Festival Mighty Sounds má první sadu zahraničních kapel

Festival Mighty Sounds má první sadu zahraničních kapel

 

Největší současné hvězdy punku, hardcoru, ska, rock’n’rollu, reggae, punkrocku a příbuzných žánrů, stejně jako legendy a výběr toho nejlepšího na české scéně – to bude i příští rok v červenci znamenat festival Mighty Sounds. Devátý ročník odstartuje 19. července a skončí 21. července 2013 na Letišti Čápův dvůr v Táboře.

Na seznam pro rok 2013 přibývají kapely, naposledy britská punková klasika U.K. Subs, králové rockabilly Mad Sin z Německa nebo kanadští rock‘n’rolloví The Creepshow s novou zpěvačkou. Kromě programu, který se rychle rozrůstá, pořadatelé připravili na devátý ročník vylepšení pro návštěvníky v podobě předprodeje do hlídaného stanového městečka nebo parking campu. Ještě před příchodem léta pak organizátoři potěší všechny fanoušky ska-punku, a to koncertem španělských Ska-P, kteří vystoupí 20. dubna 2013 v hale HC Sparta v Praze.

Vstupenky na festival je do konce roku možné nakoupit za pouhých 790,- Kč včetně všech poplatků, od 1. ledna 2013 se cena zvyšuje na 890,- Kč. Předprodej probíhá jak přes stránky festivalu, tak přes sítě Ticketportal, Eventim a Ticketpro.

Více informací o festivalu i o samostatném koncertě Ska-P najdete na www.mightysounds.cz.

*MIGHTY SOUNDS 2013, vol. 9*

to nejlepší z rock´n´rollu, punku, reggae, hc, ska a rockabilly

19. – 21. července 2013

Tábor, Letiště Čápův Dvůr

www.mightysounds.cz

Biografie vybraných kapel:

U.K. Subs (UK)

Existuje mnoho kapel, které se po delší době působení stanou vyčpělými revivaly, což ovšem v případě U.K. Subs neplatí. Tahle legenda má i po pětatřiceti letech existence punku pořád co říct. Kapelu založil v roce 1976 Charlie Harper inspirován jen o malinko staršími kolegy Damned a tehdější punkovou vlnou. Kapelu původně pojmenoval The Subs, nakonec se ale přesmyčkou slov názvu prvního kultovního singlu Sex Pistols Anarchy in the UK dostal k současnému názvu U.K. Subs.

Jenom vyjmenování názvů alb téhle kapely by vydalo na román. Těch totiž U.K. Subs za svoji bezmála čtyřicetiletou historii vydali dvaadvacet a jedou pěkně podle abecedy. Pro pořádek: první, Another Kind Of Blues, vyšlo v roce 1977 a zatím poslední, Work in Progress, se objevilo před dvěma lety. Poměrně zajímavý je fakt, že kapelou prošlo více jak sedmdesát členů. Když k tomu přičteme něco kolem třiceti singlů a na třicet různých živých nahrávek, reedicí a podobně, dostáváme se do oblasti rekordů. U.K. Subs jsou dnes již ctěnou klasikou punku “77”, tedy první britské vlny, které nechybí energie a melodičnost.

http://www.uksubs.co.uk

Mad Sin (DE)

Mad Sin slaví na psychobilly scéně již 25 let, tedy čtvrt století existence. Kapelu založil berlínský mazák Koefte. Kapela brzy svým psychobilly s výraznými výlety do punku, country, ale i metalu začala promlouvat k široké veřejnosti od Evropy přes USA až po Japonsko – a není se čemu divit.

Stylová kapela, perfektně zahraný rock’n’roll, cvakání kontrabasu, elvisovské sestřihy, hororové texty i vzezření jsou stručnou charakteristikou skupiny, kterou rozhodně na poli psychobilly nelze přehlédnout. Na svém kontě mají jedenáct alb, na nichž se objevila celá řada žánrových kolegů, například Lars Frederiksen z Rancid. Mad Sin naposledy vystoupili na Mighty Sounds v roce 2010 a po třech letech se tedy vrací se svojí parádní hororově ohnivou show.

http://www.madsin.de

The Creepshow (CA)

I když The Creepshow na Mighty Sounds nebudou nováčky, o premiéru se na devátém ročníku postará zbrusu nová zpěvačka Kenda „Twisted“ Legaspi. Křehká Sarah „Sin“ dala přednost sólovým projektům; již třetí zpěvačka v řadě, Kenda, se však svého postu ujala s grácií. The Creepshow pokračují v plné parádě.

Jak sami říkají, vzešli ze špinavých zapadlých ulic a barů Toronta v roce 2005. Navzdory krátké historii se však těší velké popularitě. Hudebně se dají jen velmi těžko definovat a do jednotné žánrové škatulky se vám je vměstnat nepodaří. Už jen fakt, že mají klávesy, je poměrně vymezuje oproti běžným rockabilly kapelám. Kombinují rock’n’roll, punkrock, zabrousí do psychobilly, ale jasnou nálepku jim dát zkrátka nemůžete. Na svém kontě mají alba Sell Your Soul, Run For Your Life a zatím poslední They All Fall Down. Momentálně však chystají zbrusu novou desku a představí ji na Mighty Sounds v červenci 2013.

http://www.thecreepshow.ca

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Festival Mighty Sounds plní line-up už před koncem roku

Festival Mighty Sounds plní line-up už před koncem roku

Pořádnou porci žánrových jmen do programu ohlásili ještě před koncem roku pořadatelé festivalu Mighty Sounds.

Festival Mighty Sounds spustil předprodej, prvních 1000 lístků prodal během jednoho dne

Festival Mighty Sounds spustil předprodej na svůj 12. ročník. Ten se uskuteční 22. – 24.

Zákon, který bere hygienikům pravomoc pokutovat hudební festivaly, byl schválen

Zákon, který bere hygienikům pravomoc pokutovat hudební festivaly, byl schválen

V Praze dne 1. října 2015 Festival Mighty Sounds a spolu s ním i ostatní akce, které

Festival Mighty Sounds startuje už v pátek

Festival Mighty Sounds startuje už v pátek

Výjimečný žánrový festival Mighty Sounds začíná už tento pátek 3. července. Až do neděle 5.

ohlašuje kompletní line-up

ohlašuje kompletní line-up

Mighty Sounds odhaluje kompletní line-up, je nabitý špičkovou žánrovou hudbou V Praze dne 17. června 2015


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved