Beat Fest 2005

Ve středu 14.12. 2005 se v pražské Sazka aréně konal Beat Fest. Na tomto druhém ročníku zahrály kapely: Krucipusk, Gaia Mesiah, Visací zámek, Vítkovo kvarteto, Saxon a Kabát…

Kapela Krucipüsk získala tu pochybnou čest zahrát jako první. I přes to, že se diváci stále trousily do arény, dokázal Krucipüsk zaujmout a předvést se v nejlepším světle. Jejich vystoupení bylo velmi podobné těm, které jsme mohli slyšet během letních festivalů. Playlist tvořili většinou skladby z jejich nejnovějšího alba Druide!, Láska je kurac, Cesta, Rock’n’roll to neni prdel!, Belzebub disco!, Cirkus dneska nebude

S takto vysokou laťkou se následně musela vyrovnat skupina Gaia Mesiah. S klidným svědomím můžeme konstatovat, že se úroveň projevu nezhoršila, což dokázali ocenit i všichni přítomní. Je obdivuhodné, jak energicky dokáže Marka (pronz. zpěvačka) celý koncert podat a to na žádném cd nenajdete. Na Legulize Marijuana kapelu rošířili hosté Roman Lomtadze a Pedro Paredes.

K radosti všech přítomných punkerů následovala kapela Visací zámek, která se nechala k pódium dovést traktorem – starým zeleným zetorem, který se ještě startoval natočením klikou.

Největší překvapení však pokračovalo záhy. Vítkovo kvarteto ze svého vystoupení vystoupení udělalo velkolepou šou a jako třešničku na konec překvapilo neobyčejnými hosty – Evou Urbanovou a Václavem Klausem – coby kmotry jejich nového dvd, které v Sazce pokřtili.

Radeg říká: Musím se přiznat, že z letošní Benátské noci jsem na ně neměl nejlepší vzpomínky. O to víc jsem byl v Sazce překvapený. Vítkovo kvarteto pojalo křest svého DVD velkolepě ale i s humorem. Mohli jsme vidět ftípky typu: bubenický sólo na hlavu nebo taneční kreace hospodských povalečů… Na pódiu měli sličné tanečnice. A nakonec si s nimi zaspívali všichni z rádia Beat a pan president….

Silní padesátníci, hráči skupiny Saxon, nehodlali předvádět náročné pohybové kreace, ale zahráli skvělou muziku, která brala dech. Škoda, že taková legenda je u nás, řekl bych, málo známá.

Na závěr přišli Kabátníci a s ní i závěr BeatFestu. Většinou háli věci z jejich dosud posledního alba Dole v dole. Byl to na delší dobu jejich poslední koncert, protože kapela se bude věnovat přípravě nového alba, které by mělo vyjít (asi) před prázdninama.

Celkově hodnotím Beat Fest velmi kladně, protože sestava kapel mému gustu naprosto vyhovovala. Kdo chyběl o hodně přišel. Howgh

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kabáti přistáli na letišti v Letňanech

Kabáti přistáli na letišti v Letňanech

datum: 23.6.2015 místo: Letiště Praha – Letňany Nejznámější ze slavných kapel z naší domoviny se

Kabát s Big bandem v Praze

Kabát s Big bandem v Praze

datum: 14.5.2013 místo: O2 Aréna – Praha Jak známo, domácí scénu a tvorbu příliš nevyhledávám

Kabát na jaře 2013 s Big Bandem.

Kabát na jaře 2013 s Big Bandem.

  Abychom se zařadili do klišé a nevyčnívali, přilákali více fanoušků, vzbudili lehkou paniku, ale

Benátská noc 2012

Benátská noc 2012

Článek o Benátské noci nemůže začít ničím jiným, než připomenutím razantní změny, která přišla s

Benátská noc mění místo konání!!!

Benátská noc mění místo konání!!!

Benátská noc má zvláštní moc … ulovila Daniela Landu, Jarka Nohavicu, skupinu Kabát a stěhuje


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved