Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Novinky v organizaci festivalu Colours Of Ostrava

Mezinárodní festival Colours of Ostrava, který se koná od 12. do 15. července 2012, si přichystal před Vánoci několik velkých novinek:

Příští rok v Ostravě vystoupí přední světová rockově-psychedelická formace The Flaming Lips, která je kromě dalších ocenění držitelem tří Grammy a dle magazínu Q jedna z padesáti skupin, které musíte vidět, než zemřete. „Jakmile jsem viděla jejich úžasný koncert plný bizarních kostýmů, balónů a projekcí loni na festivalu Primavera Sound, okamžitě jsem se rozhodla, že tento famózní koncert musí také vidět návštěvníci našeho festivalu,“ říká ředitelka Zlata Holušová.

Příští ročník Colours proběhne v Ostravě na novém, lepším a unikátnějším, místě – v Dolní oblasti Vítkovice. Tento evropsky památkově chráněný areál bývalého dolu, železáren a hutí se nyní před očima mění díky stejnojmennému zájmovému sdružení na výjimečné vzdělávací, kulturní a společenské centrum s celoročním provozem. „Nové místo nabídne kromě venkovních i vnitřních scén oproti původnímu areálu řadu praktických výhod, po kterých volali naši návštěvníci – například větší prostor pro návštěvníky, zázemí, hygienu i stanové městečko, vlastní parkoviště a řadu dalších. Festival navíc ale získá na další unikátnosti. Dolní oblast Vítkovice fascinuje svojí industriální krásou, hudba i diváci se dostanou do takového prostředí, které nikdo jiný u nás nemá,“ říká Zlata Holušová a hned dodává: „Změna místa nebude mít vliv na to, proč lidé na Colours rádi jezdí – pestrost, šíře a kvalita programu, velké množství nejrůznějších scén a zároveň pohoda v areálu – možnost odpočívat na trávě, schovat se pod stromy, tančit i vzít s sebou malé děti.“ „Jsme moc rádi, že festival takového věhlasu bude právě u nás v Dolní oblasti Vítkovic. Je to důkazem, že Dolní oblast již teď přitahuje ty nejvýznamnější aktivity v regionu. V době festivalu bude zpřístupněna naučná trasa na Vysoké peci č. 1, část programu se bude odehrávat také v VI. energetické ústředně a Plynojemu. Příprava festivalového areálu si vyžádá přibližně 20 miliónů korun, které budou uhrazeny z provozních prostředků našeho sdružení a společnosti Vítkovice, přičemž očekáváme pomoc našich významných členů a partnerů,“ uvádí Petr Koudela, ředitel sdružení Dolní oblast Vítkovice. Festival se tak ocitne mezi neznámějšími ostravskými kulisami. K hlavním výhodám nového areálu patří například větší prostor u obou hlavních venkovních scén, větší stanové městečko opět v zeleni s možností parkování, druhé vlastní parkoviště pro návštěvníky, více prostoru pro zkvalitnění služeb a hygieny, všechny scény se budou nacházet v jednom areálu a odpadne nutnost přecházení mezi oběma hlavními areály. „Festival získá na vzdušnosti, lidé se nebudou tlačit. Zároveň ale není naším cílem udělat z Colours megalomanskou přehlídku, kde by se ztrácel původní duch. Areál na Černé louce i hradě máme moc rádi, ale v Dolní oblasti vidíme pro návštěvníky více výhod,“ uzavírá Zlata Holušová.

Do roku 2012 vstoupí Colours s novým vizuálem. Nové prostředí si vyžádalo i obnovu vizuálního pojetí festivalu. Určitá syrovost technické památky Dolní oblasti Vítkovic a multikulturnost festivalu inspirovaly tvůrce k pořádně ostrému kontrastu. Barevné stříkance, jako stěžejní motiv roku 2012, logicky vycházejí ze samotného názvu Colours čili barvy. Typograficky stylizovaný název „Colours“ je pak doslova nabitý radikálními a výraznými barvami. Nový Colours vizuál zároveň nechává návštěvníkům obrovský prostor pro jejich vlastní fantazii a pojetí toho, jak se správně cítit „colours-barevný“. „Barevná „colours“ nálada musí dýchnout z  každého našeho plakátu. A na každém návštěvníkovi musí zůstat aspoň kapka z barevného stříkance,“ říká autor návrhu Václa Žila z ostravské agentury IanDerson Advertising, která se v tomto roce chopila nelehkého úkolu obléknout Colours do nového hávu, spoluautorem je i další grafik zmíněné agentury Petr Pačka.

Předprodej čtyřdenních vstupenek na Colours of Ostrava 2012 probíhá od 1. listopadu. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro, v e-shopu na www.colours.cz a v kamenné prodejně Oriental v Ostravě. Cena 1.190 Kč v první vlně platí pro prvních 4.000 kusů, časově však nejdéle do 9. prosince 2011, cena vstupenky 1.390 Kč v druhé vlně bude platit pro dalších 5.000 ks nebo nejdéle do 31. ledna 2012. Festival nabídne příští rok během čtyř dní na 10 scénách přes 150 kapel, DJs, filmů, diskusí, workshopů či divadel včetně největších hvězd světové hudby. Prvním oznámeným vystoupením je společný koncert Kronos Quartet, Kimmo Pohjonena a Samuli Kosminena.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Islandská zpěvačka Björk hlavní hvězdou Colours of Ostrava 2012

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava přivítá v červenci 2012 jednu z nejvěhlasnějších a nejvlivnějších

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Festival Colours of Ostrava prozrazuje první jména

Výjimečný hudební zážitek čeká návštěvníky příštího ročníku mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který se

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

Colours of Ostrava zahajuje 1. listopadu předprodej vstupenek

V úterý 1. listopadu začíná předprodej čtyřdenních vstupenek na další ročník mezinárodního hudebního festivalu Colours

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Andreya Triana zahraje na Colours of Ostrava

Zpěvačka Andreya Triana, jejíž sametový hlas je přirovnáván k Lauryn Hill nebo Cassandře Wilson, se vrátí

Colours of Ostrava rozproudí dechovky: Fanfare Ciocarlia a Boban i Marko Marković Orkestar

Colours of Ostrava rozproudí dechovky: Fanfare Ciocarlia a Boban i Marko Marković Orkestar

Jubilejní ročník festivalu Colours of Ostrava zahájí 14. července unikátní hudební souboj Balkan Brass Battle: na


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved