Therion, Grave Digger, Sabaton

V pondělí dne 12. února si většina fanoušků prodloužila víkend a vydala se do Abatonu. Malá desinformace způsobila, že někteří fanoušci přicházeli na devatenáctou hodinu, i když začátek byl již od osmnácté hodiny. Musím se přiznat, že jsem nebyla výjimkou.

Naštěstí, díky akreditaci jsem neřešila problém, který měla většina fanoušků a to nedostatek vstupenek. Staly se i případy, že lidé ze Slovenska vážili takovou dálku, aniž by si předem zajednali lístky, a splakali nad malou kapacitou klubu. Abaton opravdu praskal ve švech. Myslím, že pro tak známou kapelu jako je THERION by se hodil daleko vetší prostor.

Šestičlenná formace SABATON odstartovala svým speed metalem začátek. Bohužel jsem mohla shlédnout pouze tři skladby.Oskaru Montelusovi a jeho bandě to šlo pěkně od ruky a vypálily do davu ostrou hru plnou zajímavých rifů. Tato skupina má šestiletou tradici a domnívám se, že v našich končinách vystupovala poprvé. Jejich poslední počin se jmenuje „Metalizer“ vřele doporučuji na poslech.

Který heavy-speed metalista by neznal Chrise Boltendahla, ano na scénu nastoupili GRAVE DIGGER. K této kapele už patří i bývalý kytarista z RAGE Manni Schmidt. Chris baví své fanoušky již pěkně dlouho.Počátky sahají až do roku 1984, kdy Chris Boltendahl založil skupinu HEAVYMETAL BREAKDOWN. O té doby sází jedno album za druhým, ale již pod jiným jménem- GRAVE DIGGER. Výčet alb a songů by byl hodně dlouhý. Ani tento rok nebude výjimkou a proto se GRAVE DIGGER rozhodli své věrné trochu navnadit a zahráli píseň z nově připravovaného alba „Uberty Or Death“.

Velice pěkná podívaná se naskytla těm, kteří stáli na balkonu. Jediná nevýhoda byla ta, že v horní části Abatonu bylo obrovské vedro a i kouř z cigaret nepřidal moc na správném vychutnání koncertu. V hlavním sále to nebylo o moc lepší a masa zpocených těl se houpala do rytmu. Veliká chvála patří zvukaři neboť koncert měl výborné ozvučení.

Vrcholem večera a scény se samozřejmě stali dlouho očekávaní THERION. Hudební „dítě“ Christofera Johnssona se zrodilo v roce 1987 jako BLITZKRIEG. V té době to byl death metal. Asi největší zvrat přineslo album „Lepaca Kliffoth“ a „Theli“, které neslo prvky gotického metalu.Pak už byl jen malý krůček k symfonickému metalu. THERION dali na sebe čekat několik let, než zavítali opět k nám, do Čech. Podium Abatonu není zase tak veliké, proto jsme se museli spokojit „pouze“ s osmy členy kapely. Největším zážitkem pro mne byl zpěv švédské operní pěvkyně Katariny Lilji. Její barva hlasu a rozsah si zasluhují obdiv. Druhou zpěvačkou byla Anna Nyhlin. Nazvučení bylo velice dobré, jen mě mrzí výpomoc playbacku, o kterou se občas zpěvák opíral. Kromě písní z alba „Sekret Of The Runes“ a dalších, zazněly i songy z nově vydaného alba „Gothic Kaballah“, které se vymyká fádnosti. Dalo by se říci, že do žil THERIONU přitekla nová inspirující krev a ať už to bylo Katarinou Liljou, Matsem Levenem, nebo Snowym Shawem, výsledek si stojí za to poslechnout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Sick of it All – HC nářez v Abatonu

Sick of it All – HC nářez v Abatonu

Možná s pocitem jatečního skotu při transportu do masokombinátu jsem vstupoval do klubu Abaton na

Sick Of It All – NY hardcore v Praze a Košicích

Sick Of It All – NY hardcore v Praze a Košicích

SICK OF IT ALL, živoucí legenda proslulé newyorkské hardcorové scény, přijíždí do Evropy propagovat svou

Axel Rudi Pell zahraje v Praze

Axel Rudi Pell zahraje v Praze

Silný příběh a atmosféra, hutný kovový sound, strhující melodický heavy-metal, to vše nabízí  legendární a

Hatebreed, Bleeding Through, Beautiful Cafillery v Abatonu

Hatebreed, Bleeding Through, Beautiful Cafillery v Abatonu

Venku byla pěkná kláda, hlavně těm, kdož hodinu, někteří možná i déle, čekali na otevření

The Gathering představili novinku The West Pole v pražském Abatonu

The Gathering představili novinku The West Pole v pražském Abatonu

V rámci turné k vydání nové desky a zároveň dvacátému výročí existence kapely zavítali v pozměněné


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved