Rozhovor s Honzou Havlíčkem, zpěvákem kapely Debill Heads

Tento článek není rozhovorem v pravém slova smyslu. Vznikal totiž během tří měsíců. Přestože měl být vydán v době, kdy vycházelo cd „Na plný kule“, věřím, že obsahuje odpovědi i na momentálně aktuální otázky.

O NOVÝM CD

Teď jste vydali třetí cd. Jsi s ním spokojený?

Mě osobně se nová deska líbí. Myslím si, že má širší záběr než naše předchozí nahrávky. Taky zvukově je myslím celkem dobře zpracovaná. Hlavní věc bude fakt, jestli se líbí především našim posluchačům a fanouškům. Doufám, že si na desce každý najde tu svou oblíbenou věc. Nebo třeba i dvě…

Na vydání jsme celkem dlouho čekali. To jste jej tak dlouho pilovali?

To je pravda. Zdržela nás spousta okolností. Z kapely odešel Jirka Picek a na jeho místo nastoupil mladý, nadějný kytarista Marek Gerlich. Chvíli tedy trvalo než jsme s novou posilou nazkoušeli celý repertoár. Další zdržení přineslo otextování nových písní. To je, přiznávám, hlavně moje vina. Některé texty dokonce vznikly až ve studiu, těsně před tím než jsme je nahráli. Bylo to docela o prsa. Rozhodně největší zdržení přineslo ale jednání s vydavatelskými společnostmi. Zájem byl kupodivu hned od několika nahrávacích firem, což nás samozřejmě potěšilo. Nicméně, jednání s velkou firmou přináší také dlouhé čekání na různé přeposlechy, schvalování a finanční plány společností. Pokud bychom se „upsali“ velké firmě, CD by patrně vyšlo až na jaře příštího roku. My jsme ale nechtěli s vydáním dál čekat a tak jsme si nakonec „plácli“ se společností Sokol´s Power Voice, která zastupuje žánrově podobné kapely a byla ochotná s námi všechno pružně projednat.

Byly podobné problémy u předchozích alb?

Pár komplikací je vždycky, ale nakonec se s tím dokážeme vypořádat jako chlapi. Předchozí dva tituly jsme ale vydávali ve své režii, takže odpadla mnohdy zdlouhavá komunikace s někým „zvenčí“. Na druhou stranu je snad lepší nic neuspěchat. Myslím, že u třetího CD se trocha čekání vyplatila.

Jak cd vznikalo?

Dlouze. Nejdřív jsme skládali a následně vyhazovali různé nápady, pak odešel Jirka Picek a přišel Mára Gerlich, který s námi musel nazkoušet i starší věci. To bylo další zdržení. No a hlavně já jsem hodně zdržoval se spisováním textů.

Tím se dostáváme k Picanovi, který Vás opustil…

Jirka s tím přišel vlastně ve chvíli, kdy zjistil, že se mu podařilo otěhotnět vlastní ženu a v souvislosti s tím došel k závěru, že ačkoli by rád nadále účinkoval v kapele, nebude to pro něj časově reálné. Picana je škoda, byla s ním fakt legrajda, ale myslím, že Géra tuhle roli plní více než dobře a navíc jsme taky snížili věkový průměr kapely.

Jak si myslíš, že se „Na plný kule“ liší od předchozích alb?

Pokud jde o mě, myslím si, že je nová deska daleko vyzrálejší po textové, ale i po zvukové stránce. Myslím, že i hudební základ se trochu liší. Na zvuku se rozhodně hodně podepsalo studio a zvukový mistr Standa Baroch. To myslím samozřejmě pouze v dobrém smyslu slova. Hlavní rozdíly snad ale nejlíp posoudí posluchač.

Myslíš, že se kapela zlepšila od dob prvního alba? -myslím po hudební stránce.

Řekl bych, že jak jsme trochu zestárli, jsme takoví – jak se říká – uvědomělejší. Snažíme se nové věci víc rozebírat a hodně řešíme celkový zvuk kapely. Kluci jsou taky víc vyhranější. Až mám někdy pocit, že ten nejslabší článek v kapele jsem já. Tak jsem si alespoň do jedné nové písničky prosadil foukací harmoniku, abych si vylepšil renomé. Jen nevím, jestli to nemá spíš opačný efekt…

A co tvůj hlas? -troufnul by sis do Superstar?

Tak to mě pobavilo. Možná bych se přihlásil do Česko hledá křiklouna. Tam bych se určitě dostal do finále. Ne, nemyslím si, že bych byl opravdu dobrý zpěvák. Na to, co hrajeme mi to snad stačí a pokud si snad někdo někde na světě opravdu myslí, že na to mám, rád se s ním seznámím a pozvu ho na panáka. Možná s ním i začnu žít ve společné domácnosti…

Ne vážně, myslíš, že vyzpíváš víc nebo sis ho za těch posledních pár let stihl akorát vyřvat?

Těžko říct. Umím se hlasově projevovat i jinak než jak mě znáš u DE BILL HEADS. Možná někdy, až budu starší a usedlejší zkusím nějakej swing. To by mě asi bavilo. Zatím to ale vypadá, že zůstanu u výkřiků do houfu.

O KONCERTECH

Celkem často hrajete na motorkářských srazech. Jak jste se dostali zrovna mezi motorkáře?

Naše časté vystupování na srazech motorkářů je už tak trochu minulostí. V předchozích letech tvořilo hraní na těchto akcích převážnou část námi „odehraných“ akcí a jsme tomu rádi, protože jsme se díky nim dostali do povědomí velké části obecenstva i v lokalitách, kde bychom jinak vystupovali třeba jen v malých klubech. Na motosrazech hrajeme pořád, ale v současné době tvoří takové akce asi deset procent z celkového počtu našich vystoupení. V letošním roce nám hodně termínů „sežralo“ předskakování na turné Tří sester a častější vystupování na festivalech a dalších akcích. U motorkářů jsme asi bodovali stylem, který prezentujeme a nám se u motorkářů taky vždycky líbilo.

Pak vás taky často na svý akce berou Tři Sestry…

S kapelou Tři sestry jsme začali víc spolupracovat od doby, kdy jsme si zahráli na festivalu Keltská noc – asi před pěti lety. Sestry jsou velmi zajímavá parta lidí – co kus, to originál. Myslím, že jsme si v zásadních věcech docela kápli do noty. Supice Veronika dokonce se svým akordeonem hostuje na naší poslední desce.

Myslíš, že vám Sestry v něčem pomohly?

Určitě jo. Pomohly nám přinejmenším v tom, že jsme ochutnali kousek toho, čemu se říká „Účinkování na větších akcích“. Během turné jsme objeli celou republiku a to nám dalo hlavně možnost zaujmout alespoň část lidí, kteří o nás do té chvíle vůbec nic netušili. Prodali jsme okolo tisíce CD a mraky triček, tak myslím, že jsme si především získali houf dalších přísnivců. A to je asi to, v co jsme od společných vystoupení se Sestrama doufali.

Máš s nima nějakou vtipnou historku?

Vtipných historek s touhle kapelou by bylo asi tolik, že by se o tom dal natočit celovečerní film, kterému by zcela jistě vévodil bubeník Franta Vrána, coby představitel hlavní komediální role. Ale ostatní „Sestry“ by v takovém celovečeráku rozhodně vytvořily mnoho dalších nezapomenutelných rolí. Zážitků máme dozajista nepřeberné množství, ale je těžké vybrat ten nejbrilantnější.

A co ostatní spřátelený kapely?

V současnosti jsme, díky spojení s firmou Sokol´s Power Voice, v bližším kontaktu s Alkeholem a Harlejem nebo Debustrolem. Tonda Rauer, který je členem prvních dvou výše zmíněných kapel, nám navíc pomáhal s natáčením poslední desky. Příští rok nás čeká hodně společných koncertů a dolaďujeme taky termíny dalšího turné se Sestrama, které se pojede na pokraji příštího léta. Můžu prozradit, že na rok 2007 máme předjednáno zatím asi padesát vystoupení, takže nudit se rozhodně nestihneme. Přibylo nám několik velkých festivalů jako Czech Rock Block nebo Noc plná hvězd a samozřejmě ještě další. Snad se na nich setkáme s příznivým ohlasem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Debillheads v Koberovech

Debillheads v Koberovech

V sobotu 16. října zažila Koberovská sokolovna zcela netradiční akci. Debillheads ultra fans – koberovští

Léto s Rychtářem – série kulturních akcí v Hlinsku

Léto s Rychtářem – série kulturních akcí v Hlinsku

Amfiteátr Rychtář byl postaven v roce 2003 na prostorách vedle budov pivovaru v Hlinsku v

Tři Sestry Tour 2010 – Brandýs Nad Labem

Tři Sestry Tour 2010 – Brandýs Nad Labem

V sobotu 12. června turné Tří Sester zakotvilo v letním kině Houštka v Brandýse nad

Bozkovský Helloween 2009

Bozkovský Helloween 2009

Je to taková jistota, že když začně podzimní slota, člověk se může těšit do Bozkova.

Benátská noc 2009

Benátská noc 2009

Jako se již stává tradicí i letos se Vám pokusíme online zprostředkovat dění na našem


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved