Aerodrome 2014 – červen

Aerodrome 2014 – červen

místo: Praha – Výstaviště Incheba
datum:17.6.2014

Záplava modrých plakátů s okřídleným logem festivalu, (jsou i červené a aktuální!!) nemohla minout nikoho a pokud navíc člověk přečetl osazení, bylo jasné, že účast je víc než jen povinnost.

Nechci otvírat koment polemikou o nechození na koncerty, ale když jsem viděl poměrně střídmou návštěvu v areálu, tak musím přiznat, že mě to i zamrzelo. Pomíjím fakt, že překapilo. Když totiž člověk vidí, kolik práce, času, snahy a úsilí dávají promotéři, organizátoři a pořadatelé do realizace akce, tak je pak skutečně mrzuté, pokud se sejde malý počet fans. Argument, že to dělají pro prachy asi neobstojí a možná je to z úvah podobných sci-fi. Děsím se situace, až to ty oddané nadšence přestane bavit, zlomí hůl a s kulturou skončíme u sledování deviantních pořadů alá Hlas, Faktory (všech podob), Stárs (100x stejně) a podobně. K hudebním TV kanálům typu Rebel s 5ti omílanými klipy od 8mi „osvědčených“ kapel, běhemž jejich vysílání vám 15x vymelou mozek s teleshopingem, je asi i marno slov. Jasně, že prachy na lupeny na stromech nerostou, ale snažím se zde apelovat parafrází, od naštěstí dávno mrtvého proletáře, :“Lidé choďte!!!“

Tak tedy i ke koncertu, i když přiznávám, že hořkost z malé návštěvnosti ve mě zůstává.
Ano, všední den není hurá, ale hraje se ve městě, tudíž ve 22:00 je finish, to se zvládnout dá. Stejně jako vzít draka z roboty. Ale už dost lamentující polemiky.

POWERMAN 5000
Do úterý zcela neznámé jméno, respektive tvorba, ale jako otvíráček velmi zdařilé. Výborná volba. Jsem opravdu hudebně jinde, ale jejich tvorba se mi zamlouvala. Srovnávání jak kdo hraje, ve smyslu příměrů nemám rád, (kapela by měla být originálem, pokud to není coverband) ale jsem měl trochu pocit, že poslouchám In Extremo bez „nástavby“ x druhů předpotopních nástrojů. Bylo to skočné, hravé, příjemně rytmické. Co víc si ve 4 opoledne přát? Navíc vyšlo i luxusní počasí, spokojenost.

HENTAI CORPORATION
Jak začít koment k setu kapely, kdy vlastně „narazila kosa na kámen“, i když ne vinou učinkujích. Náhrada za Megadeth by se asi hledala dost složitě, zvlášť pokud je kapela srdcovka, a tak zůstalo u rozpaků. Plně chápu a respektuju pietnost důvodu proč Megadeth nebyli, ale stále mám pocit, že zvolení nebyli ti nejvyvolenější. Nemohu a nechci jim upřít divokost nasazení, živelnost celého setu byla fajn, ale hudebně je to slabá náplast, kterou by nezachránilo ani pokud by zpěvák vyšplhal až na vrchol celé konstrukce pódia. A nadbytečná přisprostlost hlášek do fans, tomu také moc nepřidala a jen mě osobně potvrdila důvod, proč se snažím české hudební scéně raději vyhnout. Chápu, že nesrat se s tím, je asi very cool image, otázkou zůstává Qui bono. Jinak tvorba fajn, i skladba „Equilibristic Brides“  (propálená vtipným klipem plným naháčů) je celkem slušný zářez. Ani nechci říct že vše špatně, to vůbec ne, protože lidi se bavili, jen zkrátka kapela u mě „dojela“ na ten záskok a především za koho.

ROB ZOMBIE
Co se nedostalo od chybějících, to vynahradil v plném rozsahu démonický Rob. Už od úvodní pecky „Dracula“ to šlapalo jak švýcarský cibule a přes fláky,,“Living Dead Girl„, „Dead City Radio…“ ,(psát setlist ale nechci) po sóle na bicí a „More Human Than Human“ od White Zombie, se set valil do lidí jak mana nebeská. Pinkaná s velkými míči, pak i kolečko kolem areálu mezi fans, zkrátka výtečná show jak má být. Přišlo mi to skoro až krátké, když dozněla závěrečná „School´s Out“ z pera mistra Alice Coopera. Příště víc a víc.

LIMP BIZKIT
Dá se říct, že jsem se dlouhou dobu celkem úspěšně a téměř záměrně vyhýbal této smečce, ale i trocha zvědavosti mě přemohla a zařadil jsem je do složky „možná shlédnout“. Začalo to dobře, cover od G´N´R „Welcome to The Jungle“ je dobrej otvírák, ale pak to (čistě privátní názor a pocit) celé nějak „uslo“. Nepoznamenán předem tvorbou, ani videi, tak ani nevím co jsem měl nebo chtěl čekat, ale možná by neškodilo více života do toho „umírání“. Nechci použít slovo nuda, protože mě fans, co se velmi bavili (a nebylo jich málo), zašlapou o hlíny. Ale asi jsem skutečně čekal větší smršť. Jasně muzika zvedala prales rukou, stejně jako návštěva zpěváka u fans, která pro změnu zvedla prales foťáků. Ale na pódiu bylo (dle mého a nebrat zle) jak o siestě po kachničce s osmi a džbánku bírka. Tak jsem šel také na jedno a hodnocení, koment, klidně přepouštím někomu z Vás, protože já jsem se vrátil přesně v momentu reprodukované skladby „Night Fever“ od Bee Gees. Ale s překvapením, kolik lidí opouští areál a nepočká na poslední grupu. Zajímavé.

AVENGED SEVENFOLD
Jsou v zahraničí řekněme vycházející hvězdou, co se tlačí na velká pódia a sklízí poměrně dost úpěchů. Proto jsem byl překvapen z toho odchodu řady fans. Musím uznat, že mládencům velká stage ale poměrně sluší, navíc jí měli vkusně udělanou a co víc, hořelo, čmoudilo, práskalo. I když to trochu předbíhám, protože se začínalo v intru „Back In Black„od AC/DC, aby lépe vyzněla úvodní „Shepherd of Fire„. Přiznávám, že tím moje faktografická znalost tvorby končí a hledat po síti setlist mi přijde nedůstojné.
Muzika je to celkově fajná, i když se trochu veze v populární vlně neextrémního rocku, který osobně nazývám zde nepublikovatelným názvem. Ale líbí se to, i show jsou dobré, tak proč ne? Navíc je hrají i komerční rádia, takže to nebude špatné a soudě podle ohlasů fans se to líbilo velice. Mě také, jako podívaná, hudebně to mnou trošku prochází, což nemyslím nijak ve zlém a navíc se koncerty nedělají jen pro mě.
Takže tradičně mě opět zajímají Vaše názory, postřehy, komentáře.

Jo a závěrem, bych opět zaapeloval na docházku koncertů a fesťáků.
No a ten z NEJ, NEJ, NEJ,  je tu za pár dní. Je to ten červený plakát, pokud by někdo nevěděl. A ať mi nikdo neříká, že jména jako ALICE IN CHAINS,,, legendáááá!!!CHILDREN OF BODOM,, hvězda žánru!! pro doplnění KVELERTAK, kteří zaujali i Hetfielda ze samotné METALLICY, která bude hrát na přání fans!!!!,,
Nechci to hrotit, ale kdo nepůjde je podle mě hudební Mudla a je s ním vše marné, marné a marné.
Moje objednávka je www.youtube.com/watch?v=17HRV8k1YMw   ,, takže doufám, že za pár dní na viděnou.
A chci tam vidět všechny!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Přijďte na festival, který je pořádaný pro radost! Letošní 2.ročník proběhne v soboru 26.července. Těší

With Full Force 2014

With Full Force 2014

datum: 4.-6.7.2014 místo: letiště Roitzschjora – Německo Jsou místa kam stačí přijet jednou a nikdy

Náhradníky za Megadeth pro Aerodrome festival jsou Hentai Corporation.

Náhradníky za Megadeth pro Aerodrome festival jsou Hentai Corporation.

Poté, co Megadeth z důvodů smrti baskytaristova bratra odvolali v závěru minulého týdne svoji účast

Červnový Aerodrome festival se rozroste o Limp Bizkit a bratra Roba Zombieho.

Červnový Aerodrome festival se rozroste o Limp Bizkit a bratra Roba Zombieho.

Ke stávající trojici účinkujících Avenged Sevenfold, Rob Zombie a Megadeth přibudou 17.června na Aerodrome festivalu

Epic Industrialist tour – ďábelská továrna v Roxy

Epic Industrialist tour – ďábelská továrna v Roxy

Šestého prosince se do chladné Prahy přiřítila smršť v podobě projektu geniálního šílence Devina Townsenda


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved