Crossover Sickfest vol.10

Crossover Sickfest vol.10

Jubilejní desátý ročník Sickfestu byl ve znamení stěhování do jabloneckého Woka a bohužel také ve znamení pokračujícího trendu snižující se divácké přízně. Nějak se ti místní metaláci už nabažili kvalitních kapel, které sem pořádající Fakingové tahají z celé republiky a radši zůstanou čumět doma na bednu nebo v hospodě na teplající půllitr v ruce. No, to je spíš na diskusi na FB nebo pod článkem, proč se lidem nechce víceméně za lidovou cenu zaskočit na kvalitní muziku.

Co se týče kapel, výběr byl vynikající. Když se kouknete na plakát k akci, mám jen takový postřeh – všech pět kapel je pěkně napsáno stejně velkým fontem. Profláklejší kapely to snad neurazí, ty začínající to podle mě fakt potěší, že se nikdo neprotěžuje. Mladíci Intensive Care jsou důkazem, že pořadatelé myslí i na mládež a je to tak dobře. Klukům chybí ještě pár hodin před lidmi, aby vypilovali pódiový projev, který by přitáhnul ještě víc fanoušků do kotle. Držme jim palce…

Anarchuz to je jiná bomba, technická nálož zvukového dynamitu, která se vám sype do ucha. Specificky hutný sound doprovází k tomu padnoucí texty. Nabízí se srovnání s takovými Debustrol, ale Anarchuz mi z toho vychází se zajímavějším zvukem… Co se týče zvuku na celé akci, tak byl opravdu vynikající. Woko je zvukově i prostorově hodně zajímavý klub a doufám, že zažije ještě víc CSF půlročníků.

Já osobně se nejvíc těšil na Proximity. Jejich úspěchy jako účast na Brutal Assaultu nebo předskakování In Flames hovoří za vše. Vynikající melodický metalcore a super drive do lidí. Tohle mi při focení škube strojem, že neudělám ostrou fotku. Před pódiem bylo po zásluze taky slušně živo.

Asi největší pařbu jsme si užili s Magma Hotel. Polovinu setu totiž Papa Rocko notně povzbuzoval přítomné přímo v kotli a musím říct, že se mu to dařilo. Natáhnul na plac spoustu lidí a velká část z nich si s radostí zaskákala. Přestože jsem obyčejně spíš na tvrdý metal, Magma Hotel ukazují, že každý žánr může být zajímavý, když se umí pořádně zahrát. Opět jsem se tedy výborně bavil.

Shatter měli trochu těžší pozici, protože začínat před jednou ráno už není žádná výhra. Spousta lidí se unavilo pivem nebo jiným dováděním a v klubu zbyla jen hrstka nejvěrnějších milovníků dobré hudby. Přestože se pánové řadí k metalcoru, mají daleko naštvanější sound než třeba Proximity. Kdo mě zná, tak ví, že tohle mi sedí. Tady by se fakt šiknul pořádnej pit s lítajícími údy a hned bych odložil foťák a šel se přidat. Třeba na Banzone je vidět video z JamRocku, kde to pořádně vře… joo, to by ale někteří museli zvednout zadky a dorazit na takovou vymazlenou akci.

Závěrem: Kapely za 1, prostory klubu Woko za 1, zvuk i světla za 1 – tak sakra co ty lidi ještě chtějí víc… Nicméně kdo dorazil, musel být spokojen stejně jako já.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Crossover Sickfest vol.9

Crossover Sickfest vol.9

Je tomu už čtyři a půl roku, co je Crossover Sickfest spojený s RC Rokle

Crossover Sickfest vol.8

Crossover Sickfest vol.8

Sickfestů není nidky dost a další jarní půlročník je opět za námi. Bzí nám tentokrát

Crossover Sickfest vol.7

Crossover Sickfest vol.7

Ou jé, další „půlročník“ Crossover Sickfestu je za námi a můžeme říct, že to byl

JamRock 2013

JamRock 2013

Počasí v posledních týdnech předvádí docela psí kusy, ale poslední červnový víkend se naštěstí umoudřilo, a

Crossover Sickfest vol.6

Crossover Sickfest vol.6

Opět padl návštěvnický rekord a 310 příznivců tvrdé kvalitní muziky se přišlo 13. dubna bavit


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved