Crossover Sickfest vol.7

Crossover Sickfest vol.7

Ou jé, další „půlročník“ Crossover Sickfestu je za námi a můžeme říct, že to byl opět velmi kvalitní a hudebně vydařený večírek. Přestože tentokrát byla akce postižená značnou diváckou leností a lidí do Bzí u Železného Brodu dorazilo jen ke 190, já osobně jsem si tuhle HC lahůdkárnu velmi užil.

Bylo opět z čeho vybírat a line-up byl našlapaný jak vojenská přehlídka na Rudém náměstí. První se představili The Scoffers, pro mě až příliš slaďácký grunge, který si ale své příznivce před pódiem našel. Opět se ukazuje, že pořadatelé míchají styly a snaží se nalákat co nejrozmanitější publikum. Tohle kvituji a osobně čekám ještě na větší pecku.

Ta přichází s metalcorovými Proximity, jejich kvalit docenil už i management Brutal Assaultu, na kterém tahle banda sklidila zasloužený úspěch. Taky ve Bzí zněla jejich skákavá muzika hodně našlápnutě a především Jirka se svým mocným vokálem dodával setu správnou atmosféru. Perfektní set.

Magma Hotel je fakt veselá partička. Na tenhle crossover pořadatelští lákali přirovnáním k Limp Bizkit nebo Korn a pánové nezůstali za těmihle jmény pozadu. Musím říct, že MH jsou jednou z mála kapel, která zní na živo stejně dobře, jako z desky (resp. bandzone :-)). Pódiová prezentace a komunikace s publikem neměla ve Bzí chybu a že jsem pány slyšel tento večer poprvé live, zařazuji je do seznamu k bližšímu studiu.

Legendární HC metal od Locomotive jsem měl taktéž příležitost slyšet na živo poprvé a je to fakt super rubačka a zároveň sranda. Můžu říct, že většina old school kapel mi na koncertech moc nesedne, protože devadesátkové postupy mi příliš nejedou, ale u Locomotive to  prostě funguje. Na počet platících byl sál velmi slušně zaplněný a bylo vidět že i pánové na pódiu si to užívali a příval energie z nich stříkal až ke zvukaři. Velmi kvalitní práce…

Největší a zároveň zahraniční hvězda samozřejmě nastoupila jako poslední. U Crushing Caspars se ukázal fakt, že tentokrát dorazilo méně diváků. Po půlnoci už se lidem moc do skákání nechtělo, což bylo celkem škoda. Přesto ale nějaký náznak pařby přední řady vytvářely. Pánové z německého Rostocku mě na letošním Brutalu fakt dostali a i na CSF jsem si je hodně užil. Ale neznalost songů a trochu slabší čitelnost riffů v předních řadách podle mě brzdila atmosféru a značné bariéry v jazykové vybavenosti posluchačů taky ji taky body nepřidaly. To nic nemění na faktu, že pánové paří na stagi jako šílení a několikrát si fanoušci vyžádali přídavky, takže se očividně dobře bavilo víc lidí.

Všechna dnešní vystoupení tedy hodnotím fakt pozitivně a k osmému pokračování CSF vzhlížím opět jako k velké akci příštího jara. Fůra fotek k připomenutí atmosféry je níže…

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Festival Malá Skála 2015

Festival Malá Skála 2015

Místní festival se letos opět konal u Greenway Jizera na louce, která byla kdysi proslavená

Crossover Sickfest vol.10

Crossover Sickfest vol.10

Jubilejní desátý ročník Sickfestu byl ve znamení stěhování do jabloneckého Woka a bohužel také ve

Crossover Sickfest vol.9

Crossover Sickfest vol.9

Je tomu už čtyři a půl roku, co je Crossover Sickfest spojený s RC Rokle

Crossover Sickfest vol.8

Crossover Sickfest vol.8

Sickfestů není nidky dost a další jarní půlročník je opět za námi. Bzí nám tentokrát

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

07. – 10. srpna 2013, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř www.brutalassault.cz 18. ročník mezinárodního hudebního


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved