Brutal Assault Festival 2011 – to nejlepší z metalu opět v Josefově

Brutal Assault Festival 2011 – to nejlepší z metalu opět v Josefově

11-13. srpna 2011, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř

www.brutalassault.cz

Vojenská pevnost Josefov bude letos hostit již 16. ročník mezinárodního hudebního festivalu Brutal Assault. Tisíce vyznavačů tvrdé hudby se v termínu 11-13. srpna sjedou do historického areálu Pevnosti, aby zde absolvovali tradiční třídenní hudební maratón za účasti více než 75-ti kapel z celého světa.

Každoroční devizou festivalu Brutal Assault je jeho silný line-up, který nabízí jedinečný mix různorodých žánrů tvrdé hudby. Také letošní sestava se pyšní řadou zvučných jmen, kterým vévodí britská legendární formace MOTÖRHEAD. Kapela, jejíž význam přesahuje hranice žánrů a spojuje celé generace fanoušků tvrdé, hlasité a rychlé hudby. Vojenská pevnost v Josefově již ve své bohaté historii hostila nejednoho vojevůdce a panovníka, ale generál Lemmy, jakožto živoucí rock’n’rollová ikona a velký milovník vojenské historie, bude rozhodně patřit mezi ty nejvýznamnější. Jméno MOTÖRHEAD je již přes tři dekády synonymem pro divokou, rychlou, hlasitou a nevázanou rock’n’rollovou jízdu a nová deska „The Wörld Is Yours“ pak dává jasnou odpověď na otázku, proč jsou MOTÖRHEAD i po 36-ti letech stále jednou z největších kapel. MOTÖRHEAD to není jen hudba, MOTÖRHEAD to je životní postoj! „Born to lose, live to win!“


Brutal Assault ovšem nikdy nebyl a nikdy nebude festivalem jedné kapely. Mezi hlavní taháky lze dále zařadit kapely MORBID ANGEL, SUICIDAL TENDENCIES, ANATHEMA, SEPULTURA, SATYRICON, AS I LAY DYING, CATHEDRAL, EXODUS, THE DILLINGER ESCAPE PLAN, THE EXPLOITED, KATATONIA a další…


Již popáté se festival uskuteční v unikátních prostorách areálu Vojenské pevnosti Josefov, která se nachází u města Jaroměř (cca 130km východně od Prahy). Jedinečná atmosféra a historie vojenské pevnosti z 18. století se již neodmyslitelně staly nedílnou součástí celkové image festivalu a dodávají mu tak punc originality. Celá akce se tak odehrává uprostřed starodávné pevnosti, přičemž obě dvě hlavní scény jsou umístěny na hlavním náměstí a přilehlé ulice slouží jako prostor pro ostatní služby, mezi nimiž nechybí desítky stánků s občerstvením (doporučujeme širokou nabídku vegetariánských a veganských pokrmů), 4 velkokapacitní pivní stany s nabídkou až pěti druhů pěnivého moku a přilehlé bary s širokým sortimentem alko a nealko nápojů.

Členitý areál Pevnosti nabízí také řadu míst pro oddych od hudebního lomozu. Hlavním centrem je v tomto směru chill-out zóna nazývaná „Zelená louka“, která je vzdálena pouhé dvě minuty chůze od obou pódií a nabízí vítané místo pro relaxaci a odpočinek od festivalového ruchu. Kromě toho zde návštěvníci naleznou také gigantický „Metal Market“ s více než 60-ti prodejnami a také stále více populární „Horror Cinema stan“, který nabízí celodenní projekci těch nejkrvavějších „béčkových“ hororů filmové historie.

Pro fanoušky, kteří stojí o čelní pohled z výšky na obě pódia slouží „Přírodní tribuna“. Tento přírodní val je umístěn napříč celým areálem a kromě jedinečného výhledu nabízí také omezenou kapacitu míst k sezení a vlastní zvukové vykrytí.

Svých každoročních zlepšení doznává také hlavní festivalový kemp, vzdálený zhruba 300m od areálu. Kromě velkokapacitních sprch, kavárny, pekárny a pivního stanu, nebudou chybět ani 4 moduly tzv. „VIP campu“, který nabídne stanování v nepřetržitě hlídaném sektoru a s řadou dalších služeb, mezi nimiž nechybí vlastní WC, možnost úschovny, 3 denní vstupenka na přírodní tribunu, poukaz na sprchu a další bonusy.

Pro motoristy je důležitá informace o velkokapacitním hlídaném parkovišti, které bude zřízeno u řeky při vjezdu do Josefova.

Areál se návštěvníkům otevře již ve středu 10. srpna v 15:00h a následovat bude warm-up party za účasti zhruba osmi kapel, které se představí na hlavní scéně.

Bližší informace o předprodeji vstupenek, potvrzených kapelách, campingu, ubytování a dalších důležitých věcech naleznete na oficiálních webových stránkách www.brutalassault.cz.

Související odkazy:

www.brutalassault.cz

www.myspace.com/brutalassaultcz

www.facebook.com/brutalassaultfest

www.youtube.com/brutalassaultfest

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Masters of Rock – 2015

Masters of Rock  – 2015

místo: Vizovice – Areál likérky čas: 9. – 12.7.2015 ČTVRTEK  Tak a je to zase

obsadí brněnský Favál

obsadí brněnský Favál

EXODUS (usa) ARCANIA (fra) EXORCIZPHOBIA (cze) 14. června 2015, Brno – Favál V půli června

Satyricon řádili v Akropoli

Satyricon řádili v Akropoli

Text a foto: Radim „Henry“ VALO. Norskému Satyriconu se v Čechách líbí a Satyricon se líbí

Anathema přinesla lásku i zmar do brněnské Flédy

Anathema přinesla lásku i zmar do brněnské Flédy

Anathema, to je hurikán emocí dotýkající se lidského nitra. Tento pátek tato bristká kapela zavítala

Anathema tentokrát v Brně

Anathema tentokrát v Brně

ANATHEMA (uk) 10.04.2015, Brno – Fléda Po několika nezapomenutelných koncertech v Praze se britská kapela


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved