Crossover Sickfest vol.11

Crossover Sickfest vol.11

Po wočku jsem sledoval kalendář už delší dobu, abych náhodou nepropásnul další půlročník dnes již kultovní akce Crossover Sickfest. Dočkal jsem se 17. října a protože se minule přesun do Woka osvědčil, opět jsem si zajel tuto sobotu do Jablonce.

Návštěvnost byla, myslím, vyšší než minule, ale rozhodně se dalo v klubu dobře dýchat a každý měl dost prostoru na hlasové i pohybové sebevyjádření. Toho od sedmi využili především Insane Hatred, místní mladé seskupení. Opět dali pořádající FAKing Bookings příležitost kvalitní zvedající se kapele. Kluci se opravdu snaží a na pódiu odevzdávají maximum. Zatím dávají do tvorby možná až moc převzatých songů svých oblíbenců, ale jinak jsou na dobré cestě…

Následující Attack The Hero jsem si oblíbil už na bandzone a opět se potvrdilo, že Fakingové jako by mi šli na ruku a objeví pro mě každý ročník alespoň jednu velmi kvalitní skupinu. Jo, metalcore tvrdšího ražení, žádný slaďárny, který si na to jen hrajou, to já můžu. Dva vokály tam taky sednou jak prdel na hrnec a dokonce i čisté znějí dobře.

Braindead to neměli z Jičína úplně daleko a přivalili si to s crossover thrashem moderního provedení. Přestože thrash není notová linka mého ražení, tak to pánům šlapalo jako mašina. Škopky sice jely pořád údernou kanonádu, jak bylo zvykem v devadesátkách, samotná muzika měla ale příjemně svěží zvukový projev a i na pódiu se pánové celkem předvedli.

Nekompromisní nálož optimismu a kvalitní muziky, to jsou dnešní headlineři Atari Terror. Teď jsem si vzpomněl, jak jsem je kdysi úplně náhodou viděl v Noci s Andělem a říkal si už tehdy, že to je fakt dobrej matroš. Od té doby pánové ještě víc vybrousili svoji precizní pódiovou show a je znát, že je to objíždění klubíků fakt baví. Bezprostřední, příjemná partička, můžu kdykoliv, kdekoliv, v jakémkoliv množství…

Zavírací set dostala na starost taktéž místní partička Deflect. Už v reportu z Mácháče jsem je přirovnal ke Guano Apes, kdy hlas zpěvačky do téhle muziky krásně sedne. Navíc dneska vynikly songy i ve světelné show a s lepším zvukem, takže držme palce, ať se jim daří i do budoucna.

Jaký tisíckrát napsaný plky asi tak vymyslet do závěru? No, tentokrát mi to ve Woku uteklo rychleji než minule, což značí, že se představily kapely mému uchu bližší. Fakt jsem si to užil a hned bych si dal nějaký foceníčko znova.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Crossover Sickfest vol.9

Crossover Sickfest vol.9

Je tomu už čtyři a půl roku, co je Crossover Sickfest spojený s RC Rokle

Dead End Festival

Dead End Festival

29 kapel, 6 hodin, 4 stage a nespočet vypitých litrů piva… To byl letošní Dead

Atari Terror křtili v Akropoli

Atari Terror křtili v Akropoli

Pokud si někdo našel cestu a čas koncem jediného svátečního dne listopadu na koncert v žižovském

Dead End Festival 2011 se blíží

Dead End Festival 2011 se blíží

Již třetí ročník Dead End Festivalu čeká příští pátek jižní Čechy. Diváci se letos mohou

Mixer Fest Vol.3

Mixer Fest Vol.3

Další, v pořadí již třetí Mixer Fest, se na zimní období přestěhoval z venkovních prostor


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved