Epic Industrialist tour – ďábelská továrna v Roxy

Epic Industrialist tour – ďábelská továrna v Roxy

Šestého prosince se do chladné Prahy přiřítila smršť v podobě projektu geniálního šílence Devina Townsenda a industriálních hvězd Fear Factory. Epic Industrialist tour, jehož název vznikl spojením názvů posledních dvou desek těchto interpretů, byl tahákem koncertního konce roku. Megahvězdám zdatně sekundovali Hentai Corporation.

Kvůli včasnému konci se musí včas i začít, proto to Hentai Corporation rozbalili už po šesté hodině. Pokud bychom mluvili o lehkém vychýlení příčetnosti, tak v tom mistr Škarohlíd za mikrofonem rozhodně nejede. Tohle je tak o pět stupňů těžší diagnóza a je dobře, že máme svobodu a v rámci terapie se může jedinec vybít třeba i na stagi. Hudebně mi sice první skladby přišly trochu nečitelné, ale zvukař se s tím záhy popasoval a kromě zajímavých hudebních kreací bylo i na co koukat. Za mě rozhodně dobře zvolené rozehřátí.

Po chvíli se na třech projekcích objevila jakási pizza ve tvaru bumerangu a velmi rychle plnící se sál pochopil, že Devin Townsend opět nelenil a mezi erupcemi songů a alb stihnul vybrat to nejúchylnější z youtube, přidat do těchto skvostů Ziltoida a pustit to do světa. Přestože se záhy po úvodním aplausu omluvil za hlasivkouvou indispozici a podal tedy zřejmě jen 90% výkonu, přesto nemělo vystoupení chybu. Opět nechyběly vtípky, skvělá komunikace s publikem nebo házení úsměvů a úšklebků na všechny strany. Z názvu turné je sice partné zaměření na posslední desku, ale byla by to věčná škoda, když toho Devin má tolik v rukávech. Proto jsem docela rád za vyvážený playlist: Supercrush!; More!; Truth; Om; Color Your World; Vampira; Lucky Animals; Juular; Graec a Deep Peace. Devin jako vždy odsunul kapelu do ústraní, kde každý z kolegů muzikantů dostal svůj prostor, ale veškerou pozornost včetně světel na sebe strhával tenhle charismatický Kanaďan. Setík utekl jako voda – samozřejmě za hodinku zábavy navíc bych byl radši, ale i tak perfektní zážitek.

Dvojhvězdné turné s Fear Factory byl výborný tah. Měl jsem pocit, že ve chvíli přestavby se přelila jedna část publika dopředu, druhá po Devinovi prchla do zadní části a kotel se rozjel nanovo. Jo, je pravda, že FF nejsou můj šálek kávy a proto nebudu ani zde objektivní, ale mám z jejich vystoupení smíšené pocity. Musí se nechat, že Fear Factory umí už pěkných pár let namíchat zajímavou muziku, přidat do ní industriální nádech a samply a pustit do do lidí s pořádnou vervou. Pro věrné a dlouholeté fanoušky byl taky velmi dobře namíchaný set sestávající jak z nových, tak i dvacet let starých kousků. Když trochu pomohli fanoušci, měla atmosféra pořádný koule. Ale když Burton zpívá melodicky, asi jako když mu při tom někdo zmíněné koule přivírá do svěráku, to už zážitek z některých songů kazí. Ale bez něk už by to jaksi nebyli Fear Factory, že…

Třeba takový jejich set na Brutal Assaultu 2010 mi už vyšuměl z makovice někam do prázdna, a proto jsem si subjektivně pány užil víc tady v klubíku. Navíc většina sálu se dobře bavila a skákající jsem potkal i vzadu na schodech a to se počítá, proto u mě spíš převládá pozitivní hodnocení. Jak jste to viděli vy?

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Fear Factory míří na ostravský Barrák i bratislavský Randal

  FEAR FACTORY (usa) ENDLESS (cze) 11.7. Ostrava – Barrák 13.7. Bratislava – Randal Kalifornské

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Hentai Corporation na Festivalu Malá Skála

Přijďte na festival, který je pořádaný pro radost! Letošní 2.ročník proběhne v soboru 26.července. Těší

Aerodrome 2014 – červen

Aerodrome 2014 – červen

místo: Praha – Výstaviště Incheba datum:17.6.2014 Záplava modrých plakátů s okřídleným logem festivalu, (jsou i

Zakk Wylde s B.L.S. rozsekal Roxy

Zakk Wylde s B.L.S. rozsekal Roxy

datum: 16.6.2014 místo: Praha – Roxy Jsou koncerty, kdy snad ani není potřeba propagace, ale

Náhradníky za Megadeth pro Aerodrome festival jsou Hentai Corporation.

Náhradníky za Megadeth pro Aerodrome festival jsou Hentai Corporation.

Poté, co Megadeth z důvodů smrti baskytaristova bratra odvolali v závěru minulého týdne svoji účast


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved