kteří se na vystoupení ještě chystali. A tudíž to byl po dlouhé době jedna z mála akcí, kde tato píseň zazněla dvojhlasně v podání zpěváků z obou kapel.

Hlavní hvězdy večera se pomalu, ale jistě připravovaly v backstage – ladily svá fidlátka, startovaly hlasivky – která byla zcela výjimečně udělána z jinak fungující restaurace. Kapely tedy měly k dispozici celý vlastní bar… No, na které podobné klubové akci tomu tak je?

Pomalu se začínala ozývat temná melodie, která fanouškům jistě evokovala začátek koncertu Atari Terror. Začali stejně jako před týdnem na křtu nového CD v Praze a to úvodní písní z nového alba – skladbou Eve. Poté pomalu, ale detailně představili některé písně z pár týdnu staré kompilace, ovšem nechyběla ani klasika jako Motofoko. Bohužel na slibovaný druhý křest „online desky“ se již nedostalo :( Ještě těsně před půlnocí odstartovaly svou speciálně připravenou show hlavní hvězdy večera – Satisfucktion. A stálo to za to! Bylo vidět, že to kapela myslela zcela vážně, když slibovala exkluzivní set!

Během večera taktéž probíhaly koncerty v zcela naplněném klubu Velbloud a již o něco méně plném klubu Marty´s. Ovšem i zde si fanoušci akci velmi užili. Do těchto míst se i po skončení programu přesunuly jisté formace z Gerbery.

Jak organizátoři slíbili, tak také dodrželi. Heslo, že 25. 11. 2011 budou celé České Budějovice patřit DEAD END FESTIVALU, se bezesporu naplnilo. A pokud se má kvalita a velikost festivalu rovnoměrně rozrůstat i následující roky, máme se za pár let opravdu na co těšit!!!

Text: Jakub Axman; Foto: Kristýna Padrtová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Crossover Sickfest vol.11

Crossover Sickfest vol.11

Po wočku jsem sledoval kalendář už delší dobu, abych náhodou nepropásnul další půlročník dnes již

Crossover Sickfest vol.9

Crossover Sickfest vol.9

Je tomu už čtyři a půl roku, co je Crossover Sickfest spojený s RC Rokle

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Přijďte na festival, který je pořádaný pro radost! Letošní 2.ročník proběhne v soboru 26.července. Těší

Aerodrome 2014 – červen

Aerodrome 2014 – červen

místo: Praha – Výstaviště Incheba datum:17.6.2014 Záplava modrých plakátů s okřídleným logem festivalu, (jsou i

Náhradníky za Megadeth pro Aerodrome festival jsou Hentai Corporation.

Náhradníky za Megadeth pro Aerodrome festival jsou Hentai Corporation.

Poté, co Megadeth z důvodů smrti baskytaristova bratra odvolali v závěru minulého týdne svoji účast


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved