Behemoth, DevilDriver, Scar Symmerty, Arsis

Behemoth, DevilDriver, Scar Symmerty, Arsis

Takhle zaplněný Abaton jsem při svých návštěvách metalových lahůdek, které nám Obscure promotion chystá, už dlouho nezažil. Už z předprodejů bylo jasné, že tahle čtveřice má potenciál přitáhnout davy. Pořadatelé tentokrát vsadili na pestrost žánrů, a tak si na své přišli blackaři, vyznavači melodického deathu i příznivci hopsavého thrash metalcoru…

Pro mě osobně bylo tohle představení ve znamení zvedající se nálady. Tu jsem si zpočátku zkazil vlastní vinou, kydž jsem spoléhal, že se v neděli 8. listopadu začíná v 19:00, jak bylo avizováno dlouho před koncertem. Jaké tedy bylo moje překvapení, rozčarování a nebojím se říct skoro na*rání, když jsem pár minut po sedmé přišel pod stage, tam narváno a bubeník Michael Van Dyne z Arsis právě děkoval publiku za skvělou atmosféru. Musím tedy doufat, že nekompromisní album We Are The Nightmare uslyším někdy v budoucnu, a že že Shindy nelenil a vzal si na tuhle partičku telefon, protože kluci na poli melodického/technického deathu ještě rozhodně neřekli poslední slovo. (Nemůžu nikomu nic podsouvat, ale myslím, že jako odpolední kapelka na příštím Brutal Assaultu by určitě vynikli.)

Zatímco jsem se psychicky sbíral a v duchu mlátil pěstí do zdi, začali se na stagi připravovat melo-deathaři Scar Symmetry. Ti se z návalu podobně laděných severských kapel snaží vyčnívat dvěma vokalisty… V mých očích, resp. uších se jim to rozhodně daří. Jeden brutálem, druhej čistě, pořádnej hutnej podklad – to je to, co mi dokáže zvednout náladu. Když jsem se nakonec dokázal i procpat na vyvýšenou rampu u zadní stěny, abych viděl, rázem se pochmurná nálada mění ve skákací euforii.

Teda abych nepředbíhal – skákací euforie a zlatý hřeb večera pro mě nastal až s DevilDriver. K těm jsem se dostal před pár lety velmi zajímavou cestou – když jsem si říkal, co je to za chytlavou muziku, kterou poslouchá ve svém voze jedna z postav seriálu Scrubs viz: http://www.youtube.com/watch?v=WTIWq8BJH2g :-) Vysoká očekávání byla naplněna, zvuk na mém vyvýšeném místečku parádní, světla pro nějaký ten rádoby umělecký foto-záběr taky bezkonkurenční… Co víc si přát. No, přál jsem si trochu Krušovic do chřtánu, ale prostě jsem nemohl opustit těžce vybojovaný flek. Opět si můžu jenom přát, abch měl možnost DevilDriver vidět na nějakém větším festivalu, protože to, k čemu dokážou vyhecovat diváky, je fakt parádní viz: http://www.youtube.com/watch?v=wVkHgU3DX7o&feature=player_embedded takový circle pit bych si nechal fakt líbit…

Třešničkou na dnešním kovovém dortíku byli polští black metalisté Behemoth. Už je tomu nějaký pátek, co jsem jejich tvorbu sledoval a za ty roky jsem se posunul hudebně trochu jinam a navíc na Brutal Assaultu 2008 na mě taky nijak velký dojem nezanechali… ale tady si u mě vcelku reputaci napravili. Nemalou zásluhu na tom má opět zvukař, který nepřipustil zvukovou kouli, která Abaton tak často při mých návštěvách sužuje. K samotné hudbě snad není nic potřeba dodávat. Kdo dorazil, určitě se, i přes hrozný vzduch v horních patrech, výborně bavil – a kdo si nechal tenhle nářez ujít, může jenom litovat a doufat, že si pro nás Shindy něco podobného vymyslí znova. (Jako že pár es v rukávech ještě do konce roku má)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Behemoth a spol zatemní únorovou Prahu

Zimní metalová pařba té nejtvrdší muziky – Extreme Tour od BEHEMOTH, ABBATH, ENTOMBED A.D. a

Zimní metalová pařba té nejtvrdší muziky – Extreme Tour od Behemoth, Abbath, Entombed A.D. a Inquisition

V únoru příštího roku očekávejte pekelnou návštěvu! V Praze se chystá večírek nejtvrdší muziky –

Masters of Rock 2014

Masters of Rock 2014

místo: Vizovice datum: 10.-13.7.2014 Čtvrtek Zapsáno a nadatlováno online do mobilního telefonu, tedy následující řádky

With Full Force 2014

With Full Force 2014

datum: 4.-6.7.2014 místo: letiště Roitzschjora – Německo Jsou místa kam stačí přijet jednou a nikdy

Cradle of Filth a Behemoth na společné tour minou ČR. Nejbližší zastávka je Chemnitz – Südbahnhof.

Nevybízíme k migraci, ale i u sousedů se něco děje. A oba hlavní lídři Nergal


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved