Testament řádili na Chmelnici.

Testament řádili na Chmelnici.

datum: 26.3.2013
místo: Nová Chmelnice – Praha

Dlouho předem avizovaná událost se konečně stala skutečností. Na podzim se situace kolem koncertu trochu zašmodrchala, ale kdo si počkal, ten se svátku dočkal. Už při frontě do klubu bylo jasné, že příznivců pořádné muziky bude dostatek.

Večer odstartovala skotská partička BLEED FROM WITHIN a jsem nyní na vážkách ohledně hodnocení, respektive mého osobního názoru. Ano bylo to tvrdé, úderné, ale tak nějak stále nevím, jaký postoj k tomu zaujmout. Jasně, tradiční nedostatek místa, tradiční boj zvukaře, tradiční řada dalších bolístek. To vše zcela chápu a jsem schopen nad lecčíms „přimhouřit“ oko, spíš asi ucho. Jen mi to nějak celkově nesedlo i když nemohu říct, že vše bylo špatně. Ale kluci nechali ve zbytku sálu dobrý dojem, tak jdeme dál.

Další v pořadí byli němečtí DEW SCENTED, kteří na podiu také nepatří k nováčkům a mají za sebou slušnou řádku zářezů na pažbě. Jejich mix thrashe a deathu sice lahodil uchu, ale přeci jen čekám na star večera, a tak to asi nikdo v mých očí nemá snadné. Fans už to trochu dalo víc do pohybu a začíná to v sále postupně patřičně houstnout. Znovu si teď v uších z paměti přehrávám zda mi v nich něco neuvízlo, ale jen mi v nich docela slušně píská. Byl to mazec i když to pravé mělo teprve přijít.

A přišlo, A bylo to velké. A bylo to super. A vůbec… Má smysl něco psát, říkat, když se to stejně musí zažít? Kdo tam nebyl o dost přišel. Hned od prvních tónů se s tím kapela vůbec ne..re a jde do fans, jak pravá trashová mlátička. Třicet let na scéně dalo bardům zjistit, co jejich fans potřebujou a taky jim to přinášej v plné míře.

Původně jsem si říkal, že si už konečně musím dělat poznámky, jak šel koncert hudebně, ale vůbec jsem se k tomu v zaujetí nedostal. To fakt nedávám, a asi ani nikdy ani nezačnu. Koncert TESTAMENT je pro mě především show od Alexe Skolnicka, u kterého nejen nestíhám pozorovat prsty, ale i akce s jakou Chuck Billy hecuje fans a jak jde celá kapela do lidí. Ani nyní tomu nebylo jinak, a musím uznat, že i Chuck dal své party jak z partesu. Za mě perfektní. Občas to znělo i jak z desky a to i s přihlédnutím ke klubovému zvuku.

Trashové lahůdky se valily sálem a když došlo na pro mě nejzásadnější, Over the Wall, byl jsem v pocitu blaženosti a už se mohlo stát klidně cokoliv. Spustil se i mosh-pit, ale většina fans dala spíš přednost klidnějšímu vstřebávání klasiků žánru. Musím přiznat, že show od Alexe byla i na hraně zdraví, kdy v rámci svého výletu za fans vstoupil na bednu pro aparát a ta díky své vratkosti málem vykonala svoje. Mě se sice v ten moment, když stál 30cm nade mnou, málem hryzla pumpa, ale on to poměrně ustál. Aniž by to s ním cokoliv udělalo šel okamžitě „půjčovat“ svojí kajtru do dalších fans. Má smysl dál něco říkat? Luxusní cvok. No ale konec se neúprosně přiblížil a když došlo na děkovačku, bylo to pro mě takové na skoro zamáčknutí slzy, že je koncert v tahu. Klidně bych i další hodinku s nima dal. No doufám tedy že dojde na Billova slova co nejdříve a znovu se opět uvidíme.

Co říct závěrem a má smysl vůbec něco říkat? Za mě jedním slovem pecka. Co vy?

Testament řádili na Chmelnici. 3 komentáře reakcí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Girlschool se vrací do ČR!!

Girlschool se vrací do ČR!!

GIRLSCHOOL (UK), Roxor, Iras Praha, Klub Nová Chmelnice – 19.11.2016 https://www.facebook.com/events/897947907004480/ NEJSLAVNĚJŠÍ ŽENSKÁ HEAVY ROCKOVÁ

Rhapsody Luca Turilliho navštíví v lednu Prahu

LUCA TURILLI se svou kapelou RHAPSODY vyjíždí na turné – PROMETHEUS CINEMATIC TOUR 2016! Luca

Metalfest 2015

Metalfest 2015

  čas: 5. – 7.6. 2015 místo: Plzeň – Amfiteátr Lochotín. No a už to

Richie Kotzen opět zavítá na Novou Chmelnici.

RICHIE KOTZEN (USA) Support:The Konincks(CH) 23.9.2014. 20:00,Vstupné 450,-Kč PRAHA – Nová Chmelnice, Koněvova 219 Richie

With Full Force 2014

With Full Force 2014

datum: 4.-6.7.2014 místo: letiště Roitzschjora – Německo Jsou místa kam stačí přijet jednou a nikdy


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved