„The Darkest Tour“ zasáhne Prahu a Bratislavu!

Milovaní i zatracovaní. Kapela, která rozděluje metalovou veřejnost na dva nesmiřitelné tábory. To vše a mnohem více znamená jméno CRADLE OF FILTH .

I jejich největší odpůrci jim nemohou upřít status jedné z nejvýznamnějších metalových kapel a stejně tak nelze potlačit vliv, jaký zde zanechala a zanechává nejen jejich hudba, ale také třeba neodmyslitelná „černá“ image. Prakticky po celou jejich kariéru se vedou diskuze jak správně pojmenovat jejich hudební styl. Sama kapela se vymezuje proti častému označení „black metal“ a označuje svou hudbu jako „extreme music“. Tak jako tak čerpají CRADLE OF FILTH nejvíce z oblastí gothic a black metalu a zvláště v posledních letech se nechávají ovlivňovat i dalšími extrémními hudebními žánry.

Za více než sedmnáctiletou historii se sice sestava CRADLE OF FILTH několikrát změnila a v současnosti i ztenčila, ale pozice frontmana je stále neměnná – málokdo si dokáže za mikrofonem představit někoho „většího“, než démonického Daniho Filtha, který neochvějně stojí v čele kapely od jejích počátků.

Na CRADLE OF FILTH existuje mnoho pohledů, z perspektivy hudebních kritiků mají britští vampíři své nejlepší časy již za sebou (za tvůrčí vrchol kapely je považováno především období kolem alba „Dusk…And Her Embrace “ z roku 1996), ale pohled většiny fanoušků je zcela opačný, za což výmluvně hovoří vyprodané koncerty a stabilní prodejnost alb.

Na podzim loňského roku vyšla dosud poslední deska s názvem „Godspeed On The Devil’s Thunder“ , na které se také již představil český bubeník Martin Škaroupka, jež v roce 2006 nahradil za bicí soupravou Adriana Erlandssona a stal se plnohodnotným členem kapely. Nové album je nástupcem dva roky starého počinu „Thornography“ a jde o koncepční nahrávku o celkové stopáži dosahující dvaasedmdesáti minut. Příběh vypráví o Gillesi De Raisovi, legendárním sériovém vrahovi z patnáctého století, který bojoval po boku Johanky z Arku. Ohlasy na toto dílo předčili veškerá očekávání a mnoho předních hudebních časopisů nešetřilo ve svých recenzích kladnou kritikou.

Podle předního časopisu Metal Hammer jsou v současnosti CRADLE OF FILTH (společně s IRON MAIDEN) nejúspěšnější britskou metalovou kapelou. Za sebou mají bezpočet velkých turné a miliony prodaných desek. Další část jejich bohaté kariéry se bude psát také v Praze a Bratislavě v rámci „The Darkest Tour“ .

Jako speciální hosté se na turné představí kapely MOONSPELL a TURISAS .

V našich končinách jsou portugalští MOONSPELL velmi oblíbenou koncertní atrakcí a tak jsou jejich tuzemská vystoupení vždy spojena s velkým očekáváním. Fanouškům imponuje zejména jejich podmanivá hudební kombinace, ve které se snoubí vlivy gothic/doom/death a black metalu. Popularitu kapely ilustruje i fakt, že v roce 2006 získali s deskou „Memorial “ prestižní ocenění v anketě MTV Europe Music Award. Na turné s CRADLE OF FILTH budou představovat zejména svůj poslední počin s názvem „Night Eternal “.

Také finští battle-metalisté TURISAS si nekompromisním způsobem razí cestu do povědomí širokého spektra fanoušků a výsledkem tak není nic jiného, než jejich účast na The Darkest Tour“. V podání TURISAS vás čeká atraktivní viking-metalové představení, během něhož se s kapelou vracíte kamsi do dávných dob, kdy jihovýchodní Evropu brázdili piráti a také „Varagiané“, severští bojovníci, do jejichž role se TURISAS vžívají. Pirátská image ale není jediným lákadlem, které kapela nabízí. Neotřelá kombinace folk-power-black-symphony metalu tvoří originální hudební celek, který je navíc oživen např. zvuky akordeonu nebo tahací harmoniky. Obrázek o kapele si můžete udělat například shlédnutím nového DVD s názvem „ A Finnish Summer With Turisas “.

Koncerty CRADLE OF FILTH v rámci turné „The Darkest Tour“ se uskuteční v pátek 17.dubna v Praze ve sportovní hale FOLIMANKA a ve středu 22. dubna v Bratislavě v DK Dúbravka. Vstupenky na obě akce jsou k dostání ve všech běžných předprodejích Obscure promotion. Více informací naleznete na webu www.obscure.cz nebo tel. čísle 774 220 183.

Související linky:

www. cradleoffilth .com

www. moonspell .com

www. turisas .com

www.obscure.cz

www.shindy.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Metalfest 2015

Metalfest 2015

  čas: 5. – 7.6. 2015 místo: Plzeň – Amfiteátr Lochotín. No a už to

Finští metaloví válečníci Turisas míří do Česko – Slovenska!

 TURISAS (fin) STARKILL (usa) 03/03/2014, Bratislava – Randal Club 04/03/2014, Praha – Nová Chmelnice  Koncerty

Cradle of Filth a Behemoth na společné tour minou ČR. Nejbližší zastávka je Chemnitz – Südbahnhof.

Nevybízíme k migraci, ale i u sousedů se něco děje. A oba hlavní lídři Nergal

Masters of Rock 2013

Masters of Rock 2013

místo: Liqueur company area Vizovice datum: 11.- 14.7.2013 Čtvrtek Tak konečně nám dorazilo léto i

Brutal Assault 2012

Brutal Assault 2012

BRUTAL ASSAULT XVII. místo: pevnost Josefov – Jaroměř čas: 8.- 11.8.2012 Pro mě osobně se


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved