Anathema v pražském Futuru

Anathema v pražském Futuru

Podzimní neděle mají své tklivé kouzlo a když se k tomu koná dost slušný koncert, je to vždy důvod k cestě do klubu. Původní myšlenka si článek předepsat a pak jen přidoplnit, vzala díky událostem za své a tak tedy od začátku.

Drobný nedostatek v dostatku informací způsobil, že jsem dorazi,l když předkapela A DOG CALLED EGO už naplno sázela do lidí svůj sound. Tudíž pozdě. Prodíračka k podiu také zabrala chvilku času, (za podupané nožičky se jejich majitelům omlouvám), ale musím uznat, že kapela mě velmi příjemně překvapila. Do včerejška jsem o nich neměl ani tuchu, ale fakt mě dostali. Mělo to vše, co to má mít a dost se mi to líbilo. Z ohlasů, když kapela dohrála, tak nejen u mě. Opravdu skvostná záležitost a myslím si, že si hlavní star večera nemohla vybrat lepší support, který by lidi líp naladil. Když to nyní cpu do sluchátek z nejmenovaného serveru, tak už to není úplně ono. Live to bylo daleko lepší, mělo to drive, koule, vzestupy, pády -opravdu velmi výživná muzika. A to jak víme, jsem hudebně jinde. Přesto má u mě kapela plný počet bodů a možná ještě nejmíň dva navíc.

Z mého hodnocení předkapely vyplývá, že jsem díky úvodu byl docela zvědavý, jak se předvede hlavní tahoun večera ANATHEMA. Tahoun říkám záměrně, neboť kapela skutečně přitáhla nemalý počet fans a klubík se celkem slušně zašpuntoval k nehnutí. Tedy alespoň u podia zaručeně. Když jsem si kapelu naposlouchával před koncertem, tak jsem měl drobnou obavu, jak to celé vyzní a zda to nespadne někam do nudné monotónosti.

Obava byla planá a zase to mělo super grády. Kapela šla do lidí nekompromisně a s neskutečným nasazením. Tahalo to po kopcích, vrcholech, padalo to k patřičně temným hlubinám, zpátky majestátně nahoru. Čím víc o tom píšu, tím víc mám dojem, že je to zbytečné a musí se to slyšet, protože v tomto případě skutečně slova nestačí. Asi se ze mě nestane zarytě skalní fanoušek kapely, ale příznivce ve mě mají po koncertě docela velkého. Opravdu to bylo super, super, super. Na klubové poměry měla kapela i velmi dobrý zvuk, který právě umožňoval dost čitelně vstřebávat předkládanou muziku a nebyla to jen zvuková chaotická koule. Můj názor, třeba to někdo slyšel jinak, ale já jsem si zvukové stránce docela šmáknul. Na „futurové“ poměry rozhodně, takže další plusovka pro kapelu.

Asi nyní těžko vylovím nějaký konkrétní song, který bych vytáhl na piedestal a hodnotil jej. Skutečně nejsem takový znalec tvorby, ale jak jsem řekl, bavilo mě to od začátku do konce. Když mluvím o jednotlivých skladbách, celkem by mě zajímalo, jestli je někdo z Vás schopen dát dohromady celej set list. A vyhlašuju i soutěž, sice zatím nevím o co, ale kdo by dal celej set list, nějak už se na něčem domluvíme. Směle do toho. Stejně tak do názorů na koncert. Za mě rozhodně stál za to. Co Vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Anathema přinesla lásku i zmar do brněnské Flédy

Anathema přinesla lásku i zmar do brněnské Flédy

Anathema, to je hurikán emocí dotýkající se lidského nitra. Tento pátek tato bristká kapela zavítala

Anathema tentokrát v Brně

Anathema tentokrát v Brně

ANATHEMA (uk) 10.04.2015, Brno – Fléda Po několika nezapomenutelných koncertech v Praze se britská kapela

Anathema navštíví Palác Akropolis.

Anathema navštíví Palác Akropolis.

ANATHEMA (uk) Special guest: Mother’s Cake (at) 03.10.2014, PRAHA – Palác Akropolis V půlce devadesátých let

Black Light Burns zářili ve Futuru

Black Light Burns zářili ve Futuru

čas: 7.2.2012 místo: Futurum Praha Tak koncertní sezóna se nám začíná úspěšně zase rozjíždět. Konečně.

Wes Borland (Limp Bizkit) s Black Light Burns 7. února ve Futuru

Wes Borland (Limp Bizkit) s Black Light Burns 7. února ve Futuru

    BLACK LIGHT BURNS (USA) / JAYCE LEWIS (UK)   07/02/2013, Praha – Futurum


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved