Benátská noc mění místo konání!!!

Benátská noc mění místo konání!!!

Benátská noc má zvláštní moc …

ulovila Daniela Landu, Jarka Nohavicu, skupinu Kabát a stěhuje se do nových prostor

 Program Benátské noci je téměř kompletní

Program letošního jubilejního dvacátého ročníku hudebního festivalu Benátská noc, který se uskuteční od 27. do 29. července na novém místě, je téměř kompletní.

Začne už „zahřívacím kolem“ ve čtvrtek 26. července. Benátská noc si ke svému jubileu nadělila dárek v podobě „slovenského večera“, který proběhne v předvečer festivalu. Hlavní hvězdou tohoto svátku je legendární slovenská skupina Elán, kterou doplní Popcorn drama, Peter Nagy a Kristína.

Kromě českých a slovenských stálic se můžeme těšit i na zahraniční jména. Prvním je německá kapela Gamma Ray hrající power metal, druhým pak finská rocková kapela Sunrise Avenue a třetím Emir Kusturica s kapelou The No Smoking Orchestra.

Německá powermetalová hudební skupina Gamma Ray byla založena bývalým členem skupiny Helloween, kytaristou, zpěvákem a skladatelem Kai Hansenem.

Finská rocková kapela Sunrise Avenue, skupina ze země „tisíce jezer“ má velmi rozmanitý repertoár-od tvrdších hardrockových skladeb, až po jemnější rockové balady. Kapela, kterou tvoří čtyři muži-zpěvák a kytarista Samu Haber, basista Raul Ruutu, bubeník Sami Osala a hlavní kytarista Riku Rajaama, momentálně slaví i velký úspěch u nás, konkrétně se singlem „Hollywood Hills“ z aktuálního alba „Out Of Style“ a její březnový koncert v Praze je již několik týdnů beznadějně vyprodán.

Bosenský, světově uznávaný režisér Emir Kusturica vystoupí s kapelou The No Smoking Orchestra. Ve skupině The No Smoking Orchestra, která vznikla pod názvem Zabranjeno pušenje v roce 1980 v Sarajevu, působí kytarista Kusturica od roku 1986. Skupina vytvořila hudbu k filmu Černá kočka, bílý kocour a od tohoto snímku si režisér spolu s ní hlídá hudební stránku svých filmů sám.

Pořadatelům se podařil vskutku mistrovský tah a zajistili hvězdné headlinery festivalu, kteří doposud nikdy v tomto složení na festivalech nevystoupili a již nevystoupí. V pátek 27. 7. vystoupí Jarek Nohavica, v sobotu 28. 7. skupina Kabát a v neděli 29. 7. Daniel Landa. Dan ještě nikdy na žádném festivalu nevystupoval a dle sdělení jeho managementu následně na jiných festivalech nevystoupí. Pro Benátskou noc se však rozhodl udělat výjimku.

Pořadatelé věří, že toto exkluzivní a jedinečné seskupení bude více než důstojným dárkem dlouholetým příznivcům festivalu k dvacátým narozeninám a přiláká velké množství diváků.

Pořadatelé vyvinuli maximální úsilí k zajištění hvězdného zahraničního interpreta. Mimo jiné oslovili tyto hvězdy: Sting, Bryan Adams, Lenny Kravitz, Eric Clapton, Elton John. Nicméně se jednání táhla jak letošní zima a organizátoři nemohli z důvodu časové tísně čekat na výsledek zdlouhavého vyjednávání. U některých interpretů jednání nedopadlo z termínových důvodů.

Organizátoři se  proto rozhodli, že se vrátí ke kořenům původního záměru konání festivalu, a to dát co největší prostor a možnost vystoupení především českým kapelám. Nicméně jednání se zahraničními interprety ještě nejsou uzavřená, takže se možná můžeme těšit na případné zahraniční překvapení.

Mezi další potvrzené interprety patří např.:  Anna K&band, Aleš Brichta, Arakain, Blue Effect, , Děda Mládek Illegal band, Horkýže Slíže, Gang-ala-basta, Chinaski, Jiří Schmitzer, Kamil Střihavka, Krausberry, Marsyas, MIG 21, Merlin, Mňága a Žďorp, No Name, Oceán, Petr Kolář, Support Lesbiens, Tomáš Klus, Turbo, Vilém Čok, Vitacit, Vypsaná fiXa, Walda Gang aj.

Další potvrzené kapely najdete na www.benatskanoc.cz/bands

Zkrátka a dobře, každý si najde to své, ostatně jako vždy na festivalu Benátská noc, tentokrát ale ve Vesci.

 

Ano, je to tak. Festival Benátská noc se stěhuje.

Když festival v roce 1993 začínal, tehdy ještě na místní Žluté plovárně v údolí obce Malá Skála v Českém Ráji., byl jeho průběh v mnoha směrech partyzánský. Šatny účinkujících byly v obýváku rodinného domku, například Kamil Střihavka s Katapultem měli dohromady jednu sedací soupravu. Podium bylo postaveno z lešenových trubek a zvuková aparatura přivázána lany ke stožárům veřejného osvětlení. Postupem doby začala Benátská noc bobtnat. Druhý a třetí ročník proběhl ještě na plovárně, čtvrtý a pátý se již přestěhoval na louky v „poříčí“ napříč údolím a od šestého se festival rozprostřel podél toku Jizery.

Každým rokem se ale zvyšuje  nejen počet účinkujících, ale i diváků a když si k tomu přičteme další okolnosti, jakými jsou  majetkové vztahy areálu, kde se Benátská noc koná, které vylučují  jakoukoliv úpravu areálu, každoroční jednání s majiteli o výši nájemného, zamýšlenou průmyslovou výstavbu, která neumožňuje rozšiřovat zázemí festivalu  a   předcházející  tři roky nevlídného počasí, které mělo za vinu znehodnocení areálu … zde se nabízí použít citaci Petra Korála z Rock Pop 09/2011: …„Všechno se mění, všechno se mění, jen jedno se nemění, a to jsou děvky a chlast“, zpívá se v dávném hitu Macháňat, který samozřejmě také zazněl. A stejně tak se naštěstí nemění k horšímu ani Benátská noc. Nicméně s tím prostorem už by to chtělo něco udělat. K čemu je člověku okolní úchvatná přírodní scenérie, když si nemůže bez drsné újmy na obuvi a oblečení dojít ani na záchod či ke stánku pro kus žvance?“… je vlastně změna místa jediným rozumným krokem, který mohli organizátoři zvolit.

Místo konání festivalu a celého zázemí je situováno do přírodního areálu  ve Vesci. Nový moderní areál, který byl dějištěm Světového poháru v běhu a mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009, leží na periferii města ve výšce od 400 do 460 metrů nad mořem a je zasazený do přírodní scenérie Lužických hor, vzdálený vzdušnou čarou od Malé Skály cca 15 km /stejná spádovost/.

 

Klidné a prostorné prostředí s veškerou infrastrukturou, parkovacími místy a v neposlední řadě s nádherným výhledem na majestátní Ještěd, je jako stvořené pro pořádání velkých akcí, jakou Benátská noc je. Bez problémů se sem vejdou všichni účinkující, jejich doprovod, diváci a veškeré servisní zázemí.

 

Podle organizátorů hudebního festivalu splňuje trend moderních a divácky atraktivních prostor. Kapacita nového areálu je cca 40 tis. návštěvníků a skýtá zejména nové možnosti doplňkových služeb a akcí pro návštěvníky. K dispozici tedy bude nadstandardně vybavený areál s veškerými službami, na které jsou návštěvníci festivalu zvyklí. Pro všechny je připravena široká nabídka kvalitního občerstvení včetně vegetariánského, a další řada služeb a doprovodných akcí bude samozřejmostí.
S koupí vstupenek by se nemělo dlouho otálet. Čím blíže k termínu festivalu budeme, tím více se za vstupenky zaplatí. Pohodlně a levněji se dají vstupenky na celý festival, ale i jednotlivé dny, pořídit v předprodeji v síti Ticketportal  a Ticket Art.
Nyní se ceny vstupenek pohybují v této relaci:

Ve čtvrtek 26. 7. na slovenský večer stojí vstupenky 399,-

Teď máte šanci koupit vstup na celý festival za 1190,-, tato cena platí do konce března

Jednodenní vstupenka stojí nyní 990,-,

Benátská noc je již tradičně přehlídkou toho nejlepšího z české, převážně rockové muziky, nikdy však nechybí ani několik opravdu zajímavých zahraničních jmen. Festival Benátská noc je proti ostatním takovým akcím stylizován spíše pro širší škálu posluchačů. Přijdou si zde na své posluchači rockové a metalové hudby, ale i příznivci jiných stylů – folku, punku a popu.

Mezi nabitým hudebním programem mohou návštěvníci zavítat také mezi atrakce a stánky festivalového městečka. Zde každý návštěvník najde obchůdky nabízející širokou nabídku občerstvení, stylového oblečení, ale také spoustu zábavy nebo možností odpočinku – vizážistky, kadeřnice, masérský relaxační koutek. Novinkou festivalu bude velký dětský koutek, divadla, adrenalinové zážitky, apod. Vše budeme postupně zveřejňovat.
A pokud nás opět překvapí nepřízeň počasí? Zázemí a připravenost na nepřízeň počasí by Benátské noci mohly jiné festivaly jen závidět.
Podtrženo sečteno – perfektní organizace, exkluzivní, jedinečný a zajímavý výběr interpretů, atraktivní lokalita v krásném prostředí, to jsou hlavní atributy, díky kterým je Benátská noc dlouhodobě jedním z vrcholů letní festivalové sezóny.

 

Benátská noc mění místo konání!!! 2 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Kabáti přistáli na letišti v Letňanech

Kabáti přistáli na letišti v Letňanech

datum: 23.6.2015 místo: Letiště Praha – Letňany Nejznámější ze slavných kapel z naší domoviny se

Žito tour 2014 – Pardubice

Žito tour 2014 – Pardubice

datum: 25.11.2014 místo: ČEZ Aréna – Pardubice Psát report z koncertu probíhajícího turné může být

Landa alias Žito zveřejnil novou píseň bojovníků URUZ a nový videoklip.

Landa alias Žito zveřejnil novou píseň bojovníků URUZ a nový videoklip.

 Daniel Landa alias Žito na svém webu www.daniel-landa.cz, zveřejnil novou píseň bojovníků nazvanou URUZ, kterou

Finský „zabiják“ vyjádřil Landovi respekt!

Finský „zabiják“ vyjádřil Landovi respekt!

Nestává se často, že bychom uváděli sportovní žánr,, ale tato zpráva za zveřejnění jistě stojí.

Festival Benátská Noc již po jedenadvacáté, čtěte rozhovory s interprety…

Festival Benátská Noc již po jedenadvacáté, čtěte rozhovory s interprety…

Festival Benátská noc se řadí k jedněm z nejlepších hudebních festivalů, které v České republice za posledních 20


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved