Hatebreed, Bleeding Through, Beautiful Cafillery v Abatonu

Hatebreed, Bleeding Through, Beautiful Cafillery v Abatonu

Venku byla pěkná kláda, hlavně těm, kdož hodinu, někteří možná i déle, čekali na otevření Abatonu. Americké duo Hatebreed – Bleeding Through, ale pořádně zatopili pod kotlem a po pár skladbách už bylo všem řádně horko, aneb circle pit, stage diving, hardcore, metal, klávesačka…

Zkrátka i to čekání venku v zimě se vyplatilo. Mnoho z příchozích bylo zaskočeno absencí All Shall Perish a přes to, že uvedená informace pronikla na internet již v předstihu, je pravdou, že na oficiálních webech pořadatelů a organizátorů mohlo být toto zdůrazněno trochu víc. Škoda, že tihle veselí kalifornští chlapíci nedorazili, mohl to být ještě větší randál! Ovšem nutno hned jedním dechem poznamenat, že na poslední chvíli oslovení Beatiful Cafillery se své úlohy kapely, která má celý večer otevřít, zhostili statečně a ze šance zahrát si na jednom pódiu s Hatebreed, která se pochopitelně nenaskýtá každý den, v danou chvíli zkusili vytěžit maximum. Sál v tu dobu zdaleka nebyl zaplněn tak jako v okamžicích následujících, ale jejich vystoupení bylo důstojným úvodem, i když samozřejmě Perish to zdaleka nebyli. No, však taky Žatec zdaleka není Kalifornie, že – Žatečáci prominou, my víme, že tam maj taky hezky :-)

S nástupem Bleeding Through bylo znát, že se přesouváme do vyšší ligy. Trochu delší zvučení bylo vyváženo parádním setem, který se pod kůži posluchačů dostával sice pozvolněji, ale o to hlouběji se dokázal zarýt a ve druhé půlce jejich vystoupení už jim všichni doslova žrali z ruky, a tak počáteční zájem přítomných pánů patřící hlavně Martě Peterson usilovně pařící za klávesama, v zápětí nahradil především zájem o hudbu samotnou. Bleeding Through jsou kapelou, která v poslední době spolu s dalšími americkými metalcorovými partami zažívá, jistě ne nezasloužený, rozmach, což je dáno jednak samotným umem muzikantů a schopností zaujmout, zároveň ale i bohatě podepřeno produkcí a několika chytrými tahy, jako je například hezká dívčina házející hlavou u kláves, o které se přece jen dost často spíše opírá, pro případ, že by se jí hlava zatočila. Vše ale výborně funguje a předchozí věta určitě nemá být nějakým shazováním toho, že hezká holka, chce dělat metal. Vystoupení Bleeding Through bylo naprosto profesionálně provedená práce, zároveň ale nepostrádající, a to je velmi důležité, kontakt s publikem, takže bylo nastoupeno to, co během svého setu Hatebreed dotáhli k dokonalosti, a sice propojení publika s vystupujícími a vytvoření jednoho velkýho mejdanu, kde jedni hrají, druzí skáčou a občas se navzájem potkají, poplácají po ramenou, popřípadě prohodí pár slov před tím, než skočí zpět na vztyčené ruce rozdováděného davu. Výborná práce a pro mě jednoznačně překvapní večera!

Samotné Hatebreed nebylo potřeba českému publiku nijak představovat. Ani tentokrát na nás tihle průkopníci hardcoru při svých cestách nezapomněli a hned od úvodních tónů do všech nasypali, co se do nich vešlo. Hrály se jak věci starší, tak i zářezy s posledního eponymního alba, odkud především klipovka In Ashes They Shall Reap bezvadně funguje i na živo. – tahle věta je samozřejmě už jen vycpávkou reportu, protože, ruku na srdce, která ze skladeb Hatebreed, které tohoto večera zazněly, by naživo nefungovala :-) – mezi nimi pak vyčnívala skladba Everyone Bleeds Now, rovněž z posledního počinu. Hatebreed zároveň pořizovali obrazový material pro nadcházející klip, takže publikum bylo o to víc motivováno k pořádnému výkonu. A skákalo se jako o život, jak na místě, tak i z podia a závěrečný hromadný stage dive jen potrhl celkovou náladu večera, obrovskou energii celého vystoupení téhle, dnes už legendy, i když nezúčastněnému pozorovateli by tento akt možná mohl připomenout tučňáky vrhající se z ledové kry do moře. Sečteno, podtrženo, – pořádnej krajíc pořádný muziky!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Rock Café přivítá Hatebreed

HATEBREED (usa) Support: BACKFIST (cze) Úterý 2. června 2015, Praha – Rock Café Zkraje června

With Full Force 2014

With Full Force 2014

datum: 4.-6.7.2014 místo: letiště Roitzschjora – Německo Jsou místa kam stačí přijet jednou a nikdy

Brutal Assault 2013 – sobota

Brutal Assault 2013 – sobota

Short summary in english comming soon… Záchodová legraxe s Gutalax, lezba po pódiové konstrukci Clawfinger,

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

Brutal Assault Festival 2013 již za měsíc!!!

07. – 10. srpna 2013, Vojenská pevnost Josefov – Jaroměř www.brutalassault.cz 18. ročník mezinárodního hudebního

XX. With Full Force 2013

XX. With Full Force 2013

datum: 27.6. – 30.6.2013 místo: Areál letiště Roitzschjora – Německo. Když slyším, že se něco


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved