Crossover Sickfest vol.6

Crossover Sickfest vol.6

Opět padl návštěvnický rekord a 310 příznivců tvrdé kvalitní muziky se přišlo 13. dubna bavit na Crossover Sickfest vol.6 do Bzí u Železného Brodu. Parta z F.A.K. Assault Agency navázala na bezchybnou organizaci minulých ročníků a potvrzuje tak, kdo je tady v okolí číslo jedna v pořádání kvalitních akcí.

Přestože to může vypadat, že jsem zaplacenej, nemůžu jinak, než opět pochválit pro Čechy tak důležitou nulovou frontu na pivo, kterou NIKDE jinde nezažijete, skvělá světla i dobrý zvuk. Nad všechno potom ční perfektní atmosféra, kterou by v zapadlé vesničce nečekal vůbec nikdo. Jo, jsem nadšen a teď trochu podrobněji o programu…

Jako první ohřáli scénu znovukoncertující All Friends Dead. Po půl roce předvedli v nové sestavě trochu něco jiného, než jsme byli zvyklí. Posunuli se po pomyslné lince směrem od All Shall Perish k Enter Shikari, přidali trochu elektroniky, napřímili bicí linku a celé to znělo dost jinak, než byli fanoušci zvyklí. Malého synťáčku se chopil asi ve dvou skladbách i známý pražský DJ Rusty, tedy pánové přes zimu udělali opravdu velký skok kupředu.

Jako každý ročník, pozvali pořadatelé i tentokrát něco „méně HC“ pro obyčejného návštěvníka. Tím byli stále populární Kurtizány z 25. Avenue. Tomáš Vartecký i jeho kumpáni se úspěšně snaží vymanit se z dob, kdy omílali staré hity a svůj set dobře mixují z novější tvorby. Provedení nemám co vytknout, přesto mám pocit, že pro kluky už je to koncertování z větší části rutina a upřímná radost z koncertování nebyla cítit tolik, jako u ostatních dnešních kapel.

Dokonalej crossover metalovej nářez pak rozpoutali Satisfucktion. Tady bylo opravdu cítit, že do vystoupení dávají každej sval včetně hlasivek a basák měl skákací energie jako olympijská trampolína. V namačkaném sále to s davem cukalo až do zadních řad a pro mě to byla dneska dělená první příčka spolu s rakouskými chuligány.

Pořadateská partička F.A. King už dopředu avizovala, že si tenhle večer užije a na jejich vystoupení to bylo fakt znát. Tomáš za kytarou si z drivu rozříznul prst, pot cákal až do třetích řad a kdo by snad neslyšel zpěv, tomu Aleš zařval přímo do ucha během výletů mezi skákající lidi. Atmosféra prostě perfektní.

Obsazení zahraničního headlinera se několikrát měnilo, ale přesto měli pořadatelé opět velmi šťastnou ruku, když ze zástupu dobrých vybrali super kapelu. All Faces Down rozcupovali dav na kousky svým energickým, s přehledem zahraným metalcorem. Už při zvučení jsem si vzpomněl na americké velikány All That Remains, kteří umí vytvořit podobně melodické songy. Tahle vídeňská banda pak umí navíc zplodit velmi dobře fungující breakdowny, při kterých se hudba stane ovladačem vašich krčních svalů a donutí je poslušně pohybovat hlavou skoro až k zemi.

Tohle jo, to si nechám líbit a hned bych si to celé dal znovu. Doufejme, že vznikne alespoň videozáznam. V opačném případě si jsem téměř jistý, že se historie bude opakovat v říjnu na dalším ročníku CSF a RC Rockle konečně lehne do základů, protože víc už toho vydržet zřejmě nemůže :-)

Crossover Sickfest vol.6 2 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kozafest 2015

Kozafest 2015

Máme za sebou další ročník oblíbeného zadarmofestu na Zrcadlové Koze. Letos nám ho trochu zkazilo

Crossover Sickfest vol.10

Crossover Sickfest vol.10

Jubilejní desátý ročník Sickfestu byl ve znamení stěhování do jabloneckého Woka a bohužel také ve

Hardcore Metal Night v Magicu

Hardcore Metal Night v Magicu

Po pár měsících se opět v turnovském klubu Magic sešla parádní sestavička kapel tvrdšího žánru.

Hardcore Dance Night v Magicu

Hardcore Dance Night v Magicu

Po delší době opět velmi vydařená akce HC metalového rázu v Turnově. Přesněji v prostorách

Crossover Sickfest vol.9

Crossover Sickfest vol.9

Je tomu už čtyři a půl roku, co je Crossover Sickfest spojený s RC Rokle


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved