Europe ovládli Vltavskou

Europe ovládli Vltavskou

datum: 8.11.2012
místo: Praha – KC Vltavská

Vždy když čtu upoutávky na jednotlivé koncerty, tak přemýšlím nakolik se jedná o reklamu a kolik z toho je pravda. O to víc jsou pak koncerty zajímavější. Švédští Europe jsou na světě už bezmála 30 let a tím, že mi po jejich znovuzrození koncert na MOR, díky lihovému stavu beztíže, unikl, tak jsem je šel dát nyní. K mému dokonalému štěstí mě ještě cestou trefil přímo mezi oči nějaký zatoulaný chřipkový virus.

Dost zaplněné schodiště před klubem dalo napovědět, že kapela neztratila nic na své atraktivitě a v sále bude opět tradiční teplíčko. Nic proti saunování, jistě je to zdravé pro tělo i ducha, ale s muzikou by se to míchat nemuselo. Ale raději k muzice. Předkapela američtí STONE RIDER začli přesně na stanovený čas a musím říct za sebe, že to mělo něco do sebe. I když z počátku zůstalo publikum trochu vlažné, tak si je kapela svým rockem alá 70. léta docela získala. Mě tedy ano. Dýchlo to trochu rockem alá Led Zeppelin a mělo to v sobě prvky blues, rocku, docela ňamka. Za mě osobně to bylo fajnové i když je pro kapelu složité pokud všichni, co jsou v sále, čekají na někoho jiného. Ale kluci to vzali statečně a odehráli svůj set velmi dobře. Když jsem pak viděl, jak pečlivě a skoro sami balí svůj aparát, tak jsem si říkal, jak je ta role předskokana skutečně trochu nevděčná.

Hlavní star večera ani moc lidi nenapínala prodlevami a kluci z EUROPE začali dá se říct na minutu přesně. Ať dělám co dělám, stejně se pro mě vše ohledně kapely motá kolem show, kterou dělá Joey Tempest. Navíc nejsem takový znalec tvorby kapely, abych třídil a řadil jednotlivé songy. To skutečně nedávám, ale někdo z fans by mohl. Když jsem u fans, tak je velmi příjemné, jak je publikum už i generačně pestré. A Joey to s fans umí, to se musí nechat. Zpívalo se, teskalo se, dav se patřičně vlnil a teplo stoupalo až neúměrně k tomu. Lehce se to odrazilo v mírné krizi, kterou jsem si po třetině koncertu prošel a musel jsem na chvilku na vzduch. Nevím kolik přesně mi uniklo songů, ale koncert byl ve fázi Carrie, z posledního alba titulní Bag of Bones (ta je docela líbivá) a dalších. Opravdu bych nechtěl zkoušet dát sem celý play-list, protože jej skutečně nevím. Při dalších skladbách bylo vidět i slyšet, že fans nejsou na koncertě náhodou, ale přišli za svými miláčky. Rock The Night zpívala celá Vltavská a všichni si patřičně s kapelou zajamovali. Musím přiznat i na drobou indispozici s nedostatkem vzduchu, že ty dvě hodiny vyhraněné pro koncert dost rychle utekly a je celkem škoda, že se kapela na chvilku odporoučí k nadechnutí se pro závěrečné songy.

Takže patřičné skandování přivádí kapelu zpátky a hutně hymnická Last Look at Eden zní sálem. No a jaká jiné finální skladba by měla ukončit koncert Europe nežli The Final Countdown?  Opět zpívá celý sál a všichni jsou spokojení včetně kapely, která působila dojmem, že si koncert v Praze patřičně užila a i jim se fans dost zamlouvali. Jen tak mě bezděky napadlo jaká je v kapele míra averze na zmíněnou poslední skladbu. Myslím si, že žádného muzikanta (zvláště pokud dělá dobrou muziku, což Europe ano) netěší pokud od něj všichni chtějí především jen tu jednu, byť je to hit hitů.

Co Vy na to?? Názor k otázce, ke koncertu, tradičně uvítám. Za mě byl super i když více vzduchu by nebylo od věci, ale to my asi nevyřešíme.

Europe ovládli Vltavskou 2 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Švédská rocková legenda Europe zahraje v Praze

Švédská rocková legenda Europe zahraje v Praze

8. 11. 2012 20:00 PRAHA, KC Vltavská   Může se slavná hard rocková kapela 80´let

Americká melodic-metalová kapela Kamelot potvrzuje exklusivní show pro ČR

Americká melodic-metalová kapela Kamelot potvrzuje exklusivní show pro ČR

15. 11. 2012 20:00 PRAHA, KC Vltavská KAMELOT je bezesporu jednou z nejcharismatičtějších a nejvýraznějších

Epica Tour 2012 – zastávka Praha

Epica Tour 2012 – zastávka Praha

místo: KC VLTAVSKÁ čas: 19.5.2012 Cestou na koncert jsem si tipoval účast fans s ohledem

Blind Guardian opět řádili v Praze

Blind Guardian opět řádili v Praze

V předvánoční neděli téměř magického data 11.12.2011 mohli všichni milovníci bardů přijít do pražského kulturního

Blind Guardian na konci roku v Praze

Blind Guardian na konci roku v Praze

11. 12. 20:00 PRAHA, KC Vltavská  4 roky pracovali symfoničtí metalisté BLIND GUARDIAN na nové


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved