Zimní Masters of Rock 2009 se blíží

Zimní Masters of Rock 2009 se blíží

28.11.2009 13:00 ZLÍN, sportovní hala Euronics (dříve Novesta)

NAZARETH (UK), KREATOR (Ger), LEAVE´S EYES (Ger), HOUSE OF LORDS (USA), JORN LANDE (Nor), SIRENIA (Nor), VITACIT (CZ), ATROCITY (Ger), ELIS (Lie), STREAM OF PASSION (Nl/Mex)

5. ročník jednodenní zimní mutace největšího mezinárodního rockového open-air festivalu u nás!

5. ročník zimní variace velkolepého open-air festivalu MASTERS OF ROCK – ZIMNÍ MASTERS OF ROCK je tady! Celá dramaturgie je hotova, a tak už nezbývá, než se těšit a připravovat na cestu do ZLÍNA a jeho věhlasného rock/metalového svatostánku, sportovní haly Euronics (dříve Novesta). Brány haly i celého festivalu se otevírají v sobotu 28. listopadu ve 13 hodin!

Čeká nás opět super den s hvězdami oboru rock/metal, protože nám zahrají:

Nazareth

Legendární  britská rocková kapela NAZARETH. Jen oni dokáží ve svých rockových baladách vyzpívat emoce tak silně až mrazí. Kdo by neznal jejich kultovní „Love Hurts“. Nyní se jim na kontě skví další nová deska s názvem „The Newz“. Legenda šlape dál, takže se máme na co těšit!


Svůj pověstný  kotel přijíždějí rozdělat také kultovní němečtí thrasheři KREATOR, kteří  s sebou přivezou své zběsilé hordy chaosu a jistě nejen to!

Šestice LEAVE´S EYES s půvabnou Liv Kristine v čele zas představí své nové album „Njord“, se kterým se řadí mezi top kapely svého symfonického gothic-metalového žánru. Touto deskou kapela otevírá novou kapitolu legend severské mytologie. Vydáme se s nimi na zajímavou cestu za Vikingy a ke kořenům severských mýtů.

Americká hard rocková legenda HOUSE OF LORDS a hlavně její leader, Mr. James Christian vás pozvou do svého pohodově-rockového, majestátního království se svou aktuální deskou „Come To My Kingdom“.

Své umění  zde předvede také jeden z nejvýraznějších hlasů klasického metalu – JORN LANDE se svou kapelou JORN! Po svém úspěšném sólo debutu „Lonely Are The Brave“ je tento unikátní norský živel zpět s další deskou “Spirit Black“. Deska, která je něco jako crossover mezi „The Duke“ a právě „Lonely Are The Brave“ je plná silných songů, s ambicí stát se skutečnými hard rockovými klasikami, bude-li tomu tak ukáže čas a fanoušci. 72558__SireniaPromo

Norská  gothic-metalová SIRENIA představí novou desku „The 13th Floor. Jejich zvuk stojí na silných bicích a basech, podporovaných rytmickou kytarou, vše zahaleno do atmosférických kláves, okořeněných melancholickými houslemi a 12-cti strunnou kytarou. Vokály je klasickou směsí čisté ženské jemnosti a krásy Aylin s mužskými chrapláky. 31109_photo

Chystá  se také jeden z největších comebacků na české rockové scéně! Návrat legendy 80; let – kapely VITACIT! Jeden ze zakladatelů Vitacitu Pavel Kuře Hejč, společně s Luďkem Adámkem, který přišel do Vitacitu začátkem 80.let se rozhodli, že obnoví Vitacit 80. let. Impuls k tomuto kroku vzešel především od fanoušků, kteří chtějí slyšet skladby této metalové legendy v autentické podobě. A nakonec muzikanti sami si chtějí udělat radost a společně s fanoušky zavzpomínat na zlatou studnici českého speed metalu! Ke zlaté éře Vitacitu 80. let patří také zpěvák Láďa Křížek, který se postaví za mikrofon i na ZMOR!

V čele kapely ATROCITY stojí mistr Alexander Krull, který kapelu kterou založil v roce 1985 a jejímž základním znakem je originalita a nápaditost. Každé album kapely má svůj styl a atmosféru. V roce 1997 vydala kapela desku „Werk 80“ na které transformovala klasické popové hity 80´let do Atrocity metalového hávu a sklidila tak ohromný úspěch. Nedávno nastal čas na vydání desky „Werk 80´II“, máme se na co těšit!

Své zbrusu nové album s názvem „Catharsis“ představí také Lichtenštejnská kapela ELIS, založená pod názvem Erben Der Schöpfung v roce 2001. Kapela patří již od svého úspěšného debutu „Twilight“ do ranku srdceryvného gothic-metalu. Slibně rozjetou kariéru na čas přibrzdila tragická smrt frontmanky Sabine Duenser, nicméně právě na její památku a jako její odkaz kapela s novou zpěvačkou pokračuje dál.

Gothic-metalovou scénu zastupuje i kapela STREAM OF PASSION, která si získala pozornost mnoha fanoušků žánru již svým debutem „Embrace The Storm“ v roce 2005. V čele stojí zpěvačka a houslistka mexického původu Marcela Bovio, která je obklopená talentovanými holandskými hudebníky. Na kontě mají nyní nové songy, plné energie a jsou připravení vás svou novou deskou „The Flame Within“ vtáhnout do plamenů své vnitřní vášně.

Program ZMOR 2009:

13:00 otevření sportovní haly

13:35 – 14:05  Stream Of Passion (Nl)

14:20 – 14:50  Elis (Lie)

15:05 – 15:45  Atrocity (Ger)

16:00 – 16:45  Vitacit (CZ)

17:05 – 17:50  Sirenia (Nor)

18:10 – 19:00  House Of Lords (USA)

19:20 – 20:10  Leaves´Eyes (Ger/Nor)

20:40 – 21:30  JORN (Nor)

22:00 – 23:15  Kreator (Ger)

23:45 – 01:00  NAZARETH (UK)

A to není všechno! K festivalu již tradičně patří samozřejmě také spousta doprovodných akcí:

 • oficiální představení prvních potvrzených kapel letního MASTERS OF ROCK 2010 (15. – 18. 7. 2010 areál likérky R. Jelínek VIZOVICE) a slavnostní zahájení předprodeje vstupenek za super zaváděcí cenu, platnou pouze 28.11. v hale Euronics pro návštěvníky ZMOR!
 • Velké  překvapení! Představení nového evropského letního festivalu, který se bude konat v roce 2010 také poprvé v ČR – METALFEST open air 2010 v termínu 21. – 23. 5. 2010 v PLZNI, amfiteátr Lochotín a zahájení prodeje vstupenek za super zaváděcí cenu, která bude platit rovněž pouze v den ZMOR v hale Euronics.
 • super nabídka pro návštěvníky ZMOR – při zakoupení  vstupenek na oba zmíněné festivaly (MOR + Metalfest 2010) najednou – obdrží dárek – DVD Masters Of Rock 2008 zdarma!
 • na ZMOR bude také první den v prodeji DVD MASTERS OF ROCK 2009 s rekordně největším počtem skladeb účinkujících letos na festivalu, nově zpracované ve formátu 16:9! K natáčení se používalo více kamer, míchání zvuku připomínkovaly kapely. 2 písně Rage z našeho DVD se navíc objeví jako bonus nového studiového alba Rage, které vychází v únoru příštího roku. Na DVD z letošního „Masters“ je více jak 2 hodiny hudebního materiálu. Zde je kompletní seznam skladeb a rozhovorů.

Skladby:

EDGUY – Dear or Rock, Speedhoven

  RAGE –  Set this World on Fire, All I Want, Soundchaser

EUROPE – Last Look at Eden

STRATOVARIUS – Deep Unknown, Winter Skies

KORPIKLAANI – Vodka

DEATHSTARS – Blood Stains Blondes

SHAMAN – Here I Am, Tribal by Blood

AXXIS – Tales of Glory Island

TIAMAT – Until The Hellhounds Sleep Again

VOIVOD – Tribal Convictions

THE SORROW – Day of the Lord

CRUCIFIED BARBARA – My Heart is Black

LEGION OF THE DAMNED – Sons of the Jackal

AUDREY HORNE – Threshold

FLERET – Ovečky

Rozhovory:

  Nightwish, Blind Guardian, Edguy, Rage, Europe, Stratovarius, Korpiklaani, Shaman, Dragonforce, Voivod, Fleret

 • DVD + CD „Annihilator – Live at Masters Of Rock“ v prodeji na ZMOR!

  Ano, vůbec poprvé, v sedmileté historii festivalu, obíhá naší zeměkouli kompletní koncert natočený na „Masters“. DVD nese název „Annihilator – Live on Masters of Rock“! Kanadská trashmetalová legenda vydala toto DVD 2. listopadu tohoto roku!

 • Velký výběr merchandisingu účinkujících kapel a festivalového zboží Masters Of Rock.
 • vytápěná  velkokapacitní hospoda R. Jelínek v prostoru mezi halou Euronics a Zimním Stadionem. jejíž součástí bude i výstava nejpovedenějších fotografií z letního Masters Of Rock 2009!
 • Zvýhodněné  ubytování pro návštěvníky Zimního Masters Of Rock na vybraných hotelech ve Zlíně! Jedná se o hotely Moskva (asi 200m od haly), Hotel Garni (hned vedle hotelu Moskva), Hotel Lázně Kostelec, Hotel Saloon (v centru Zlína), ubytovna Saloon (centrum města) a ubytovna Pozimos (cca 5 min. chůze od haly). Zvýhodněné ceny budou platné po předložení platné vstupenky na Zimní Masters Of Rock festival, nebo s platnou páskou na ruce!
 • Šatna pro diváky v rohu haly a bohaté občerstvení po celý den opět zajištěno!
 • Velká  After Party – Masters Of Rock Café ZLÍN – Čepkov – projekce DVD Masters Of Rock 2009 a dalších hudebních DVD! Masters Of Rock Café bude otevřeno od 21:00 do 04:00 hod.
 • Fotografování  amatérskými fotoaparáty povoleno!
 • Festival ZMOR bude mít poprvé i charitativní rozměr a Pragokoncert společně  se svými sponzory bude věnovat část výdělku na pomoc společnosti Handicap Zlín, která poskytuje sociální služby zdravotně postiženým občanům v tomto regionu.

Co dodat? Program festivalu ZIMNÍ MASTERS OF ROCK je maximálně nabitý a nezbývá, než se těšit na další zimní dávku metalové energie, která rozhodně a silou sobě vlastní roztříští všechny ledové kry zimy v našich žilách!

28.11. 2009 od 14:00 hod. sportovní hala Euronics ZLÍN – 5. ročník festivalu ZIMNÍ MASTERS OF ROCK!

Vstupenky jsou k dostání v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketportal (i na Slovensku) a Ticketstream, na baru v Masters Of Rock Café ve Zlíně na Čepkově u pořádající agentury Pragokoncert na tel: 577 432 420 či 777 701 591, na e-mailu: dupalova@pragokoncert.com a na stránkách www.mastersofrock.cz na dobírku a ve všech obvyklých moravských předprodejích.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Zimní Masters of Rock – kompletní program.

Zimní Masters of Rock – kompletní program.

    23. 11. 2013, 12:40 – ZLÍN, Zimní stadion Luďka Čajky   9. ročník ZIMNÍ

Zimní Masters of Rock 2013.

Zimní Masters of Rock 2013.

  IX. ročník ZIMNÍ verze největšího mezinárodního rockového open-air festivalu u nás, Masters of Rock,

Zimní Masters of Rock 2009

Zimní Masters of Rock 2009

Zimní mutace věhlasného festivalu se již stala tradicí počátku tohoto menšími milovaného, staršími spíše nenáviděného

Zimní Masters of Rock potvrzuje další kapely

Zimní Masters of Rock potvrzuje další kapely

Turné  5 kapel „Beauty and the Beast“ na ZMOR! 28.11.2009 13:00 ZLÍN, sportovní hala Euronics

Zimní Masters of Rock 2008

Zimní Masters of Rock 2008

Hala Novesta Zlín 29.11.2008 Opět nám pořadatelé našeho mega open- air festivalu přidali ještě jeden


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved