Skupina České srdce vydává novinku „Noční motýl“ a slaví své čtvrtstoletí

České srdce se vrací v silném složení, s charakteristickým keltským zvukem, s novou deskou a v plné síle.

Skupina letos oslaví své významné výročí na hudební scéně. 20.prosince v Lucerna Music Baru v Praze bude slavit 25 let své existence.

České srdce letos vydalo své sedmé řadové albumNoční motýl“. Prvním singlem se stala píseň „Rudé slunce“, která dostala čerstvě i klipovou podobu. Video podoba písničky výjimečně nevznikala v Bretani, ale skupina využila krásného babího léta doma v Čechách. Rudé slunce horké…tak členové skupiny vzpomínají na letošní horké a suché léto.

Klip ke zhlédnutí zde: https://www.youtube.com/watch?v=wbbjyf5lwSI

Na novince nazvané „Noční motýl“ se střídají kytarové rify, pro skupinu již tradiční, a houslové melodie. Jednotlivé písničky otextovali Ivan Hlas, Petr Hons a Lukáš Pavlásek. Mezi hosty nakonec zaúřadoval i Lou Fanánek Hágen.

Na album jsme vybírali asi z 25 písní a jsme rádi, že album vyšlo až teď, před rokem by to bylo asi dost jiné, máte se na co těšit…“ zpřesňuje Michal Šenbauer.

Fanánek je i autorem textu Napospas trávě, kde nakonec i hostuje. Je to výborný textař a dobrý kamarád. Rád vzpomínám ještě na dobu, kdy jsme, asi rok to bylo, s Holasem hostovali u Sester, bylo to fyzicky náročný, ale mám na to hezký vzpomínky“, dodává Michal Šenbauer.

Kdo by neznal známé hity „Srdce z Avalonu“ nebo „Bosou nohou žárem“. Kdo si chce nejen tyto písničky připomenout, nesmí 20. prosince minout pražský Lucerna Music Club.

0Q3A8088 (2)

 

20. prosince se na Vás všechny v pražském Lucerna Music Baru těšíme. Se Srdcem pilujeme všechny naše hity i nové věci z desky a hlavně přijdou i hosté…“, vzkazuje za kapelu Michal Šenbauer.

Skupina zde oslaví své čtvrtstoletí! České srdce odehrálo mnoho koncertů a to nejenom doma, ale i v zahraničí (odehrálo tam kolem 200 koncertů). Nezapomenutelná byla spolupráce s legendou keltské hudby Alanem Stivellem.  Stále v živé paměti mi zůstává jeden z koncertů. Bylo to na Keltské noci v Paříži v roce 2003 na Stade de France, kde bylo kolem 100 tisíc návštěvníků.

Kapelník Šenbauer ještě v krátkosti shrnuje nejdůležitější momenty z historie Českého srdce:

České srdce vzniklo na přelomu 80. – 90. let. Naše první živé vystoupení se odehrálo v roce 1990. Naše první album nemělo název, ale na obalu to vynahradilo hezké tělo slovenské modelky, na kterém byl napsaný název České srdce. Další album hned následovalo a bylo to Srdce z Avalonu, kde hostoval Alan Stivell, jedna z největších keltských legend na světě, který hraje na harfu a natočil asi 20 alb. Spolupracuje třeba s Kate Bush a Simple Minds. Na další desku Pohřebiště hitů jsme přenesli atmosféru z našeho hraní po Bretoňských hospodách a klubech. Pak album Oheň voda vzduch a na dalším albu Znamení jsme nahráli do dnes hraný rádiový hit Bosou nohou žárem, kde hostovala Lucie Bílá. Následovalo předposlední album Náměsíčnej a nyní jsme vydali novinku Noční motýl. Na domácí půdě můžete kapelu každý rok vidět a slyšet na známém festivalu Okoř se šťávou, který se koná v období květen-červen v podhradí hradu Okoř. Příští rok to bude již 18. festivalový ročník, který se odehraje přesně 28.května! Všichni jste zváni!“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

České srdce oslaví čtvrtstoletí své existence speciálním koncertem v Lucerna Music Baru, hostem bude Michal Pavlíček , Blanka Šrůmová a nebo Vladimír Merta

Kapela České Srdce se na našem hudebním poli pohybuje již úctyhodných pětadvacet let, které letos oslavila nejen

Votvírák 2012

Votvírák 2012

Také letos Votvírák úspěšně otevřel festivalovou sezónu a přilákal tisíce lidí odpočinout si při živé


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved