Rock for People vyrovnal loňská čísla a sám sobě nastavil laťku proklatě vysoko – kontrola zase za rok!

Rock for People vyrovnal loňská čísla a sám sobě nastavil laťku proklatě vysoko – kontrola zase za rok!

Loňský výsledek v návštěvnosti, tedy 28 500 lidí, vyrovnal letos festival Rock for People, který ve Festivalparku skončil v noci z úterý na středu. Celkové bilanci významně pomohly poslední dva dny: nejen díky konečně letnímu počasí, ale zejména s ohledem na divácké taháky My Chemical Romance nebo Pendulum. Stejně jako loni proběhla všechna ze 140 anoncovaných vystoupení; díky improvizacím v areálu i před jeho branami jich bylo ještě více, než se původně ohlásilo.

 

Je úplně zbytečné spekulovat, zda bychom při hezkém počasí překonali třicet tisíc diváků. Počasí si nevybíráme. Daleko důležitější je pro nás kritérium spokojenosti všech návštěvníků – a pro tu jsme se snažili udělat vše, co bylo možné. Registrovali jsme opravdu jen minimum stížností a problémů,“ konstatuje Michal Thomes, hlavní pořadatel.

 

Návštěvníky i přítomnými novináři vysoce hodnocené koncerty odehráli všichni headlineři – počínaje nadšenými My Chemical Romance, přes Paramore, divoké Sum 41, Bullet For My Valentine anebo vřelé Pendulum. Nebyla nouze o mnohá příjemná překvapení: bouři nadšených reakcí sklidili japonští Tokyo Ska Paradise Orchestra, Asian Dub Foundation, Jimmy Eat World, The Streets nebo The Qemists, kteří podali důkaz, že na Rock for People patří i taneční projekty. To ostatně stvrdila i všechna, do ranních hodin zaplněná místa, kde hudbu pouštěli DJ´s.

 

Areál doznal značných změn – hlavně co do vizuální podoby. Na mnoha místech byly rozmístěny prvky odkazující k novému vizuálnímu stylu Rock for People, které navíc podporovaly „partičkový“ duch festivalu. S velkým úspěchem se setkala například fotostěna nebo stylizované postavy v nadživotní velikosti. Laťku proklatě vysoko nasadilo nové šapitó pro sedm tisíc osob s tribunami na sezení, které praskalo ve švech nejen na koncertech domácích hitmakerů jako Kryštof nebo Wohnout.

 

K významnému posunu laťky vzhůru pomohl i generální partner festivalu, společnost T-Mobile se svou značkou t-music. „Letošní ročník byl pořadateli opět skvěle zvládnutý a vnímáme obrovský posun ve všech směrech. Dokonale zafungoval i koncept partiček použitých nejen v kampani, ale i na místě. V duchu partiček se nesla i jedna naše aktivita představující T-Mobile jako zaměstnavatele. Série vtipně pojatých aktivit jako přetahování zákazníků a potápění konkurence pobavila spousty zákazníků a našli jsme řadu talentů všeho druhu,“ říká s nadsázkou senior manager sponzoringu T-Mobile Markéta Vychytilová. „Radost nám udělal i nekončící zástup fanoušků lačnících po adrenalinovém zážitku, který jsme jim připravili v podobě živého katapultu angry birds. Kromě výše uvedených novinek nezklamaly ani osvědčené taháky, jakými jsou koloběžky, dvoupatrový t-music sky a zóna s dobíječkami a internetem.“

 

Osvědčilo se navýšení bezpečnostní i informační služby: do středečního rána nenastal radikální obrat, takže počet lidí, kteří vyhledali ošetření, byl poloviční v porovnání s loňským rokem. Rapidně se snížily i přestupky – na tomto místě patří poděkování všem složkám bezpečnostního systému. Naopak směrem vzhůru zamířil podíl vytříděného odpadu: při očekávaných 70 tunách je efektivita separace na non-stop fungující lince kolem 95 %. Pomohl tomu i lepší systém sběru odpadů ve Festivalparku i ve stanovém městě, stejně jako výběr gastroodpadu přímo od stánků s jídlem.

 

 

Mimochodem: právě kvalitní jídlo a pití tvořilo vytříbenou kulisu pro hudební zážitky. Mnohé z toho bylo zásluhou hlavního partnera, pivovaru Staropramen, který i letos kladl důraz především na kvalitu a šíři portfolia nabízených piv. „Dobré a kvalitně ošetřené pivo je spolu s jeho pestrou nabídkou pro každého pořadatele festivalu vždy jednou z priorit servisu pro návštěvníky. A pro pivovar jde o prestižní záležitost, jak svá piva nabídnout v místě s kvalitní zábavou. Každý rok se proto snažíme být stále lepší a jsem rád, že i letos jsme pomyslnou laťku kvality opět zvýšili. Vše vyšlo podle našich představ a výsledkem jsou tisíce rychle a kvalitně obsloužených a doufám, že i spokojených návštěvníků,“ říká k servisu piva Jan Vošta, event a sponzoring manažer společnosti Pivovary Staropramen a.s., podle něj nebyla registrována jediná stížnost na kvalitu nebo množství piva.

 

A slovo závěrem? „Ještě jednou vysekávám poklonu všem návštěvníkům, kteří se nenechali odradit počasím a podporovalií hudebníky na velkých stagích i v hangárech. S ohledem na drastické předpovědi, které se naštěstí nenaplnily, ale i tak nevlídné počasí, můžeme za zřejmě největší hvězdy letošního Rock for People označit lidi. Veliký obdiv a veliké díkya samozřejmě se na všechny těšíme příští rok, kdy oslavíme osmnácté narozeniny!,“ vzkazuje na závěr Michal Thomes.

 

Více informací na www.rockforpeople.cz nebo www.facebook.cz/rockforpeople

 

 

 

ROCK FOR PEOPLE 2011

Generální partner: T-Mobile se značkou t-music

Hlavní partner: Pivovary Staropramen

Partneři: Stock Plzeň, Red Bull, České dráhy, Urban Wave, Carrot Euro

Partneři ekologického programu: T-Mobile a.s. a deník Metro

Podporuje: statutární město Hradec Králové s programem Regina, České vysoké učení technické

Hlavní mediální partner: Evropa 2

Mediální partneři: Mladá fronta Dnes, Reflex, Seznam.cz, Musicserver.cz, Poslouchej.net, Expats.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Nejnovější příspěvky

Na Aerodrome festivalu vystoupí Oscar and the Wolf!

Nahradí X Ambassadors, kteří odložili celé evropské turné. Na pátém ročníku Aerodrome Festivalu,

nabízí i domácí jména

nabízí i domácí jména

Program Aerodrome Festivalu se rozrůstá o tuzemské umělce – Marpa, Lenny, Support Lesbiens,

Aerodrome festival potvrzuje posledni zahranicni kapelu letosniho programu – Halestorm!!

Posledním jménem, které bude na letošním ročníku Aerodrome festivalu reprezentovat zahraniční rockovou scénu,

Aerodrome Festivalu bude kralovat Lana Del Rey

Aerodrome Festival korunuje letošní program jednou z největších hvězd současnosti – americkou zpěvačkou

Treti rocnik festivalu Rock Heart opet laka na atraktivni jmena – Sodom, Hammerfall, Epicu, Guse G nebo znovuobnovene Rage – Refuge

Rock Heart, který se za pouhé dva roky své existence stal jedním z

více...

Půjčovna lodí Jizera

Rádi bychom Vám představili novou půjčovnu lodí Jizera. Půjčujeme kanoe a rafty na řece Jizeře. Nejčastěji působíme na středním toku Jizery – mezi Spálovem a Příšovicemi. Na tomto úseku má Jizera charekter mírné turistické řeky. Vodácké vybevení půjčujeme za bezkonkurenční ceny. Navíc doprava lodí je zdarma.

Půjčovna lodí a Malá Skála patří neodmyslitelně dohromady díky jedinečnému spojení řeky a okolní přírody. Tak neseďte doma. Udělejte si vodácký výlet po Jizeře.

Související články

Tahouny letošního festivalu Rock for People se stanou Faith No More

Tahouny letošního festivalu Rock for People se stanou Faith No More

Ačkoliv mnozí fanoušci již mají za headlinery letošního festivalu Rock for People The Prodigy, zběsilého

Rock for People se zlomil do druhé půlky: za sebou má skvělé koncerty, vrtochy počasí i davy věrných fanoušků

Rock for People se zlomil do druhé půlky: za sebou má skvělé koncerty, vrtochy počasí i davy věrných fanoušků

Pondělí je prostředním dnem festivalu Rock for People: a ze své definice nabídne i vrchol

Sedmnáctý Rock for People začal s větrem v zádech a s více než patnácti tisícovkami návštěvníků v areálu

Sedmnáctý Rock for People začal s větrem v zádech a s více než patnácti tisícovkami návštěvníků v areálu

Předpoklady se naplnily: o neformální začátek 17. ročníku festivalu Rock for People se postaralo 2 500

Rekordní návštěvnost na Rock fo People

Rekordní návštěvnost na Rock fo People

Jeden, dva či tři vrcholy zažil letošní festival Rock for People, který probíhal od 3.

Rock for People 2010

Rock for People 2010

Rock for People je tady, spousta zábavy, hudby, ale i alkoholu a dobrých kamarádů a


Vyzkoušejte

Error, no group ID set! Check your syntax!

Upozornění

Doslovné, ani částečné přebírání obsahu není bez předchozího souhlasu redakce povoleno.

Copyright 2005 - 2010 | ISSN 1801-5921
Všechna práva vyhrazena | All Rights Reserved