Apple Juice + Banánový Rybičky

Pokud někdo z vás zavítal v úterý 15. listopadu kolem 19:00 do Paláce Akropolis, mohl být zaskočen tím, že se místo na koncertě ocitl na jakémsi jablečném rautu. Ve vestibulu se na slotech blýskaly podnosy plné štrúdlu a jiných kynutých sladkostí a místo něčeho ostřejšího na spláchnutí sladké chuti se podával jablečný džus nebo perlivá minerální voda s příchutí……samozřejmě jablek. A tohle všechno snad pro ujištění, že se nenacházíte nikde jinde než na narozeninovém koncertě skupiny Apple Juice.

Tato partička pojala své čtvrté narozeniny osobitým stylem a aby toho ovoce nebylo málo, pozvala si jako support skupinu Banánový rybičky. Ony už ale ty „rybičky“ nebyly zase tolik „banánový“. Kluci museli před nedávnem ustoupit jedné pražské firmě, která má práva na stejný název, a změnit pojmenování kapely. Na svých webových stránkách nechali o novém názvu hlasovat fanoušky, a tak se nám tato kutnohorská trojice představila v Akropoli poprvé pod názvem Rybičky 48. Ovšem co znamená číslovka 48, je stále záhadou!

Před začátkem koncertu to s návštěvností vypadalo spíš na rodinnou sešlost, ale s jablečným závinem „jako od babičky“ se utvořila bezvadná domácí atmosféra, která byla příjemnější než tlačenice na velkých koncertech. Kapely zvučily trochu přesčas, takže se začátek koncertu posunul až za 20:00. Ale o to ostřejší byl nástup!

Rybičky se svým pop-punkem celý koncert zahájily v tak svižném tempu, že bych jim z tohoto pojmenování škrtla onen pop a zvýraznila punk. Na druhou stranu ovšem hudba nepůsobí nijak tvrdě hlavně díky hlasu zpěváka Jakuba Ryby. „Rybičky“ sázely jeden song za druhým, a tak se i v nepříliš plné Akropoli po chvíli utvořila pod pódiem zdatně pogující skupinka lidí. Perfektním zpestřením byla výměna rolí muzikantů při jedné skladbě, kdy se zpěvu ujal bubeník Ondřej Štorek a v rytmu čehosi mezi hip-hopem a rapem rozpohyboval publikum, zatímco zpěvák usedl za bicí. Kapela byla opravdu ve svém živlu a jednoznačně je pro ně hraní velkou zábavou, což dokazoval atoledo.com hlavně kytarista Petr Lebeda, který byl na podiu nejživější a publikum bavil svými pózami.

„Rybičky“ se v rekordním čase stihly vystřídat s oslavenci Apple juice a Akropole se konečně dostala do varu. Tahle kapelka mě pobavila už na začátku svého vystoupení barevným oblečením, které u poloviny z nich dokonce ladilo s barvou vlasů a hned bylo jasné, že se bude jednat o hodně veselou akci. Bezesporu největším showmanem byl zpěvák Dušan Lébl, který přivítal fanoušky blikajícími brýlemi, které v průběhu koncertu jednomu z nich předal a s odhazováním svršků skončil až v momentě, kdy si sundal propocenou košili se slovy: „ Teď vám ukážu moje vymakaná prsa!“ O zábavu bylo postaráno už jen jeho přítomností.

Oslavenci si na koncert přizvali neuvěřitelnou řadu kamarádů muzikantů, kteří se na podiu střídali skladbu od skladby, až měl obyčejný smrtelník co dělat, aby je všechny spočítal. Mezi nejznámější tváře určitě patřil Štěpán Karbulka ze skupiny Divokej Bill, který vystoupení podpořil nejen zpěvem, ale v průběhu večera se stal také jedním z plivačů ohně, kteří lidem pod podiem pořádně zatopili. Další výraznou dvojící byli pánové Fenek a Jirka Zemánek ze skupiny Wohnout, kteří se chopili svých nástrojů (bicí a basová kytara) a zahráli si s „jablečným džusem“ jednu z jejich skladeb. Samozřejmě se nezapomněli představit pod pseudonymy jako Omar Kvasnička a Arnošt Brabec a upozornit na své taneční Duo Egon, které se už stává pojmem při každé zmínce o Wohnoutech. Mezi dalšími kamarády hudebníky, kteří si s Apple juice přišli zahrát, se objevili dva členové Tří sester, Zdeněk Petr a Ronald Seitl, basák skupiny SPS Honza Sklenář zvaný SKLENÍK, atd.

Celý koncert probíhal v úžasně přátelské atmosféře……zábava, smích, perfektní nálada. Z podia sálala neuvěřitelná síla, která se nedá ničím popsat. Překvapení střídalo překvapení, host hosta, takže se stále bylo na co koukat a hlavně co poslouchat. V jednu chvíli se na fanoušky v prvních řadách valily bubliny z bublifuků, později sálem šlehaly plameny…zkrátka pravá oslava narozenin jak má být! Přiznám se, že jsem si nedokázala představit, v jak veselé atmosféře může probíhat punkový koncert, ale od úterka si po slovem punk vybavím spoustu pohodové energie, legrace….a štrúdlu. :-)

Jana Matulajová

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Therion zahrají v lednu v Ostravě a v Praze

Therion (SWE), Luciferian Light Orchestra (SWE), Imperial Age (RUS), Ego Fall (PRC) 24. 1. 2016

Therion poctí Brno.

Therion poctí Brno.

 THERION (swe) ARKONA (rus) SOUND STORM (ita) THE DEVIL (uk)    12. prosince 2013, Brno

Europe ovládli Vltavskou

Europe ovládli Vltavskou

datum: 8.11.2012 místo: Praha – KC Vltavská Vždy když čtu upoutávky na jednotlivé koncerty, tak

Švédská rocková legenda Europe zahraje v Praze

Švédská rocková legenda Europe zahraje v Praze

8. 11. 2012 20:00 PRAHA, KC Vltavská   Může se slavná hard rocková kapela 80´let

Therion slavili jubileum na Vltavské

Therion slavili jubileum na Vltavské

datum: 14.10.2012 místo: KC Vltavská – Praha Oslavy všeho druhu já docela mohu a rád,


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved