Vader opět na československém turné

První prosincový víkend v Olomouci a v Praze a poslední předvánoční neděli ve slovenské Nitře zažijí zasvěcení fanoušci death metalový rituál v podání východních králů daného žánru, polských VADER.

V našich zemích je Vader jednou z nejprověřenějších death metalových formací vůbec a jak to tak v případě kvalitních kapel bývá, čím víc zde skupina hraje, tím hlubší kořeny zapouští a tím více fanoušků strhává na svou stranu. Na novince „Impressions in Blood“ se Vader museli vyrovnat s tragickou smrtí svého bubeníka Docenta, jež byl nahrazen mladým talentem Darayem, který za bicí soupravou předvádí opět kousky neslýchané, stejně tak jako Docent, jež byl jednou ze základních ikon mezi death metalovými bubeníky. Vader přijíždějí s novou deskou, která ukázala kapelu v ještě extrémnějším hávu, než jsme byli doposud zvyklí. Rychlost nového alba je nedostižitelná a chvilkami dá vzpomenout na americké formace typu Hate Eternal. Dle frontmana Petra se jedná jen o první vykročení na nové cestě a nový skladatelský potenciál se prý bude ještě dále rozvíjet. Rozhodně je potřeba zdůraznit, že Vader patří mezi skupiny, které si svůj kultovní statut plně zaslouží a kvalitou své práce se stále posouvají výš a výš k pomyslnému metalovému Olympu, což se přirozeně týká i kvality jejich živých vystoupení. V prosinci tedy máte znovu možnost poznat jaké to je vidět Vader naživo.

Role předskokanů na svá bedra vzaly 2 domácí formace… Jako první předkapela se představí slovenští PATHOLOGY STENCH, mající na svém kontě 3 CD pod hlavičkou Shindy Productions, přičemž poslední zásek „Nezpyred“, patří mezi ty nejpovedenější. Kapela produkuje brutální death metal a samozřejmě patří k nejužší slovenské špičce daného žánru. Po téměř roční pauze vyráží kapela opět na klubová pódia.

Úvodní kapelou večera pak budou novicové na české grindové scéně, pražští UPRISE. Prověření muzikanti z kapel Alination Mental, Contrastic, Intervalle Bizzare či Ahumado Granujo dali dohromady právě tuto partu a pokud máte rádi grind core ve stylu Terrorizer či Brutal Truth se špetkou death metalu, tak by vám Uprise rozhodně měli přijít k chuti. Novinkové MCD vyšlo také pod hlavičkou Shindy Productions.

Koncerty začínají úderem 19. hodiny na všech zastávkách. V Nitře navíc vystoupí španělští deathmetalisté AVULSED na svém exkluzivním Slovenském koncertě.Lístky jsou k dostání v běžných předprodejích Shindy Productions nebo na www.ticketpro.cz, www.ticketportal.cz či na www.ticketstream.cz .

Související linky:

Vader – http://www.vader.pl

Pathology Stench – http://www.pathologystench.sk

Uprise – http://www.bandzone.cz/uprise

Shindy Productions – http://www.shindy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Do Brna míří legendární Venom Inc. a Vader

Venom Inc. (UK), Vader (PL), Divine Chaos (UK), Zompok (USA) 16. 10. 2015 od 20:00

Smrtící zářez od Vader na Chmelnici.

Smrtící zářez od Vader na Chmelnici.

datum: 13.12.2012 místo: Nová Chmelnice – Praha Nechme úvod úvodem a jdu rovnou ke krátkým

Vader a Hypnos zválcují předvánoční republiku.

Vader a Hypnos zválcují předvánoční republiku.

Obscure promotion doporučuje: Zapomeňte na předvánoční běsnění na některém z česko-slovenských koncertů deathmetalových legend VADER (pol)

Metalfest Open Air 2012

Metalfest Open Air 2012

místo: Amfiteátr Lochotín – Plzeň čas: 8.-10.6.2012 Rok se s rokem sešel a začíná nám

Brutal Assault 2011

Brutal Assault 2011

Druhý víkend v srpnu je zapsán v kalendářích metalistů už na několik let dopředu. Do josefovské pevnosti


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved