The Black Dahlia Murder a Cephalic Carnage v Exitu Chmelnice

THE BLACK DAHLIA MURDER (usa)

CEPHALIC CARNAGE (usa)

PSYCROPTIC (swe)

SYLOSIS (usa)

Sobota 31.01. 2009

Praha, EXIT CHMELNICE (www.exitchmelnice.cz)

Uchu lahodící sestava kapel se vyznavačům extrémní hudby představí 31. ledna v pražském klubu EXIT Chmelnice. Předně jmenujme zaoceánské deathcorové leadery BLACK DAHLIA MURDER a stále originální a svojské „hydro-grindery“ CEPHALIC CARNAGE, které dále podpoří tasmánská deathmetalová ikona PSYCROPTIC a britští SYLOSIS. Koncert se uskuteční v rámci rozsáhlého evropského turné, které odstartovalo 15. ledna na Islandu a končí 22. února koncertem v Lucembursku.

THE BLACK DAHLIA MURDER patří mezi přední kapely současné NWOAHM a své jméno si mezi tuzemskými fanoušky vybudovali mj. vystoupením na předminulém ročníku festivalu Brutal Assault. Jejich poslední deska „Nocturnus“ stále čeká na svého nástupce a proto se kapela rozhodla připomenout se evropským fanouškům alespoň prostřednictvím živých koncertů. Právě poslední deska „Nocturnus“ je mezi zasvěcenými považována za nejsilnější dílo kapely a často bývá, co se kultovnosti týče, srovnávána s legendární deskou „Slaughter Of The Soul“ od severských AT THE GATES. Příznivci typického death/thrash/HC nářezu by si však neměli nechat uniknout ani jejich předešlá dvě alba „Miasma“ (2005) a „Unhallowed“ (2003). Stejně jako u dalších kapel podobného ražení se největší síla kapely skýtá v živých vystoupeních, kdy teprve naplno vyzní energičnost a tvrdost jejich hudby, kterou pocítíte teprve uprostřed rozjetého mosh pitu a věřte, že kapela jako THE BLACK DAHLIA MURDER vám tento zážitek poskytne s více než stoprocentní jistotou.

Ve vodách deathmetalových či grindcorových se málokdy objeví kapela, která dokáže produkovat nekompromisní a tvrdou hudbu, být originální a zároveň se nebrat až tak smrtelně vážně. Jednou z mála výjimek potvrzujících pravidlo jsou v tomto směru Američané CEPHALIC CARNAGE – milovníci marihuany, vtipálkové a zároveň schopní muzikanti, ovlivnění všemožnými hudebními směry jazzem počínaje a extrémním metalem konče. Hned první placka „Conforming To Abnormality“ (1998) zaujala fanoušky i hudební kritiky, kteří oceňovali instrumentální zdatnost denverské pětice i originalitu jejich tvorby, již sami muzikanti nazvali „hydro-grindem“. Další zlomové album přichází o rok později v podobě „Exploiting Dysfunction“. Hudba na desce opět posunula skupinu o kus dál a dala jejímu „ultra-grindu“ ještě extrémnější, novátorštější a šílenější tvář. Předminulý rok vyšla dosud poslední placka s názvem „Xenosapien“ , která nabízí opět velmi výživnou, v případě CC velmi sofistikovanou, porci agresivity a brutality, které nechybí nezbytná technická vyzrálost a kvalita.

Kapela vzbuzující pozornost svým původem i hudbou. To vše se skrývá pod jménem australské formace PSYCROPTIC. Kapela, která se řadí mezi čelní představitele žánru technického deathmetalu, vydala v minulém roce velmi povedené album „Ob(Servant)“, které hodlá zevrubně představit také svým evropských fanouškům. Významným milníkem v historii kapely je zajisté i podepsání světového kontraktu s labelem Nuclear Blast Records.

Koncertní čtveřici doplňují ještě britští progresivní thrasheři SYLOSIS, kteří se také mohou pochlubit novou desku s názvem „Conclusion of an Age“.

Vstupenky na koncert jsou k dostání ve všech běžných předprodejích Obscure promotion. Více informací získáte na webu www.obscure.cz nebo tel. číslech 775 095 666 a 774 220 183

Související linky:

www.myspace.com/blackdahliamurder

www.myspace.com/cephaliccarnage

www.myspace.com/psycroptic

www.myspace.com/sylosis

www.obscure.cz

www.shindy.cz

www.exitchmelnice.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Brutal Assault 2012

Brutal Assault 2012

BRUTAL ASSAULT XVII. místo: pevnost Josefov – Jaroměř čas: 8.- 11.8.2012 Pro mě osobně se

EXHUMED se 16. října zastaví v Praze

EXHUMED se 16. října zastaví v Praze

Turné v čele s americkými řezníky EXHUMED se 16. října zastaví v Praze v kultovním klubu Black Pes. Kromě


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved