U.K. Subs a TV Smith se do Prahy přihrnou jak velká voda

U.K. Subs a TV Smith se do Prahy přihrnou jak velká voda

Je to k nevíře, ale rok 2010 nakousnul pátou dekádu existence punkových velikánů U.K.Subs. Vznikli inspirovaní kapelou The Damned – dnes žijící legenda Charlie Harper založil the Subs na troskách své staré R&B kapely The Marauders koncem roku 1976.

Začínali jako The Subversives, pak jméno zkrátili na The Subs a nakonec na U.K.Subs, s prvním jménem podle singlu Sex Pistols Anarchy In The U.K.

V říjnu 1977 se k Charliemu přidal Garratt na kytaru a dvojice Harper/Garratt pak vytvořila klasické songy kapely. V letech 1977 a 1978 kapela hrála po Londýně, kde se dalo, včetně klubu Roxy. Tehdy si vytvořili oddané a početné publikum. První nahrávkou se stalo Farewell To The Roxy LP.

John Peel byl jimi nadšen a navrhl jim financování jejich prvního singlu. City Records vydali C.I.D, v září 1978 a skladba se hned stala obrovským indie hitem. V následujících letech se stali konzistentní a úspěšnou kapelou s celou řadou skvělých písniček: 1979-81 (Stranglehold, Tomorrows Girls, She’s Not There, Warhead, Teenage, Party In Paris and Keep On Running). Dvě alba U.K. Subs se dostala do Top 10 v Británii (Brand New Age a Crash Course) a dodnes neúnavně koncertují.

V roce 2010 vydali album ‚W‚. Steve Lamacq a jeho BBC 6music show udělila U.K. Subs ocenění Nejrespektovanějších punkových ikon a první cenu v 2010 Punk World Cup.

V roce 2011 vychází netrpělivě očekávané album WORK IN PROGRESS na labelu Captain Oi! Records. Hudební kritika nešetří chválou!

Jako staré víno – U.K. Subs s věkem zrají a získávají na kvalitě.

TV Smith se proslavil v první vlně britského punk rocku jako zpěvák a autor písniček kapely Adverts, kteří po sérii vystoupení v klubu Roxy v Londýně v roce 1977 dosáhli kultovního úspěchu s písničkou u labelu Stiff Records „One Chord Wonders.“ Jejich další pecka „Gary Gilmore’s Eyes“ je vynesla do anglických hitparád.

Následoval další singl „Not Time To Be 21„, který také bodoval v žebříčcích a kapela strávila zbytek roku na turné, včetně vystoupení s další punkovou veličinou The Damned a Iggy Popem. Debutové album z roku 1978, „Crossing the Red Sea with the Adverts“ se v týdnu svého vydání dostalo do hitparád a je dnes již považováno za klasiku té doby.

The Adverts vydali další album „Cast Of Thousands,“ které vyšlo před jejich rozpadem v roce 1979. Kritika tehdy desku nemilosrdně popravila, ale o mnoho let později časopis Mojo obdivně popisuje album jako „dávno ztracené punkové album, které se vyrovná ‚London Calling“ od The Clash“.

TV se pak vydal na šňůru s TV Smith’s Explorers, kteří zabodovali se singlem „Tomahawk Cruise.“ Když se kapela rozpadla, strávil nějakou dobu mimo veřejné hudební dění a koncertování – psal a skládal, mimo jiné skladbu „Lord’s Prayer“ pro Lords Of The New Church. Naživo začal opět vystupovat koncem osmdesátých let se svou kapelou Cheap, než se úplně osamostatnil v roce

1992 a vydal akustickou desku „March of the Giants“ na labelu Cooking Vinyl.

V devadesátých letech TV neúnavně kopncertoval po Evropě a vydal další dvě sólová alba – v roce 1995 „Immortal Rich“ – to vyšlo ve Státech na značce, kterou vlastní jeho dlouholetý fanoušek Henry Rollins – a v roce 1999 „Generation Y.“ V roce 2001 mu jako doprovodná kapela zahráli Die Toten Hosen na albu „Useless,“ na kterém v nové podobě zazněly skladby jeho kariéry a které se stalo jeho nejprodávanější deskou od dob The Adverts.

V roce 2002 vyšla na internetu skladba „Not In My Name“ , která reagovala na invazi do Iráku a kterou si stáhlo 7 000 uživatelů. TV nadále vydává desky – „Not A Bad Day“ (2003) a „Misinformation Overload“ (2006).

V roce 2007, v roce 30. výročí založení The Adverts, sestavil TV kapelu The Bored Teenagers a na vyprodaném koncertě v klubu 100 v Londýně zahráli „Crossing The Red Sea With The Adverts„. Záznam vyšel na CD a DVD.

Nové studiové album „In The Arms Of My Enemy“ vyšlo na labelu Boss Tuneage v roce 2008 a dostalo se mu velice příznivých recenzí:

Tohohle starého pankáče bychom měli obejmout, oslavovat a zařadit na seznam povinného poslechu všech hudebních fanoušků. Album ‚In The Arms Of My Enemy‘ není jen kolekce písniček, ale nádherně zachycuje atmosféru a náladu národa. Deska je naprostým triumfem citlivých písniček, do které dal autor srdce.“ Sonic Dice

Ofiko zatraceně dobrá věc!.“ Subba-culcha

Skvělé punkové album,“ Pennyblack

V současnosti je TV na turné a získává další fanoušky. Hraje stovku koncertů každý rok v různých zemích – USA, Austráli, Německu, Švýcarsku, Španělsku, Itálii, Norsku, Finsku,Polsku, České republice a samozřejmě v Británii, kde hrál před Dead Men Walking a Toy Dolls. Z koncertních turné vydal dvě knihy zápisků a vzpomínek Arima: Volume One,“Getting There,“ a Volume Two, „How To Feel Human.“

UK Subs a TV Smith to rozjedou v Lucerna Music Baru. Do Prahy se přihrnou jak velká voda 21.února 2012 od 20:00.

Vstupenky za 300,- Kč + poplatky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal, v pokladně Lucerna Music Baru bez poplatku. Na místě v den koncertu pak za 350,- Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Punkové legendy UK Subs spolu s TV Smith mají v únoru zamířeno do Futurum Music Baru.

D Smack U Promotion a Futurum Music Bar uvádějí UK Subs (UK) + support: TV

Festival Mighty Sounds má první sadu zahraničních kapel

Festival Mighty Sounds má první sadu zahraničních kapel

  Největší současné hvězdy punku, hardcoru, ska, rock’n’rollu, reggae, punkrocku a příbuzných žánrů, stejně jako


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved