Stromovka se pod Majálesem nepropadne, Blanku prověřili královští kandidáti

Stromovka se pod Majálesem nepropadne, Blanku prověřili královští kandidáti

Pražskou Stromovku zítra čeká asi největší Majáles v dějinách města. Kombinace 22 kapel včetně Monkey Business či Support Lesbiens, výborná předpověď počasí i rekordní návštěvnost Majálesu v Plzni vzbuzuje u organizátorů optimismus: „Čekáme až 20 000 účastníků, jen na facebooku se jich přihlásilo přes 14 000,“ říká mluvčí Pražského Majálesu Martin Benda. Pořadatelé proto staví oproti loňsku dvakrát větší areál, objednali více piva i toalet.

Tak velký, dokonce tančící dav však vzbudil mezi organizátory bezpečnostní obavy, jelikož pod areálem probíhá stavba tunelu Blanka. Vpředvečer studentského festivalu proto nechali stavbu prověřit inženýry Metrostavu a čtyřmi královskými kandidáty. Sedmičlenný tým za přítomnosti studentské televize UKáčko.tv otestoval úroveň bezpečnosti práce i kvalitu tunelového ostění a vyztužení.

„Studentské davy nad sebou Blanka unese. Nevím ale, jestli zvládne tíhu našich idejí,“ prohlásila při testu socioložka Heda I., která bude ve Stromovce hájit Karlovu univerzitu. K podobnému závěru došli i další tři kandidáti: Vendylátorka z ČVUT, Orálík XIII. z České zemědělské univerzity i ekonom Toporini.

Jde o ohnivou korunu, 5000 Kč i vládu nad Prahou

Při inspekci tunelu působili jako jeden tým, nejpozději v pátek se ale mezi nimi rozhoří lítý boj o titul vládce pražských studentů. O hlasy návštěvníků budou bojovat ve třech disciplínách: vědomostní, silová a free style. Kromě věčné slávy je ve hře 5000 Kč, bečka piva, binární hodinky, blíže nespecifikované právo první noci a především originální koruna. Tu tradičně dodává atelier K.O.V. z Vysoké školy umělecko-průmyslové, přičemž tu letošní vyrobila diplomantka Anna Bartáková z fialových větviček.

Eva Humlová, VŠUP

Korunovace nového vládce pražských studentů proběhne po koncertu Monkey Business, tedy kolem 20. hodiny. Výsledky hlasování oznámí moderátor večera Martin Palán, studentský guru a vysloužilý král z Univerzity Karlovy, vlastní korunovaci provedou rektoři vysokých škol a nakonec primátor města Pavel Bém předá novému vládci či vládkyni klíč od Prahy.

Pak už bude Majáles vrcholit vystoupením kapely Kryštof a v půl jedenácté nastoupí Support Lesbiens. Krátce před půlnocí akce ve Stromovce končí a bude pokračovat v několika oficiálních afterparties. Dopravní podnik by měl kolem půlnoci také posílit příslušné spoje.

Kvůli nebývalému zájmu organizátoři lidem doporučují, aby se vyhnuli frontám před branami festivalového areálu a lístek si radši zakoupili v předprodeji. Ten navíc vyjde levněji. 220 Kč zaplatíte v sítích Ticketpro či knihkupectvích Luxor, na místě však 270 Kč.

Největší studentský festival v zemi

Přestože na Majálesu tradičně vystupují největší české kapely, stále jde hlavně o studentský svátek pořádaný hlavně studenty. Odpovědnost pořadatele sice stojí na malém, původně brněnském sdružení StudentZone, mnohé programové části však mají na starosti pražské studentské organizace.

Nejaktivnější jsou studentské unie Univerzity Karlovy a ČVUT, které do královského souboje vybírají školní kandidáty, ale také zajišťují výlep plakátů po svých školách, vyjednávají účast svých rektorů a zajišťují takřka celý doprovodný program, např. festivaly Okultění, Pavlač, Miss Agro nebo dokonce „krauzovskou“ talkshow Martina Palána s královskými kandidáty (ke shlédnutí zde: http://www.ukacko.cz/video-3-talkshow-martina-palana-s-kandidaty-na-krale-majalesu).

Několik desítek spolků se bude ostatně prezentovat i přímo ve Stromovce na jarmarku. Kromě nich by měly mít svůj stánek i jednotlivé národy světa, které představí příslušní zahraniční studenti. „Jarmark národů je jednou z novinek letošního Majálesu. Chceme tím do studentského života zapojit Erasmus studenty, kteří často žijí od českých spolužáků odděleně,“ vysvětluje Veronika z VŠE, která coby tzv. „maják“ Jarmark národů koordinuje.

Kompletní program najdete zde (http://praha.majales.cz/program/hlavni-den-oslav/)

Instrukce pro návštěvníky Majálesu:

http://praha.majales.cz/aktualne/kompletni-informace-k-patecnimu-majalesu/

Kudy na místo akce?
Mrkněte se na konci tohoto článku. Metrem trasy C stanice „Nádraží Holešovice“. Tramvaje 5, 12, 13, 15, 17, 53, 54 – zastávka „Výstaviště. Mrkněte na on-line mapu.

Je vyprodáno? Budou vstupenky na místě?
Vyprodáno není, na místě je připraveno dostatečné množství vstupenek.

Jaké bude počasí?
Bude polojasno a odpoledne až 26°C ve stínu, na sluníčku i víc :). Ve večerních hodinách počítejte s ochlazením – vybavte se oblečením, my jsme vybavili bary spoustou dobrého teplého pití…

Jak je to s parkováním?
Přímo u areálu parkovací plochy nejsou, je nutné využít běžné parkovací plochy, nebo po cestě k areálu na ulici Za elektrárnou.

Harmonogram vystoupení, otevření areálu?
Přesný line-up najdete v programu hlavního dne. Rekapitulace: areál otevírá ve 13:00, první kapela UDG to do vás napálí od 14:00. Hudební program všech scén končí ve 23:30, areál musí návštěvníci opustit půl hodiny po skončení produkce.

Jaké mají výhody a podmínky vstupu držitelé průkazů ZTP?
Držitelé průkazů ZPT mají vstup do areálu zdarma, pokud mají doprovod, platí doprovod 1 běžnou vstupenku.

Od kolika let se dá jít na Majáles?
Vstup na Majáles není omezen ani věkem, pohlavím, statusem studenta či ničím podobným. Na akci mohou úplně všichni.

Mohou do areálu děti a kolik platí?
Děti do 12 let (včetně) na Majáles mohou v doprovodu rodičů a neplatí žádné vstupné.

Mohou do areálu kočárky?
Ano, bezplatně co se týče kočárku i miminek.

Mohou do areálu psi a další zvířata?

Psi ani jiná zvířata do areálu z bezpečnostních a hygienických důvodů bohužel nemohou.

Mohu v průběhu dne vycházet z areálu?
Ano, každý má unikátní ID pásku, se kterou je možné se vrátit bez dalších poplatků (je samozřejmě ale nutné projít standardními vstupními branami s kontrolou). Není možné vynášet pití a jídlo z areálu kvůli pořádku ve Stromovce.

Sběr kelímků
Jako loni i letos bude sběr prázdných pivních kelímků – za 100 kelímků bude 1 pivo zdarma.

Klubová piva
Klubová piva budou mít speciální stánek UVNITŘ areálu. Poukázky je možné směňovat kdykoli v průběhu akce.

Co si mohu vzít s sebou do areálu?
Z hlediska jídla malou svačinu – např. bagetu apod., z hlediska pití 1ks PET lahve max 0,75l s NEALKO obsahem. Dále je přísně zakázáno do areálu vnášet jakékoliv nezákonné látky a předměty, které by mohly ohrozit bezpečnost ostatních návštěvníků.

Lze na vstupenky uplatnit sleva ISIC karty?
Ne.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Pražský Majáles 2014

Pražský Majáles 2014

Hlavní akce celého letošního majálesového dění se uskutečnila v Praze v Letňanech. Více postřehů již

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Majáles postaví největší české festivalové pódium

Pořadatelé se rozhodli investovat do nových velkých pódií, které navrhnul stage designer Martin Hruška. Majáles

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Majáles jako nejlepší den v roce? No jasně

Přichází letošní první networking studentských organizací. Spolky a sdružení, které jsou zapojeny do velkého Majálesového

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

10. výročí oslaví Majáles v Letňanech

Po 5 letech, kdy vyvrcholení oslav hostila Stromovka, se Pražský Majáles přesouvá do Letňan. Důvodů

Pražský Majáles 2010

Pražský Majáles 2010

Letošní ročník studentských radovánek a oslav jara vyvrcholil v pátek 30. dubna Pražským Majálesem. Pořadatelé


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved