Zimní Colours of Ostrava

První ročník zimního hudebního festivalu Colours of Ostrava se konal 26. – 27. ledna 2007 v Kulturním domě Vítkovice. Prostory určené pro vystupování byli především společenský sál a divadelní sál. Ve vstupní hale se v průběhu večera konaly workshopy, které byly zaměřené na Flamenco a břišní tance. K dispozici byl také kinosál, kde měli návštěvníci možnost shlédnout tři filmy.

První den, pátek 26.1., neoficiálně otevřeli festival vítězové setkání kytaristů: 4 Dohody a 3 tuny. Oficiálně se festival začal a vystoupením kapely Al Yaman, která nabízela směs elektronickém hudby ve spojení s lidovými písněmi z Jemenu a novými hudebními prvky. Zpěvačka Ashwaq Abdulla Kulaib vnesla do svého zpěvu jak příběhy z duchovního světa, tak i své vlastní příběhy. Pro příznivce folku byl k dispozici koncert irské kapely The Hons, která zahrála tradiční irskou hudbu v zastoupení benja, kytary, akordeonu a basy. Ve společenském sále se připravovala bosenská skupina Dubioza Kolektiv. Jejich tvorba, mix bosenského folklóru a hardcoru, reggae a hiphopu, pozitivně naladila publikum a roztančila ho. Rozhodně zajímavý byl koncert francouzů Sergent Pépére se směsí cikánské, balkánské a orientální hudby, která byla okořeněná cirkusovou atmosférou. První den ukončila festival česka kapela Evolution Dejavu, která byla v roce 2004 vyhlášena jako objev festivalu Colours of Ostrava. Tato kapela v podaní elektrické a basové kytary, sitar a nejrůznějších netradičních nástrojů roztančila naposledy publikum.

Den druhý, sobota 27.1.. Už od samého začátku festivalu bylo vidět, že sobota bude mít větší návštěvnost než pátek. První vystoupil na scéně Tomáš Kočko & Orchestr ze svoji typickou melodií beskydských horalů. Ve společenském sále předvedla své umění úspěšná romská kapela Terne Čhave se svojí oduševnělou živelnou muzikou. V divadelním sále zahrála Krnovská kapela Bratři Orfové, kteří zahráli návštěvníkům pár skladeb ze své tvorby. Na příležitost představit se čekala srbská kapela Boban i Marko Markoviæ Orkestar, složení vedené otcem a synem. Předvedli pravou balkánskou hudbu v podáni dechových nástrojů. Poslední kapelou večera byl český Traband, který rozhodně potěšil řadu diváku a překvapil svými hudebními nástroji jako harmónium. Na závěr večera vystoupil nejdále žijící host, americký hip-hoper Afu-Ra. Jeho hiphop se snažil oslovit co největši část publika, ale v Ostravě se mu to asi nepovedlo. V sále bylo přibližně šedesát lidi, z čehož byl i on sám překvapen, ale bravurně to ustál a bavil aspoň tu malou část publika. Jako předešlí den, tak i v sobotu byli ve vstupní hale workshopy Salsy, Flamenca a břišních tanců.

První ročník zimních Colours of Ostrava asi čekal větší návštěvnost. Možná byla na vině nedostatečná reklama ze strany pořadatelů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava přivítá v červenci 2012 jednu z nejvěhlasnějších a nejvlivnějších

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Mezinárodní festival Colours of Ostrava, který se koná od 12. do 15. července 2012, si

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Výjimečný hudební zážitek čeká návštěvníky příštího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který se

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

V úterý 1. listopadu začíná předprodej čtyřdenních vstupenek na další ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Zpěvačka Andreya Triana, jejíž sametový hlas je přirovnáván k Lauryn Hill nebo Cassandře Wilson, se vrátí


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved