Anathema přinesla lásku i zmar do brněnské Flédy

Anathema přinesla lásku i zmar do brněnské Flédy

Anathema, to je hurikán emocí dotýkající se lidského nitra. Tento pátek tato bristká kapela zavítala do Brněnského klubu Fléda. Tentokráte si na své dubnové turné připravila speciální tříhodinový setlist, který zahrnoval průřez celou pětadvacetiletou historií skupiny. Celý večer se měl nést v retrospektivním duchu postupujíc proti proudu času od nejnovější tvorby až k jejím samotným počátkům. Přiznám se, že ačkoliv jsem fanoušek spíše současné tváře kapely a raná alba nemám tak naposlouchaná, byl jsem na celou show náramně zvědav.

Brány klubu se otevřely krátce po půl sedmé a dovnitř byli vpuštěni první návštěvníci koncertu, kteří mezitím již vytvořili před klubem frontu. Dávám si bundu do šatny, kupuju tričko k turné a něco k pití a jdu vyčkávat na samotné vystoupení před pódium. Do sálu postupně proudili zbylí fanoušci a zhruba po půl osmé, kdy kapela začala hrát, byl již zcela zaplněný.

První část večera kapela začala v současné sestavě a hrála materiál od nejnovější desky Distant Satellites po písně z alba Judgement. Dojem ze začátku bohužel kazilo pár individuí v publiku. Někteří si zřejmě mysleli, že jsou na nějakém death metalovém koncertě a mezi písničkama vyřvávali jméno kapely hrdelním chropotem, což se podle mě k atmosférické první části setu opravdu nehodilo. Fakt, že se za bicí v první třetině koncertu posadil namísto Johna Douglase Daniel Cardoso, který jinak hrával na klávesy, zřejmě taky některým nebyla po chuti a museli to dávat hlasitě najevo. Tohle vedlo jak u kapely – zejména kytaristy Dannyho Cavanagha, který se vůči tomu tvrdě ohradil – tak velké části publika k značnému rozčarování. I přesto jsem si tuto část nadmíru užil. Vincentu Cavanaghovi to pělo náramně a několikrát se předvedla i zpěvačka Lee Douglas – taková A Natural Disaster byla v jejím podání lepší než z alba.

Prostřední část setlistu se nesla v pochmurnějších melodiích, jelikož kapela hrála písně z alb Alternative 4, Eternity a The Silent Enigma. Na tuto část setu vystřídal Jamieho Cavanagha za baskytarou bývalý člen Duncan Patterson. Ta pravá atmosféra zmaru typická pro doom metal však nastala až v poslední třetině koncertu, kdy se na pódium připojil bývalý zpěvák Darren White a kapela se vrátila ke kořenům své nejranější tvorby. Darren dokázal publikum řádně rozproudit. Bylo vidět, že celá řada lidí čekala na tento jedinečný moment užít si naživo písně, které už kapela prakticky nehraje. I když jsem nejstarší tvorbu tolik neznal, užil jsem si i tuto poslední část večera, na čemž měl charismatický Darren nepochybně zásluhu.

I přes lehké rozčarování z některých spoluúčastníků jsem tedy z koncertu nakonec s celkovým pozitivním dojmem odcházel spokojen.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kryštof Srdcebeat tour 2015 Brno

Kryštof Srdcebeat tour 2015 Brno

Hmmm, Kryštof v Brně, jít či nejít? Cdčko jste si koupili asi týden před akcí, protože jste

Anathema tentokrát v Brně

Anathema tentokrát v Brně

ANATHEMA (uk) 10.04.2015, Brno – Fléda Po několika nezapomenutelných koncertech v Praze se britská kapela

Anathema navštíví Palác Akropolis.

Anathema navštíví Palác Akropolis.

ANATHEMA (uk) Special guest: Mother’s Cake (at) 03.10.2014, PRAHA – Palác Akropolis V půlce devadesátých let

Kryštof – Ostravar tour 2014 v Brně

Kryštof – Ostravar tour 2014 v Brně

Kryštof spolu s předkapelou Dolls In The Factory zavítal v rámci Ostravar tour 2014 také do brněnského

Anathema v pražském Futuru

Anathema v pražském Futuru

Podzimní neděle mají své tklivé kouzlo a když se k tomu koná dost slušný koncert,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved